Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.06.13
Tarmė — mūsų visų turtas

Birželio 6 d. Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre, vyko  Etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, varžytuvės „Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 100 mokinių ir mokytojų iš visų Lietuvos etnografinių regionų.  Aukštaitijos regionui atstovavo trys didžiasaliečiai, kuriuos konkursui ruošė mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė.


Visi konkurso dalyviai džiugino gražia tarmiška kalba ir įdomiais tekstais, o juos vertino: dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja,  dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja, Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė,  Stanislovas Kavaliauskas, Vilniaus etninės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas,  Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė. Moksleiviai varžėsi skirtingose amžiaus grupėse. Pirmos vietos diplomai atiteko antrokei Jurgitai Pauliukėnaitei  ir septintokui Algirdui Pauliukėnui, o III g klasės mokinė Gintarė Jurėnaitė užėmė antrą vietą.

Norisi pasidžiaugti, kad mūsų krašto jaunimas sugebėjo iš tėvų ir senelių išmokti gyvą tarmišką žodį, dalinasi šiuo turtu su kitais ir juo didžiuojasi.

Pagarbiai
Elena Sekonienė
Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos direktorė

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.