Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.11.30
Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdyje

Lapkričio 29 dieną vyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje priimti 24 sprendimai.


Bibliotekos projektas

Pritarta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bendradarbiavimo sutarčiai su Ignalinos rajono savivaldybės administracija įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“. Projektas tęsis iki 2021 metų. Pagal šį projektą savivaldybei  bus  perduodama kompiuterinė įranga už maždaug 210 tūkst. Eur.  Įranga bus naudojama Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose.

Jungtinės veiklos sutartis

Pritarta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos jungtinės veiklos (partnerystės) sutarčiai su Ignalinos rajono savivaldybės administracija ir Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centru, įgyvendinant Vaikų gerovės ir saugumo didinimo, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimo bei prieinamumo plėtros projektą. Finansavimo lėšos bus skirtos psichologo darbo užmokesčiui (36 mėnesiams), jo darbo vietai įrengti ir psichologui skirtam automobiliui įsigyti.

Dviračių takų projekto pakeitimai

Atsisakyta kai kurių darbų, numatytų projekte „Dviračių ir pėsčiųjų takų plėtra Ignalinos miesto Laisvės ir Geležinkelio gatvėse, Budrių ir Ateities gatvėse bei esamame take nuo Mokyklos gatvės į Strigailiškio kaimą“.  Atlikus  pakeitimus, įgyvendinant projektą planuojama atlikti tokius darbus:

Įrengti dviračių ir pėsčiųjų taką nuo Mokyklos gatvės iki tiltelio per Palaukinio ir Paplovinio ežerų sąsmauką. Tako ilgis – 520 m, tako plotis – 3 m, asfalto danga su bortais. Taip pat įrengti dviračių taką Geležinkelio gatvėje nuo Vasario 16-osios gatvės sankryžos iki Ateities gatvės sankryžos ir Budrių gatvėje nuo Ateities gatvės sankryžos iki Vilniaus gatvės sankryžos. Ilgis – 360 m, plotis – nuo 1,6 iki 2,0 m, asfalto danga su bortais.

Dėl pėsčiųjų tako Palūšės kaime

Pritarti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos bendradarbiavimo sutarčiai su Ignalinos rajono savivaldybės administracija įgyvendinant projektą „Pėsčiųjų tako įrengimas prie valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 114 Molėtai–Kaltanėnai–Ignalina ruože nuo 49,88 km iki 50,52 km, kuriam Ignalinos rajone Palūšės kaime suteiktas Lūšių pavadinimas“.

Biudžeto lėšų didinimas

Priimtas sprendimas „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės 2018 metų biudžeto patikslinimo ir Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 14 d. sprendimo Nr. T-19 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės 2018 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo. Kaip sakė Finansų valdymo ir apskaitos skyriaus vedėja Vijolė Politienė, pakeitimas būtinas, nes gauta papildomų lėšų valstybės funkcijoms atlikti. Savivaldybės biudžeto pajamos didėja 51,0 tūkst. eurų. Lėšos atitinkamai paskirstomos asignavimų valdytojams atsižvelgiant į jų prašymus. Atsakydama į klausimą, V. Politienė informavo, kad iš gyventojų pajamų mokesčių biudžetas šiuo metu vykdomas apie 95 proc.

Karšto vandens ir šildymo kainos Didžiasalyje

Priimti sprendimai dėl Didžiasalio komunalinių paslaugų  įmonės karšto vandens ir šilumos kainų dedamųjų nustatymo. Kaip komentavo Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas M. Viškelis, nustatytos karšto vandens  kainų dedamosios  tretiesiems  bazinės šilumos kainos galiojimo metams. Karšto vandens kaina, palyginti su antraisiais kainų galiojimo metais, padidėjo 20 ct. Nustatytos  perskaičiuotos  šilumos  kainų dedamosios  tretiesiems bazinės šilumos kainos galiojimo metams. Šilumos kaina, palyginti su antraisiais bazinės kainos galiojimo metais, didėja 2 ct.

Informacija dėl UAB Ignalinos šilumos tinklų

Atsakyta į tarybos nario V. Dilio klausimą dėl UAB Ignalinos šilumos tinklams skirtos baudos. Meras Henrikas Šiaudinis sakė, kad bauda bendrovei skirta už tai, kad kurą ji pirko ne iš biržos. Mažoms katilinėms toks pirkimo būdas yra komplikuotas, šiuo metu inicijuotas įstatymo pakeitimas. Perkant kurą iš biržos, turi būti sumokamas užstatas. Tokia sąlyga mažoms katilinėms sunkiai įgyvendinama. UAB Ignalinos šilumos tinklai sprendimą rengiasi skųsti.  Lapkričio 16 dieną savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir UAB Ignalinos šilumos tinklų direktorius Mindaugas Lapėnas dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Buvo aptartos mažųjų šilumos gamintojų problemos ir biokuro pirkimo katilinėms klausimai. Kalbėta apie būtinybę koreguoti biokuro pirkimo taisykles, nes pagal jas sunku įgyvendinti pirkimo procedūras, kai yra galimybė nupirkti kurą pigiau nei biržoje.

 
Savivaldybės kontroliuojamų įmonių veiklos vertinimas

Pakeistas Ignalinos rajono savivaldybės valdomos savivaldybės įmonės ir kontroliuojamų uždarųjų akcinių bendrovių pasiektų veiklos tikslų vertinimo tvarkos aprašas. Aprašo IV skyriaus 16 ir 17 punktai išdėstyti nauja redakcija: „Įmonės valdyba ir (ar) savivaldybės administracijos direktorius, likus ne mažiau kaip 3 mėnesiams iki įmonės vadovo kadencijos pabaigos, turi įvertinti, ar įmonė pasiekė visus jai nustatytus veiklos tikslus, numatytus įmonės veiklos strategijoje. Pasiekus visus įmonei nustatytus veiklos tikslus, įmonės vadovas gali būti renkamas arba skiriamas antrajai 5 metų kadencijai. Įmonei nepasiekus visų jai nustatytų veiklos tikslų, įmonės valdyba ir (ar) savivaldybės administracijos direktorius priima sprendimą dėl įmonės vadovo atšaukimo arba neskyrimo antrajai 5 metų kadencijai.“. 

Būsto klausimai

Pritarta sprendimui  išbraukti iš savivaldybės būsto fondo sąrašo būstą, kuris parduotas nuomininkui. Ignalinos rajono savivaldybė, įgyvendindama projektą „Socialinio būsto fondo plėtra Ignalinos rajono savivaldybėje“, nupirko du būstus. Jie turi būti įrašyti į savivaldybės būsto fondo ir savivaldybės socialinio būsto, kaip savivaldybės būsto fondo dalies, sąrašus. Taip pat atlaisvintas savivaldybės vieno kambario butas. Sprendimo projektu siūloma papildyti Ignalinos rajono savivaldybės socialinio būsto fondo, kaip savivaldybės būsto fondo dalies, sąrašą atlaisvintu socialiniu būstu.

Kapinių priežiūros tvarka

Patvirtintas Leidimų laidoti išdavimo, laidojimo, kapinių lankymo, kapavietės pripažinimo neprižiūrima kapaviete, kapavietės identifikavimo, konfesinių kapinių bei laidojimų ir kapaviečių statinių registravimo Ignalinos rajono savivaldybėje tvarkos aprašas.

Kiti sprendimai

Taryba nepritarė Dūkštelių kaimo pavadinimo pakeitimui į Senasis Dūkštas, nes istoriniuose šaltiniuose nebuvo rasta patikimos tokį pavadinimą patvirtinančios medžiagos. Pasikeitus teisės aktams, priimti sprendimai dėl Ignalinos viešosios bibliotekos ir  Kultūros ir sporto centro nuostatų patvirtinimo, taip pat dėl socialinių paslaugų organizavimo, budinčio globotojo veiklos tvarkos aprašo ir kiti.

Informacija apie atliekamą tyrimą

Posėdžio pabaigoje savivaldybės meras H. Šiaudinis tarybos nariams pateikė informaciją dėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdomo tyrimo. Ignalinos rajono savivaldybės administracija  tyrimą atliekantiems pareigūnams perdavė  visą prašomą dokumentinę medžiagą ir toliau bendradarbiaus, siekdama kad kuo greičiau būtų išsiaiškintos visos aplinkybės.  Kai kurie darbuotojai buvo apklausti, tačiau  STTS neteikia jokios informacijos, todėl, kaip minėta, plačiau komentuoti situacijos nėra galimybės.

Kitas tarybos posėdis planuojamas gruodžio pabaigoje. Šio posėdžio sprendimus galima peržiūrėti savivaldybės interneto puslapyje, skyriuje „Dokumentų paieška“.


parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt


 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.