Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.12.01
Ignalinos bičiuliai apsilankė jau 23 kartą

Lapkričio 30 dieną savivaldybėje priimti geri Ignalinos bičiuliai – Raudonojo Kryžiaus atstovų grupė iš Vokietijos Kronshageno miesto. Susitikime dalyvavo svečiais besirūpinti Raudonojo Kryžiaus Ignalinos skyriaus vadovė Irena Rapkauskienė. Tai jau 23-asis jų vizitas. „Jūs visada į Ignaliną atvežate šventinę nuotaiką ir primenate mums, kad prasideda didžiųjų švenčių laukimas“,– sveikindamas svečius sakė savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis. Jis dėkojo už teikiamą dosnią paramą, už globojamiems vaikams ir seneliams atvežamas asmenines dovanėles.


Vicemeras papasakojo apie Lietuvos valstybės šimtmečio metus, vykusius svarbius šventinius renginius, pristatė savivaldybės naujienas, apžvelgė valstybės vykdomas pertvarkas vaikų teisių apsaugos srityje. Kalbėta siekį iki 2020 metų Lietuvoje panaikinti vaikų globos namus. Pristatyti ir savivaldybės darbai: Vaikų globos įstaigų sujungimas, Ignalinos rajono socialinių paslaugų centro įkūrimas, vykdomi socialinių specialistų, tėvų, globėjų ir įtėvių mokymai. Šiuo metu rajone mokymus baigė daugiau nei 20 žmonių, galinčių į savo šeimas paimti vaikus, tačiau šioje srityje, kaip pastebėta, dar reikia nemažai nuveikti, nes žmonių mąstymas keičiasi labai lėtai. Kalbėta ir apie mokinių maitinimo naujoves, sveikos gyvensenos skatinimą.

Kronshageno Raudonojo kryžiaus grupės vadovas Reinhardas Miuleris dėkojo už šiltą priėmimą ir jiems labai įdomią informaciją. Jis sakė, kad prieš kelionę į Lietuvą visada būna labai daug darbo, rūpesčių, tačiau jie žino, kad važiuoja pas savo draugus, kur yra laukiami. Viską atperka džiaugsmu degančios lankomų vaikų akys ir patenkinti senelių veidai. Svečias išsakė susirūpinimą dėl Lietuvos Raudonojo kryžiaus organizacijoje vykstančių reformų ir prašė savivaldybės paramos ir supratimo, kad būtų užtikrinta tolimesnė veikla. „Tikiu, kad Raudonasis kryžius ir savivaldybė suras bendrą kalbą ir taip reikalingas darbas bus tęsiamas, o mes padarysime viską, ką galime, kad pagalba iš Vokietijos ir toliau pasiektų Ignaliną.“,– kalbėjo R. Miuleris. Irena Rapkauskienė priminė, kad sausio mėnesį Raudonasis kryžius Lietuvoje švenčia 100-metį. Ignalinoje ši organizacija gyvuoja jau daugiau nei 50 metų. Mero pavaduotojas sakė, kad Lietuva ir Ignalina labai dėkinga Raudonojo kryžiaus savanoriams už jų prasmingą veiklą ir,  jo nuomone, ši veikla turėtų tik stiprėti, įtraukti daugiau jaunimo, nes mūsų šalyje nesavanaudiško pagalbos teikimo vis dar stinga.

Svečiams vicemeras dovanojo suvenyrinę dėžutę su Ignalinos krašto medumi ir  2019-ųjų metų savivaldybės kalendorius, vėliau juos pakvietė tradicinei bendrai nuotraukai. Šįkart – prie puošiamos eglės Laisvės aikštėje. 

Parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.