Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
Ignalinos rajono laikraštis "Nauja vaga"

"Nauja vaga" Nr. 60, 2018 m. rugpjūčio 11 d.


  •  Plius - Minus

  

Sodai kvepia obuoliais, krenta prinokusios slyvos. Šiemet laukiama gausaus sodų derliaus. Dar nesigirdėjo, kad kur nors supirktų obuolius, o ir kai pradeda supirkinėti, ne visada apsimoka juos rinkti, vežti į priėmimo punktus. Todėl Meironų kaime jau gal dešimtmetį gyva tradicija vaišinti pravažiuojančius kaimo gatve, praplaukiančius Meiros upe. Taip darė Čeponiai, Aidukai, Morkeliūnai ir kiti meironiškiai, šiemet prie jų prisijungė Verutė Visockienė. Valgykit į sveikatą – vitaminai garantuoti!

Senjorams gerų emocijų pažadėjo Sodra: nuo rugpjūčio pradedamos mokėti perskaičiuotos pensijos. Didesnes išmokas gaus tie, kas turi daugiau nei 30 metų darbo stažą. Apie 150 tūkstančių pensininkų gaus ne tik didesnes pensijas, bet ir nuo metų pradžios priskaičiuotas nepriemokas. Apie tai senjorus Sodra informuos laiškais, o visos padidintos pensijos ir nepriemokos bus išmokėtos iki rugsėjo pabaigos.

Pagaliau Lietuvoje kilo linksmas skandalas: Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje ketvirtadienį prasidėjo reklaminė kampanija „Vilnius – Europos G taškas“. Vieni ją smerkia, neva Lietuva duoda žinią pasauliui, kad čia daug laisvo elgesio merginų, kiti mano, jog taip kviečiami turistai atvykti į Vilnių ir patirti malonumų, treti sako ne laiku pradėjus reklamuotis – juk Lietuva rugsėjį laukia Popiežiaus Pranciškaus vizito. Žurnalistikos mokslai mokė, kad ir bloga reklama irgi yra reklama. Ir iš tikrųjų,  „Vilnius – Europos G taškas“ internete ketvirtadienio popietę jau buvo  peržiūrėta apie 1000 kartų, apie tokią Vilniaus reklamą jau rašo JAV, Vokietijos, Italijos, Didžiosios Britanijos žiniasklaida. Vadinasi, reklama įvykdė savo užduotį, nors ją išleidusius į pasaulį siūloma atleisti iš darbo.

Dar vienas pliusas: skaičiuojama, kad liepos mėnesį į Lietuvą atvažiavo (atskrido) daugiau žmonių nei išvažiavo. Tik apmaudu, kad atvažiavo daugiau ne lietuvaičių, o piliečių iš trečiųjų šalių. Gal kada sulauksime sugrįžtančių ir tėvynainių...

Ir gera žinia moksleiviams: Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė, kad šiemet mokslo metai prasidės rugsėjo 3-iąją. Vis dar dvi papildomos dienos laisvės nuo žadintuvo skambučio ir mokytojų.

Puiki savaitė – vieni pliusai. Bus ir minusų, jei sinoptikai eilinį kartą nebus apsimelavę. Jau sekmadienį žadamas lietus, škvalas ir 10 laipsnių mažesnė oro temperatūra. Teks pratintis prie rudenėjančio dangaus.

 

Laima Miliuvienė

 

  • Mielagėnai šimtmečio vingiuose

 

Minint Lietuvos atkūrimo šimtmetį, nenorom atsigręži į praeitį ir skaičiuoji, kiek kelių nueita, kiek džiaugsmų ar nelaimių patirta. Praėjusį šeštadienį ir Mielagėnai skaičiavo  įvykius, palikusius pėdsakus šio krašto žmonių gyvenime. Progų buvo ne viena: 250 metų miesteliui ir 70 metų vidurinei mokyklai. Ir dar vienas jubiliejus: bendruomenės nariai suskaičiavo, jog praėjo 35-eri metai, kai kunigas Marijonas Savickas pirmą kartą įžengė pro Mielagėnų bažnyčios vartus.

 

Susitikimai 70-metėje mokykloje

Padabintas varpeliais ir floristine knyga su užrašu “70” senasis mokyklos pastatas, plačiai atvėręs duris, laukė savo vaikų. Tie vaikai – nuo trisdešimtmečių  iki 85-erių. visi buvo pakviesti susiregistruoti, dar kartą susipažinti su buvusiais klasiokais. Kai vėliau organizatoriai suskaičiavo, į susitikimą atėjo per 200 buvusių mokinių. Manoma, kad jų buvo ir daugiau, tik laiko užsiimti popieriniais reikalais, kai tiek kalbų, tiek prisiminimų, tiek… atpažinimų, pritrūko. O dar parengti stendai iš mokyklos gyvenimo, seni dienynai – viskas įdomu, viską sugrįžusiems norėjosi pamatyti.

Ši Mielagėnų vidurinė mokykla savo septyniasdešimtmetį skaičiuoja nuo 1948 metų. Nuo 2009 metų rugpjūčio 31 dienos, sumažėjus mokinių skaičiui, ji buvo prijungta prie Vidiškių gimnazijos kaip Mielagėnų skyrius. 2017 metais skyriuje mokėsi 8 mokiniai, dar 14 lankė jungtinę ikimokyklinio ugdymo grupę. O buvo laikai, kai mokykloje veikė po dvi paralelines klases.  Į savąją mokyklą atvažiavo viena I-osios laidos abiturientė, po vieną žmogų II-osios laidos. Gausiausiai susirinko 19-osios laidos abiturientai: 1969 metais mokyklą baigė 40 jaunuolių, susitikime dalyvavo 14 pagyvenusių žmonių, 24-osios laidos – 10… Iš viso Mielagėnų vidurinė mokykla išleido 51 abiturientų laidą, brandos atestatus gavo per 1100 moksleivių. Kai kurių pavardės ir darbai žinomi visoje Lietuvoje. Tai grafikas Jonas Burokas, aktorė Milė Šablauskaitė-Juškėnienė, teisininkas Benediktas Stakauskas, žurnalistas Danas Kaukėnas. Mielagėnų bibliotekos bibliotekininkė Rima Misiūnienė, irgi šios mokyklos mokinė, ypač džiaugėsi susitikimu: 29-osios laidos abituriente Teresė Malikėnaitė, dabar dirbanti prestižinės Kijevo leidyklos generaline direktore, Mielagėnų bibliotekai padovanojo vertingų istorinių knygų rusų ir ukrainiečių kalbomis.

Bet sugrįžusiems į mokyklą reikėjo laikinai išsiskirti ir pagal numatytą programą eiti pasitikti atvykstančio vyskupo Dariaus Trijonio.

Vyskupo palaiminimas

Procesija, giedotojos ir visi, atvykę į šventę, su klebonu Marijonu Savicku priešakyje laukė vyskupo atvykstant kryžkelėje nuo Kančiogino. O jis atvažiavo nuo Ignalinos. Teko sutinkantiems apsisukti 180 laipsnių kampu ir pasveikinti vyskupą pėsčiomis atėjusį nuo mašinos pastatymo vietos. Mat pats vairavo automobilį.

Su giesmėmis minia sustojo prie paminklo, skirto Lietuvai ir Mielagėnų jubiliejui, vyskupas baltame akmenyje iškaltą Vytį ir metalinę saulutę virš jo palaimino, sakydamas:

“Viešpatie Dieve, palaimink šį simbolį, mums primenantį Lietuvos istoriją, palaimink mūsų Tėvynės ateitį, suteik mūsų protėviams amžinąją ramybę. Tavo globa tesaugo nuo visokio blogio, tegul suteikia mums palaimą”.

Paminklas – dar vienas – pastatytas bažnyčios prieigose, kur atrodo jau ir vietos sunku surasti. Šviesi jo spalva tarsi neša gėrį miesteliui ir jo žmonėms. Priekyje – nekuklus užrašas: fundatorius dr. Leonardas Varnas. O štai autoriaus pavardė užslaptinta,  teko susižinoti iš kitur – uteniškis Valentinas Šimonėlis.

Kadangi buvo beprotiškai karšta diena, vyskupas pakvietė visus į bažnyčią, kur tikėjosi būsiant vėsiau.

Mišios ir klebono Marijono Savicko pasveikinimas

Mielagėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčia buvo pilnutėlė. Šv. Mišias aukojo vyskupas Darius Trijonis, jam talkino Tverečiaus Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Antanas Domeikis.

“Niekada nenuleiskite rankų, kad ir kokie sunkumai užkluptų. Su Dievo pagalba viskas bus gerai. Jūs esate nuostabi bendruomenė. Labai džiaugiuosi matydamas jūsų pasiryžimą ir susitelkimą. Savo darbais jūs liudijate, kad mylite savo kraštą. Visada turėkite viltį, o Dievas mums padės”, - pamokslo metu kalbėjo vyskupas Darius Trijonis mielagėniškiams.

Po šv. Mišių bažnyčios choristai ir buvusieji bažnyčioje vyskupui skyrė “Ilgiausių metų” o Lietuvai – “Tautišką giesmę”.

Tądien Mielagėnuose buvo dar viena jubiliejinė proga: klebonas Marijonas Savickas tarnystę Dievui ir šio krašto žmonėms vykdo jau 35-erius metus. Jo nuopelnai šiam kraštui – neįkainojami. Miestelio aikštėje, kur visi susirinko po šv. Mišių, jį sveikino rajono meras Henrikas Šiaudinis, Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis, Mielagėnų seniūnė Milda Bielinienė, bendruomenės nariai. Jubiliejinį gimtadienį švenčianti buvusi mokytoja Alma Bagdonienė ir 70-metis Leonardas Varnas irgi nebuvo pamiršti: jiems įteikta gėlių, išsakyta nuoširdžių linkėjimų, buvo užrištos jubiliejinės juostos. Už sėkmingus sportinius pasiekimus padėkota seniūnijos sportininkams.

Linksmoji šventės dalis

Mielagėnai visada moka šauniai švęsti. Nors žiūrovų šiek tiek praretėjo, mat 70-metės vidurinės mokyklos abiturientai labai jau norėjo pabūti drauge su klasiokais, pasidalinti prisiminimais, papasakoti įveiktus kelius ir padarytus darbus, todėl išsiskirstė grupelėmis. O likusieji klausėsi sesutės Silvijos ir Evaldo dainų, stebėjo šokių grupės SOLEA flamenko šokių, vaišnosi mielagėniškių šiupiniu, vaikai smaginosi atrakcionuose, o suaugusieji žvalgėsi po prekybos mugę. Kartu su mielagėniškiais buvo ir vyskupas Darius Trijonis.

Po pertraukos, 21 valandą, aikštėje vėl suskambo muzika. Į diskoteką pakvietė Petras Bernatavičius. Kaip pirmadienį sakė mielagėniškė Rima, linksmybės tęsėsi iki brėkštant aušrai. Ir niekas nepavargo, ir muzikantas namo neskubėjo…

Laima Miliuvienė

  • Jūs skambinote ir …

 

gyrėte,

Po Oninių šventės Naujajame Daugėliškyje į redakciją paskambino visuomenės veikėja Birutė Raginytė-Žemaitienė, dalyvavusi šventėje.

- Negali nesižavėti Naujojo Daugėliškio kultūros organizatore Aldona Jankauskiene, - sakė moteris, pati visuomeniniais pagrindais organizuojanti įvairius renginius. – Surengti tokios didelės apimties šventę nedideliame miestelyje – reikia daug žinių, energijos, sumanumo. Atvažiavo rajono valdžia, koncertavo Ignalinos neįgaliųjų draugijos kapela „Putinėlis“, Visagino šokio teatras „Rūta“, Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro mokinukai, vietos saviveiklininkai, veikė įvairios parodos. Dvi dienas buvo ką veikti, ką pasižiūrėti ir pasiklausyti. Šaunuolė Aldona! Ačiū jai už šventę.

svarstėte,

Ignalinietė Ona, prašiusi neskelbti jos pavardės, norėjo pasidalyti mintimis apie floristinius kilimus.

- Dabar labai madinga sudėlioti floristinius kilimus. Jie papuošia švenčių prieigas, vyksta varžytuvės, kas gražesnį „supins“. Gražu. Ir aš pasižiūriu, pasigėriu tokių „dailininkų“ išmone, gebėjimu sudėlioti spalvas, raštus, - kalbėjo moteris. Bet...

Kaip sakė ponia Ona, tai trumpalaikiai meno kūriniai. Diena kita – ir jie nuvysta, kiek belaistytų vandeniu.

- Man tiesiog gaila gėlių, išskintų iš darželių. Kiek dar laiko jos galėjo savo spalvomis ir žiedais džiuginti darželių šeimininkes, puošti kiemus. O čia – galveles nuskynė ir pasmerkė myriop... – svarstė trumpalaikio grožio situaciją ignalinietė.

atkreipėte dėmesį

Redakcijai paskambinusi Monika (tikro vardo skelbti nenorėjo) priminė tragišką atvejį Vilniuje, kai ten nuo renovuojamo namo pastolių iš devinto aukšto iškrito ir žuvo jaunas statybininkas. Moteris kvietė pasidairyti po Ignaliną.

- Šiuo metu ne vienas daugiabutis yra renovuojamas, aplink pastatus pastoliais vaikštinėja sunkiai dirbantys alinančioje kaitroje statybininkai.  Pastebėjau, jog nedažnas iš jų su šalmu ar specialia apsaugos įranga. Iki nelaimės čia, tikrąja to žodžio prasme – vienas žingsnis. Devynaukščių pas mus nėra, bet ir iškritus nuo penkto, ketvirto, net trečio aukšto – pasekmes sunku nuspėti, - sakė moteris ir klausė: - Ar tik tada ant kojų pakyla visokie saugos inžinieriai, kai atsitinka nelaimė? Ar dabar jie bijo per kaitrą pakilti nuo kėdžių ir išeiti iš kondicionieriais vėdinamų kabinetų? Kodėl pas mus mieliau ieškoma kaltų, atsitikus nelaimei, nei skubama padaryti viską, kad ta nelaimė neįvyktų?

Jūsų nuomones telefonu išklausė ir užrašė:

Laima MILIUVIENĖ 52474,

el. paštas nv.laima@ignet.lt,

Vida ŽUKAUSKAITĖ  54161,

el. paštas nv.vida@ignet.lt

 

  • Palūšės regatta: anr Lūšių ir prie Lūšių

 

<span >Kaip per Žolinę – į Stripeikius, taip pirmąjį rugpjūčio savaitgalį – į Palūšę. Tai daugeliui jau įsirašė į atmintį. Net jei nebūtų spalvingų ir garsių kvietimų, skubėtume ten. Nes kas begali būti gražiau nei ežeras, pražydęs ne tik lelijomis, bet ir burėmis. Lūšiai užsitarnavo bent kartą metuose taip ypatingai sužydėti ir tuo žydėjimu pulkus žiūrovų suvilioti. Palūšės regata - puiki šventė buriuotojams, ir turininga programa krante visai šeimynai. Kai ta šventė taip arti mūsų – nuodėmė būtų joje nedalyvauti ir nepalinkėti buriuotojams: „Vėjo! Vėjo!“ Buriuotojai ir patys juokauja, kad jų galvose – vėjas. Ne todėl, kad jie gyvenimą vėjais leidžia, o dėl to, kad vėjus numato, suvaldo, įdarbina ir su jais susidraugauja.

 

Linksmai ir išradingai

Iškilmingai pakėlus Palūšės regatos vėliavą, minia plūstelėjo ežero link, kur turėjo prasidėti „Linksmoji regata“. Kiekvienas norėjo iš arčiau pamatyti linksmuosius varžytuvininkus ir jų nepaprastas vandens transporto priemones. Populiariausias tarp visų buvo Neptūnas, kiti personažai nebuvo taip lengvai atspėjami. Na gal dar vikingai.

Šios regatos komentatoriaus pareigos buvo patikėtos Juozui Bečeliui. Pirmiausia jam teko iš vandens išprašyti mauduolius, kurie galimai tikėjosi iš arčiau stebėti plaukimus. Po vieną komandą jis kvietė prisistatyti, perplaukti prieš žiūrovų akis iki pažymėtos vietos ir vėl grįžti į starto poziciją. Žiūrovų plojimai komandoms pelnė papildomus taškus.

Kai visos septynios komandos  - „Riešutas“, „Neptūnas kelia bangas“, „Garažiniai“, „Mano storosios Palūšės atostogos“, „Vikingai“, „Aplink Lietuvą cepelinu“, „Neklaužada“ praėjo pirmąjį išbandymą, jų laukė svarbiausias momentas. Kas gi bus greičiausias, originaliausias, techniškai įdomiausias? Žiūrovai ūžė, šūksniais palaikė savo favoritus.

Varžybų momentas buvo tarsi akimirka. Šlapi, bet laimingi (dauguma) linksmieji plaukikai laukė teisėjų komandos verdikto. Daugiausia taškų surinko ir pirmąją vietą užėmė komanda „Neptūnas kelia bangas“ (komandoras Andrius Černiauskas). Antroji vieta atiteko „Vikingams“ (komandoras Gražvydas Lapėnas). Tik vienu tašku nuo jų atsiliko dvi komandos – „Aplink Lietuvą cepelinu“ (komandoras Rokas Ciesiūnas) ir „Neklaužada“ (komandoras Justas Gaidelis). Šioms komandoms pripažinta trečioji vieta.

Kam vėjai galvoj...

Šiemet, šimtukų metais, buvo iškeltas šūkis – „100 burių!“ Ambicingas tikslas. Ir nors Lūšiuose šiemet burių buvo daugiau nei bet kada, nors buriuotojai į Palūšę „suplaukė“ iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus. Jurbarko, Ukmergės ir kt. miestų, iki šimtuko buvo toloka. Patys buriuotojai ir Palūšės bendruomenės pirmininkas juokavo, jog dar reikia į tą skaičių priskaičiuoti visas besiplaikstančias vėliavėles. Kam jas. Jei 37 varžybose iškeltas bures padaugintume iš penkių plaukimų, jau kone du šimtus surinktume. O jei dar pridėtume „Linksmosios regatos“ bures... Čia – kaip pažiūrėsi, kaip skaičiuosi, kokį rezultatą norėsi matyti. Skaičių triukas - ir tiek. Juk esmė visai ne čia!

Daug svarbiau žinoti, kad Palūšės regatos organizatoriai – Panevėžio jachtklubas jau aštuntus metus į savo renginių planą įrašo Palūšę, kad mes esame ant jų bangos. Be abejonės, verta už šią gražią burėmis žydinčią šventę dėkoti jos iniciatoriui palūšiniam panevėžiečiui Juozui Bečeliui. Ir šiemet Panevėžio jachtklubas paskyrė jį būti atakingą už Palūšės regatą. Ir Juozas ne tik rūpinosi, kad regata Palūšėje vyktų sklandžiai, bet ir pats bei jo sūnus Mindaugas skleidė bures ant Lūšių.

Panevėžio jachtklubas galėtų būti geras pavyzdys planus kuriantiems ir galimybių stoka besiskundžiantiems verslininkams, kaip svajonė, jei tik ji yra labai tikra, tampa realybe net ten, kur tarsi ir nėra sąlygų jai skleistis. Panevėžio apylinkės neturi didesnio vandens telkinio, kur buriuotojai galėtų plaukioti burlentėmis ar jachtomis. Jachtklubas net neturi savo prieplaukos,  ar jachtklubo, kaip statinio prie vandens. Tačiau tai netrukdo pavieniui buriuojantiems entuziastams susirinkti kartu ir surengti bendras regatas bei buriavimo šventes. Dėl to juos gali pamatyti kituose regionuose, Molėtų, Utenos rajonų ežeruose, Kupiškio, Antalieptės mariose, ar artimiausiame nuo Panevėžio (apie 70 km) Anykščių rajono Rubikių ežere. Panevėžiečiai labai pamėgo Lenkijos Mozūrijos ežerus, jachtomis lanko pietų jūras (yra aplankę Kroatijos, Sicilijos – Korsikos, Prancūzijos – Italijos žemynines pakrantes, taip pat Balearų, Kanarų salas). Ir tikrai miela, kad Panevėžio burlentininkai ir jachtų kapitonai „aptiko‘ ir jau prisijaukino Lūšius.

Tai reikia bent kartą pamatyti, kad suprastum, kaip sportas glaudžiai susijęs su grožiu. Kai buriuotojai, gaudydami vėją, sklendžia per ežero bangas, ant kranto likusiems būna dovanojamas nepaprato grožio reginys. Kol besivaržantieji galynėjasi su vėju ir bangomis, žiūrovai gali tiesiog... medituoti.

Toks atsipalaidavimas nebuvo dovanotas tik buriuotojų ir burlentininkų palaikymo komandoms ir regatos teisėjų komandai. Regatai sklandžiai vadovavo, varžybas komentavo ir rezultatus skelbė Edita Mačiulienė, priversta net užmiršti, jog tarp besivaržančiųjų burlentininkų– ir jos vyras Vidas.

Kaip vėliau pasakos Juozas Bečelis, šių metų Palūšės regata buvo tiesiog puiki: geras vėjas, apseita be didelių nuostolių (plyšo viena burė, dėl techninių nesklandumų strigo vienos jachtos pasirodymas). Oras – nuostabus, nuotaika –puiki! Liūdnumas apėmė tik tada, kai atėjo laikas traukti iš vndens jachtas, katamaranus, burlentes, kai skambant dainai apie Palūšę, buriuotojai rikiavosi Lūšių pakrantėje prie vėliavos, kuri, šeštadienį pakilusi, sekmadienį buvo iškilmingai nuleista.

Žinoma, apdovanoti geriausieji, pasidžiaugta regatos sėkme, pasveikintas absoliutus burlenčių varžybų nugalėtojas Ovidijus Lukšys, pagerbtas vyriausias regatos dalyvis  - aštuntą dešimtį įpusėjęs Petras Bartkevičius ir jauniausias – vienuolikmetis Simonas Jankauskas. Beje, jauniausia burlentininkė, kurią tą dieną teko stebėti ant Lūšių – keturmetė Urtė, tik ji kol kas be tėvelio palydos į ežero platumas nepaleidžiama. Užtat šių metų Palūšės regatoje jau be tėvelių palydos per bangas burlentėmis sklendė seserys Eglė ir Justė Motiejaitytės ir Guostė Kiaunytė. Merginos gražiai papildė šiaip jau daugiau vyrišką burlentininkų ir jachtų kapitonų komandą.

Regatos nugalėtojams įteiktos Ignalinos rajono savivaldybės padėkos, dovanos. Buriuotojus sveikino vicemeras Laimutis Ragaišis, bendruomenės pirmininkas Gediminas Šatkauskas, Panevėžio jachtklubo komandoras Jokūbas Leipus. Skirstytasi su viltimi – iki devintosios Palūšės regatos!

Graži iniciatyva

Šurmuliavo ir Lūšių pakrantė. Šįkart išties buvo daug prekybininkų, amatų meistrų, edukacinių užsiėmimų. Naujasis Palūšės bendruomenės pirmininkas Gediminas Šatkauskas tikro šeimininko žvilgsniu sekė šventės programą, rūpinosi, kad viskas vyktų sklandžiai, pagal numatytą planą. Jam ši šventė, kaip pats juokavo – pirmas blynas. Neprisvilo, tikrai neprisvilo! Švente ir palūšinių susitelkimu džiaugėsi ir Ignalinos seniūnijos seniūnas Jonas Polita.

Tarp šurmuliuojančių prekybininkų negalėjai nepamatyti ir stalelio, prie kurio kūrybiškai darbavosi vaikai. Sigita Šatkauskė pakvietė juos imtis spalvotų pieštukų, flomasterių ir nuspalvinti ne gėlytę, ne drugelį, o – Palūšės bažnyčią. Palinko vaikai prie popieriaus lapų su Palūšės bažnyčios kontūrais. Spalvas galėjo rinktis ir žiūrėdami į originalą – nuo Lūšių pakrantės Palūšės bažnyčia visu grožiu atsiveria. Bet vaikai bažnyčią matė ryškiaspalvę, dar labiau pastebimą.

Dainos, šokiai, estrada,..

Koncertinėje programoje buvo prisimintos ir naujai sudainuotos Mikalojaus Noviko dainos. Gražiausias ir populiariausias šio kompozitoriaus dainas atliko jo kūrybos gerbėjas ir propaguotojas Marius Vilčinskas,  jaunosios solistės Nicole ir Beatričė Čeponytė taip pat Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos vokalinis ansamblis „Atgaiva“ (vad. V. Ksenzovienė). Šventėje dalyvavo ir pats kompozitorius su žmona Irena. Jiems įteikta gėlių už dovanojamą gerą nuotaiką.

Palūšės regatos „100 burių valstybės atkūrimo 100-mečiui“ organizatoriai – Palūšės bendruomenė, Panevėžio jachtklubas, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, Ignalinos seniūnija, Ignalinos kultūros ir sporto centras. Vienas iš šventės organizatorių – Palūšės bendruomenės pirmininkas Gediminas Šatkauskas pirmadienį pasidžiaugė, kad šventė praėjo be jokių incidentų: neprireikė nei policijos, nei greitosios pagalbos paslaugų, nors ežere buvo daug mirkstančių, tačiau nebuvo skęstančių ar nuskendusių. Iki pat gilios nakties žiūrovai nesiskirstė, po Edmundo Kučinsko koncerto, Jurbarko bardų klubo ir ignaliniečio Valerijaus Ksenzovo dovanotų dainų dauguma jų ant Lūšių kranto  sulaukė fejerverkų.

Tad gero vėjo buriuotojams, iki kitų metų – žiūrovams ir klausytojams.

Laima Miliuvienė,

Vida Žukauskaitė

  • TV programa. Skelbimai. Reklama 
  • Kitus rašinius skaitykite “Naujos vagos” laikraštyje
  • Skelbimai ir reklama priimami
Ateities g. 17, LT-30123 Ignalina
Tel. (8 386) 5 29 83
El. paštas naujavaga@ignet.ltnv.laima@ignet.ltnv.vida@ignet.lt
Paskutinis atnaujinimas: 2018-08-10 11:20:28
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.