Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.08.01
Bendruomenių sąskrydis Mielagėnuose

Liepos 29 d. Ignalinos rajono Mielagėnų miestelyje vyko  XIII Rytų Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis. Tradiciniu tapęs renginys prieš 12 metų pirmą kartą buvo surengtas Vaikutėnuose. Vėliau sąskrydžiai buvo organizuojami Zarasų, Rokiškio, Ignalinos, Molėtų, Anykščių bei Utenos rajonuose. Draugystės ratui apsisukus ir vėl gražus susibūrimas organizuotas Ignalinos rajone.


Juo rūpinosi viena aktyviausių ir šauniausių krašto bendruomenių. Sambūrio organizatoriai svečiams parengė įvairiaspalvę programą, kurioje būta ir smagių kūrybinių užduočių, ir meninių pasirodymų. Sąskrydyje save pristatė 13 Ignalinos ir Utenos rajonų bendruomenių. Bičiulius pasveikino Lietuvos mažosios kultūros sostinės Palūšės kaimo bendruomenės atstovai, visus kvietę į „Palūšės regatą“ ir šeimų festivalį „Palūšės vėjai".

Mielagėnų bendruomenės pirmininkė Valė Švarcienė svečius supažindino su miesteliu, įspūdinga Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, pakvietė uždegti žvakeles prie istorinės atminties paminklų. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis, vėliau visi patraukė į miestelio vasaros estradą, kur buvo pakeltos vėliavos ir sugiedotas himnas. Visos bendruomenės šauniai prisistatė, pasveikino mielagėniškius ir vieni kitus, džiaugėsi susitikimu. Šventėje dalyvavęs Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis bendruomenių atstovams linkėjo gražios dienos, prasmingo bendravimo ir naujų idėjų kuriant, gerinant  ir gražinant kaimo žmonių gyvenimą, išlaikant kaimų gyvybingumą, aktyvinant bendruomenės narius ir rodant tikro pilietiškumo pavyzdį. Kiekvienai bendruomenei vicemeras įteikė knygas apie Ignalinos kraštą.

Švente kartu su bendruomenėmis džiaugėsi visus svečius mielai sutikusi Mielagėnų seniūnė Milda Bielinienė, renginyje taip pat dalyvavo asociacijos “Ignalinos rajono vietos veiklos grupė“ pirmininkas Edmundas Kilkus, kaimo plėtros strategijos administravimo vadovė Ligita Smagurauskienė, kiti svečiai.

Bendruomenių sąskrydžio dalyviai varžėsi atlikdami kūrybinę užduotį, pristatydami dailiai išaustus gyvų gėlių kilimus, taip pat ruošdami kulinarinio paveldo patiekalus. Varžytuvių komisija tikrai turėjo ką veikti, o išrinkti pačius geriausius buvo gana sudėtinga. Komisijos sprendimu Šiūlėnų kaimo bendruomenė apdovanota už skaniausią patiekalą (bacvinius), jaunatviškiausia bendruomene tapo dūkštiečiai, aktyviausia Klykių bendruomenė iš Utenos rajono. Gražiausią gėlių kilimą išaudė Gilūtų bendruomenė, linksmiausi buvo krikoniškiai, išradingiausios bendruomenės vardą pelnė Naujasis Daugėliškis.

Pagrindinis prizas – „Gerumo paukštė“ ir garbė kitais metais organizuoti XIV Rytų Aukštaitijos bendruomenių sąskrydį teko Pačkėnų bendruomenei iš Utenos rajono. Ši bendruomenė garsėja savo gražiais renginiais, projektais, dėmesiu jaunimui.

Šventę papuošė visų bendruomenių meno saviveiklos kolektyvų pasirodymai, o vėliau Voldemaro Frankonio koncertas. Bendruomenių sąskrydis šurmuliavo visą dieną, žmonės klausėsi muzikos, bendravo prie arbatos ir turtingų užkandžių stalų. Vakare jaunimas dar galėjo pasišokti diskotekoje.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

nuotraukos Rasos Juodagalvienės

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.