Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.05.21
Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komanda – nacionalinio mokinių konkurso laureatė

Gegužės 15 d. gimnazijos IIg klasės mokinių komanda: Goda Čepulytė, Ieva Gruzdytė, Miglė Kapliukaitė, Liveta Puzirauskaitė, Markas Sinkevič ir Aurimas Vitėnas kartu su kuratorėmis Nijole Berdikšliene ir Ramune Kapliukiene dalyvavo nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ laureatų apdovanojimo renginyje, vykusiame Valstybės pažinimo centre. Kadangi ten lankėmės pirmą kartą, pirmiausia apžiūrėjome nuolatinę interaktyvią ekspoziciją, LR Prezidentų iš kitų valstybių gautus apdovanojimus, sužinojome, kaip kilo mintis šiame pastate įrengti tokį modernų centrą.


Susipažinus su centru, prasidėjo apdovanojimai, kuriuose dalyvavo ir Molėtų r. Suginčių pagrindinės mokyklos komanda, laimėjusi antrą vietą. Dalyvius sveikino VU istorikas, vienas iš konkurso organizatorių, dr. Norbertas Černiauskas, kuris padovanojo gimnazijas knygą „ALMA MATER VILNENSIS: Vilniaus universiteto turtai istorijos skersvėjuose (XVI – XXI AMŽIUS)“. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė įteikė diplomą už laimėtą pirmą vietą ir tradicinę statulėlę, tautodailininkės sukurtą specialiai šiam konkursui. LR kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, sveikindamas su laimėjimu, pridėjo ir dovanų kortelę.

Departamento vyriausiajai specialistei Linai Kranauskienei bendroje nuotraukoje įamžinus visus šio renginio dalyvius, bene pirmieji Lietuvoje apžiūrėjome išvakarėse atidarytą Lietuvos laisvės kovotojams ir 1949 m. Vasario 16-osios Deklaracijai skirtą parodą „19490216: Apsisprendimo šifras“, kuri įdomi ne tik dėl istorinės informacijos, bet ir dėl inovatyvaus jos pateikimo. Esame dėkingi konkurso organizatoriams už paskatinimą geriau pažinti savo gimtinę ir moderniai pažvelgti į Lietuvos valstybės istoriją.

Ačiū žmonėms, kurie sutiko bendradarbiauti renkant medžiagą ir kuriant filmą. Nuoširdžiai dėkojame ir gimnazijos bendruomenei, kraštiečiams – visiems, kurie balsavo už į dešimtuką patekusį mūsų filmą. Aktyvi Jūsų parama padėjo tapti laureatais!

 

Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytoja Nijolė Berdikšlienė,

Nuotraukų autorė Ramunė Kapliukienė

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.