Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.10.05
Igyvendintas Ignalinos rajono savivaldybės finansuojamas projektas Lietuvos 100-mečiui paminėti

Didžiasalio „Ryto" gimnazijos bendruomenė Lietuvos šimtmečiui paminėti surinko archyvinę medžiagą apie Tverečiaus valsčiaus 1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorius. Atsirado būtinybė dėl Jų atminimo įamžinimo ieškoti finansavimo šaltinių. Tverečiaus Švč. Trejybės parapija dalyvavo  Ignalinos rajono savivaldybės 2018 m. skelbtame Kultūrinių, socialinių, švietimo, sporto veiklų, turizmo plėtojimo priemonių finansavimo konkurse. Pateikta paraiška priemonėi „Laisvės kovotojų atminimo įamžinimas ateities kartoms“   buvo įvertinta ir jai  paskirtas finansavimas 2000 Eur.


Per 2018 m. II-III ketvirčius įgyvendintos paraiškoje numatytos veiklos:  5,8 t. sveriančio lauko akmens atgabento iš šalia kryžkelės į  Erzveto kaimą esančios pakelės pastatymas (350 Eur), krikščioniško tikėjimo simbolio kryžiaus su Nukryžiuotuoju išdrožimas iš ąžuolo ir pastatymas (1500 Eur) Atminimo lentos su 27 kovotojų, žuvusiųjų už Lietuvos Nepriklausomybę sąrašu pritvirtinimas prie pastatyto akmens (150 Eur). Atminimo lentą padovanojo Savivaldybė. Akmens atgabenimo ir  takelio iš dekoratyvinių trinkelių įrengimo darbais pasirūpino Tverečiaus seniūnija. Tverečiaus miestelyje buvo sukurta lankoma vieta ir erdvė renginiams, skirtiems Šalies valstybinių švenčių ir kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo pagerbimui.

 

              Šiais metais birželio 22 d. vyko Atminimo lentos atidengimo ceremonijos masinis renginys, Valstybės,  Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną liepos 6- ąją šioje erdvėje buvo giedamas Valstybės himnas ir kitos Tėvynės meilei skirtos dainos, Juodojo kaspino rugpjūčio 23 dieną po šv. MišiųTverečiaus  Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aplankytos Laisvės gynėjų atminimo vietos, padėta gėlių, uždegtos žvakutės ir bendra malda bei  giesmėmis pagerbtas Jų atminimas. Šventojo Kryžiaus išaukštinimo šventėje Rugsėjo 16 d. po iškilmės bažnyčioje parapijiečių eisena su Lietuvos Trispalve ir Kryžiumi  driekėsi prie   Savanorių skvero, kur Kryžius buvo pašventintas ir Kovotojų atminimas pagerbtas Tautiška giesme.

Projekto   tikslas pasiektas Tverečiuje  įamžintas 1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų Tverečiaus valsčiaus Savanorių atminimas ir įgyvendinti iškelti uždaviniai Tverečiaus miestelio

centre netoli buvusios NKVD buveinės įrengtas kovotojų už Lietuvos laisvę skveras. Jo pagrindinį akcentą sudaro meniškai išdrožtas krikščionybės simbolis medinis kryžius su Nukryžiuotuoju ir Atminimo lenta pritvirtinta ant iš apylinkių atgabento  akmens su žuvusiųjų sąrašu.

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.