Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2014.05.22
Bibliotekoje - naujos knygos "Valgau ir lieknėju" pristatymas ir pokalbis apie sveiką mitybą

Ignalinos viešojoje bibliotekoje lankėsi ir čia susirinkusiems žmonėms apie sveiką maitinimąsi bei lieknėjimo ypatumus pasakojo mitybos ekspertė Alma Mieliauskienė.  Ši moteris diplomuota medikė, mokslininkė, mokslinį darbą dirbusi Kauno medicinos instituto mokslinio tyrimo sektoriuje, keliolikos knygų autorė, klubo „Valgau ir lieknėju“ įkūrėja.


 

Alma Mieliauskienė prisiminė, kaip prieš trisdešimt metų, ji svėrė 120 kg ir turėjo daug sveikatos problemų. Merginai buvo pasakyta, kad jai artimiausiu metu gresia mirtis. Supratusi, kad medicina neturi metodų nutukimui gydyti, pati pradėjo jų ieškoti. Padėjo maisto kalorijų skaičiavimas, bet tikroji suplonėjimo sėkmė, pasak Almos, suvokimas, kad problema – ne lėkštėje, o galvoje. A.Mieliauskienės teigimu, gerų rezultatų neduoda tik savęs ribojimas, baimė suvalgyti mėgstamą kaloringą patiekalą ir nuolatinis savęs peikimas. Ji pataria pirmiausia pripažinti savo problemą, o tada pradėti džiaugtis maistu ir valgyti tik patį skaniausią ir kokybiškiausią, tačiau valgyti saikingai, neviršijant dienai reikiamo maisto kaloringumo normos. Medikė paneigia praktiškai visus mitus apie lieknėjimą. Ji sako, kad nei šokoladas, nei bulvės, nei riebalai netrukdo suplonėti, o lašiniai dėl juose esančios arachidinės rūgšties yra puikus dietinis maistas. Taip pat  lieknėjimui būtinas ilgas miegas, vandens gėrimas (negalima jo gerti pusvalandį prieš maistą ir pusvalandį po maisto).

Numetusi 60 kilogramų antsvorio Alma Mieliaukienė panoro dalintis savo patirtimi ir  įkūrė klubą „Valgau ir lieknėju", išleido knygas: „Valgau ir lieknėju. Mokslinės tezės", „Auksinė sveikatos taisyklė – valgau ir lieknėju", „Pagaliau sėkmė – valgau ir lieknėju“, „Tau turi būti gerai, arba klubo „Valgau ir lieknėju paslaptys visiems", „Storulių psichologija", „Laimingos dienos", „Šiemet pasiseks", „Veidrodėlis, svarstyklės ir tu" ir kt. Kadangi  leidyklos ne itin noriai sutiko jos pirmą knygą, moteris įkūrė savo leidyklą. A.Mieliauskienės lieknėjimo programą išbandė šimtai moterų, kurios savęs nekankindamos atsikratė nereikalingų kilogramų. Knygų autorė rodė savo jaunystės nuotraukas bei prieš tris dešimtmečius  nešiotą,  medicinos studijų baigimo proga pasisiūdintą suknelę, kuri dabar atrodo tarsi didelis beformis maišas... Taip ji vaizdžiai demonstruoja, kad nėra neįmanomų dalykų. O apie didelį ansvorį turinčius žmones medikė sako, kad jie turi panašią priklausomybę kaip alkoholikai ar narkomanai, taip pat išgyvena problemos neigimą ir nepradeda keisti gyvenimo būdo, kol patys sau nepripažįsta, kad turi bėdų. 

Į susitikimą autorė atsivežė naujausią savo knygą „Klubo „Valgau ir lieknėju“ kalendorius. Ką valgyti visus metus ir kiekvieną dieną“, kurioje – kiekvienam mėnesiui aktuali informacija apie jautrias organizmo vietas, medžiagų apykaitos ypatumus, rekomendacijos, ką valgyti ir ko vengti, kaip mūsų organizmo bioritmai derinasi su gamtos ritmais. Susitikimo dalyviams, kurie norėtų daugiau sužinoti ir patys išbandyti Almos Mieliauskienės mitybos metodą, buvo pasiūlytos mokamos paskaitos. 

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.