Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.05.10
Europos diena – linksmai ir išradingai

Gegužės 8-9 dienomis Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko Europos dienai skirti renginiai „Paveldas Lietuvoje ir Europoje“. Paveldas kaip tik ir yra šių metų Europos dienos pagrindinė tema. Europos diena Lietuvoje švenčiama nuo 2002 metų. Ji skirta paminėti Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Šumano 1950 metų gegužės 9 dieną iškeltą suvienytos Europos idėją, kuri laikoma oficialia Europos Sąjungos pradžia.


Minint Europos dieną bibliotekoje įdomiai užimti mažieji ignaliniečiai. Balionais ir Europos Sąjungos šalių vėliavėlėmis išpuoštame bibliotekos kiemelyje jie  dainavo liaudies dainas, žaidė senuosius žaidimus. „Šaltinėlio“ mokyklos „Šypsniukų“ ir „Pumpurėlių“ priešmokyklinių grupių vaikai smagiai leido laiką. Jiems pasiūlyta sudalyvauti viktorinoje ir išsukus išminties ratą pabandyti atsakyti į klausimus, įminti mįsles ir už tai gauti prizą. 

Kiti gi galėjo patys pabandyti vyti siūlus, kaip tai darydavo mūsų močiutės. Vienas laiko siūlų giją, kitas vynioja į kamuolėlį. Mažos rankelės ne iškart suvaldo siūlą, tačiau kai kamuolėlis didėja ir vynioti tampa lengviau. Toks gražus buvo vyresniųjų ir mažųjų bendravimas vyniojant margaspalvius siūlus.

Vaikams labai patiko šokinėti per gumytę. Šis žaidimas, buvęs labai populiarus aštuntajame dešimtmetyje, jau  tapo paveldu. Taip  jau  net nešokinėjo dabartinių penkiamečių tėveliai, greičiau – seneliai. Užtat auklėtojos turėjo gerą progą prisiminti savo vaikystę ir parodyti, kaip reikia šokinėti. Na ir dar viena atrakcija – tai ženkliukų gaminimas. Kiekvienas vaikas ant popieriaus apskritimo nupiešė paveikslėlį, o paskui žiūrėjo, kaip tas paveikslėlis uždedamas ant ženkliuko ruošinio. Mažoji Lėja buvo pirmoji, kuriai įsegtas ženkliukas su jos piešinuku.   

 

Gegužės 8 dieną biblioteka organizavo virtualią viktoriną „Praeitis sutinka dabartį“. Įvairius faktus apie Europą ir Europos Sąjungą prisiminti skatinusioje viktorinoje, kuri tiesiogiai transliuota visame rajone, dalyvavo 10 komandų. Viktoriną iš bibliotekoje įrengtos studijos vedė mokiniai Viltė ir Matas. Nors buvo kviesti registruotis visi norintys, Ignalinoje žaidė tik vienas dalyvis, laikraščio „Mūsų Ignalina“ redaktorius Jonas Baltakis, savo asmens komandą pavadinęs „Vienas kaip cviekas“. Gegužės 9 dieną bibliotekoje  apdovanotos viktorinos komandos nugalėtojos.

Ženkliukus sau atminimui pasidarė ir viktorinoje dalyvavusios komandos bei visi renginiai dalyviai, gegužės 9-osios popietę susirinkę į apdovanojimų teikimo ceremoniją. Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė dovanas ir padėkas įteikė visoms 10-čiai viktorinoje dalyvavusių komandų. Pagal surinktą balų skaičių pirmą vietą užėmė Kazitiškio komanda (26 taškai), antrąją – vienas žaidęs Jonas Baltakis (24 t.) ir trečiąją – Grybėnų komanda (23 t.). Toliau rikiavosi Ceikinių, Dietkauščiznos, Didžiasalio, Dysnos, Mielagėnų ir Dūkšto komandos. Padėkas atsiėmę jų atstovai buvo patenkinti ir savo žiniomis, ir įdomiai praleistu laiku.

Europos dienos paveldo temą papildė Aukštaitijos nacionaliniame parke besidarbuojanti ir įvairiomis veiklos sritimis besidominti savanorė italė Stefanija Travaglia (viešniai talkino jos kalbą vertusi Giedrė Šukytė). Savanorė trumpai papasakojo apie save, pristatė UNESCO saugomus senuosius Italijos miestus bei priešistorines polines gyvenvietes, kurių Italijoje išlikę daugiau nei 100. Taip pat pasakojo apie tradicinę italų virtuvę, į nematerialaus paveldo sąrašą įtrauktą Viduržemio jūros dietą. Stefanija Travaglia Aukštaitijos nacionaliniame parke savanoriauja pagal Europos savanorių tarnybos (EVS) Erasmus+ programą.

Viešnią jos gimtąja kalba pasveikino ir pakalbino ignalinietė Janina, kuri džiaugėsi galėjusi pritaikyti savo italų kalbos žinias. Na o Europos dienai skirtas renginys užbaigtas grupės iš Visagino koncertu  „Muzikinis garsas“.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

vyr. specialistė ryšiams su visuomene,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.