Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.01.11
Ignalinos rajono ūkininkų sąjungos šventinis renginys

Nors  praėję 2017 metai tikrai nebuvo lengvi Ignalinos rajono  ūkininkams, tačiau Ignalinos rajono ūkininkų sąjungos nariai aktyviai susirinko į šventinį renginį. Sulaukėme  gausaus būrio svečių ir verslo atstovų.


 

Šventės pradžioje po ruginės duono kepalą įteikėme Ignalinos rajono merui Henrikui Šiaudiniui, Europos parlamento nariui Broniui Ropei, seimo nariams Gintautui Kinduriui ir Vytautui Rasteniui, už bendrą darbą ūkininkų labui.


 
B. Mackevičius rašė: „Nuolat liesdami kvepiančios duonos riekes, pripratome prie duonos kaip prie oro, kuriuo kvėpuojame, kaip prie saulės, nešančios žemei gyvybę, ir seniai nustojome rinkti nuo stalo į saują jos trupinius. Sverdami gimtųjų laukų derlių šimtais ir tūkstančiais tonų, dažnai užmirštame, kad tikrojo duonos svorio negalime išreikšti tokiu matavimu, todėl  ir šių dienų poetai ją vadina šventa“.

LŪS Ignalinos rajono skyriaus pirmininkė  pateikė išsamią 2017 m. veiklos ataskaitą. Marijona Lukaševičienė  sakė, jog praėję metai ūkininkams tikro išbandymo metai, nes smarkios liūtys vasaros pradžioje, užtvindyti laukai taip ir neleido tinkamai pasiruošti pašarų žiemai bei  nuimti   užauginto derliaus. Tačiau LŪS Ignalinos rajono skyrius iniciatyva, mes, pirmieji Lietuvoje, dėka Ignalinos rajono savivaldybės ekstremalios komisijos narių supratingumo, užregistravome ekstremalų įvykį jau rugsėjo mėn. 06 d. Praėjus beveik mėnesiui, spalio mėn.02 d. fiksavome rajone ekstremalią situaciją. Pavieniams galbūt pasisekė ir bėda neištiko. Tačiau jau turbūt neatrasime ūkininko abejojančio klimato kaita. Blogiausia, kad tai yra neprognozuojama. Galim džiaugtis, EK skyrė 9,21 mln. eurų paramą ūkininkams nukentėjusiems nuo liūčių, bet kol kas dar pinigų skirstymo mechanizmas  yra neaiškūs. Žemės ūkio ministerijai pristačius parengtą naują Mažiau palankių vietovių žemėlapį visuomenei, kilo didelis pasipiktinimas iš dabar esamų MPŪV. LŪS Ignalinos rajono skyriaus ūkininkai, dalyvaudami konferencijose ir posėdžiuose pradėjome  atkakliai įrodinėti, kad Ignalinos rajono visa teritorija turėtų patekti į MPŪV žemėlapį. Šiai dienai, Ignalinos rajone, iš 12 seniūnijų, 7 didelio nepalankumo, 2 - Ceikinių ir N. Daugėliškio mažo palankumo, o 3 visai nepapuolė- tai Mielagėnų, Tverečiaus ir Didžiasalio seniūnijos kurios toliausiai nutolę nuo logistikos centrų.

„LŪS Ignalinos rajono narių skaičius skyriuje per metus  išaugo 78  iki 103 narių. 2017 m. daug jaunų, darbščių ūkininkų papildė skyriaus gretas, džiugu, kad jie rajone gyvena ir dirba. Galiu pasidžiaugti, kad Ignalinos rajono skyrius visada laiku sumoka LŪS narystės mokestį. Noriu pasidžiaugti gerais pagalbininkais ūkininkų sąjungos veikloje: Zigmantu Kajėnu,  Lena ir Vladimiru Bezrodnais, Romu Lunecku , Zita ir Alvydu Rakečiais, Kęstučiu ir Irena Basijokais, Ariana Palenčiene, Jūrate ir Arūnu Patiejūnais, Jekaterina Paukštiene, Saulius ir Jolanta Cicėnai, Maryte Meškeliene ir kt.“ - sakė  pirmininkė.

Ignalinos rajono meras Henrikas Šiaudinis džiaugėsi aktyvią LŪS Ignalinos rajono skyriaus veikla, linkėjo kantrybės, gražaus bendravimo ir bendradarbiavimo.


 
Europos parlamento narys Bronis Ropės įteikė  naują  2018 metų kalendorių, kuriame yra 2017 metų pavasarį vykusio vaikų piešinių konkurso „Kuriu ateities Europą“ Lietuvos moksleivių darbai. Labai išsamiai papasakojo apie darbą Europos parlamento žemės ūkio komitete, apie Lietuvos gyventojų keliamų   klausimų sprendimą Lietuvoje,  pristatė naujoves ES žemės ūkio ir regionų politikoje. Nuoširdžiai sveikino šventės svečius ir ūkininkus su Naujaisiais metais, linkėjo:Tikiu, kad dirbdami drauge, aktyviose diskusijose rasdami bendrą nuomonę ir kalbėdami  galime užtikrinti  kaimo ir jame gyvenančių žemdirbių gerovę. Todėl kviečiu ir toliau aktyviai dalyvauti ūkininkų sąjungos veikloje, bendradarbiauti tarpusavyje. Tik būdami vieningi, dirbdami kartu, pasieksime savo tikslus


 
LR Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis pasveikino ūkininkus Liną ir Joną Čeikauskus  modernizavusius pieno ūkį, Arianą ir Giedrių Palenčius už daržininkės ūkio plėtrą bei augalininkus Jūratę ir Arūną Patiejūnus už naujų sprendimų įgyvendinimą. Taip pat padėką įteikė ir  LŪS Vicepirmininkei, Ignalinos rajono skyriaus pirmininkei Marijonai Lukaševičienei už aktyvų dalyvavimą atstovaujant ūkininkų interesus ir iniciatyvumą sutelkiant ūkininkus bendrai veiklai.


Šventėję dalyvavo  ir LŪS Pirmininkas Jonas Talmantas. Jis sakė: “Ūkininkų sąjunga daugybę kartų viešai išsakė savo nuomonę, kad Europos Sąjungos parama turi būti skirta tik aktyviems, žemės ūkio produkciją gaminantiems ūkiams. Tačiau mūsų organizacija tikrai neatstovauja stambaus ir latifundinio ūkio, kaip kad mus dažnai apkaltina. Mes niekada neišsakėme nuomonės, kad nereikia remti smulkaus ar vidutinio ūkio. Bet mes ne kartą pabrėžėme, kad sąlygos vystytis turi būti sudarytos visiems. Visų pirma, stambus ir vidutinis ūkis žiūri ne tik savo interesų. Jis, norėdamas išlikti, turi nuolat mąstyti, investuoti, rizikuoti. Be to, tokie ūkiai kuria didesnę pridėtinę vertę, gamindami aukštesnės kokybės produkciją, suteikdami darbo vietas ne tik savo šeimos nariams, bet ir kitiems. Net ir kaimo bendruomenių gyvenimui šie ūkiai įneša daugiau, nes suvokia, jog turi ir daugiau prisidėti“. Džiaugėsi  aktyvia Ignalinos rajono skyriaus pirmininke ir ūkininkais, kurie aktyviai dalyvauja rajono ūkininkų sąjungos veikloje.


 
Dalyvavę šventėje verslo partneriai sveikino ūkininkus, dėkojo už bendradarbiavimą, įteikė dovanas.

Šventės rėmėjams buvo įteikta po „Laimės paukštį“ sukurtą  menininko Raimondo Žievio ir medaus, kurį dovanojo Ignalinos rajono bitininkų draugijos  „Austėja“ pirmininkas Vytas Gimžauskas.


 
 


 
Kiekvieni metai atsineša savo kraitelėje naujų vilčių, planų ir siekių, atskleidžia mūsų sunkaus darbo rezultatus, parodo surinktus vaisius, aptariame  savo darbus ir džiaugiamės  pasiekimais. Todėl ši šventė- puiki proga visiems susitikti, susiburti, pasidžiaugti tuo, ką subrandino laukai, daržai, sodai.
 
Nuoširdžiai sveikiname Jus ir Jūsų artimuosius, linkėdami, kad Jūsų namai būtų pilni skalsos ir santarvės, laimės ir pakantumo, kad Jus lydėtų pelningos idėjos, išsipildantys planai, vaisingi darbų rezultatai.

 

RENGINIO RĖMĖJAI

Generalinis rėmėjas: IGNALINOS KREDITO UNIJA

Renginio rėmėjai: Ginto Vaičėno įmonė "ŠOKLYS", UAB "Apsaga", AB "LYTAGRA", UAB AGROKONCERNAS, UAB "Avena Nordic Grain", UAB  BIRŽŲ ŽEMTIEKIMAS, UAB "Baltiktechnika", UADBB „Rizikos Cesija“, UAB DOTNUVA BALTIC, UAB  BIRVĖTOS TVENKINIAI, IGNALINOS BITININKŲ DRAUGIJA „AUSTĖJA", IGNALINOS R. ŪKININKAI, IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖ.

Informacinis rėmėjas Ignalinos rajono laikraštis „NAUJA VAGA“ 

LŪS Ignalinos rajono skyriaus informacija

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

 
 

 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.