Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
Informacija apie Ceikinių seniūniją

Ceikiniai – kaimas  Ignalinos  rajone,  12 km.  į pietryčius  nuo Ignalinos,  seniūnijos  centras, turintis  170 gyventojų.  

 


Ceikinių seniūnijos pastatas

Seniūnijos plotas - 75,4 kv. km. Seniūnijos kelių (gatvių) bendras ilgis 68,6 km.  Seniūnijai priklausančioje teritorijoje gyvena 507 gyventojai. Didžiausios gyvenvietės – Rubelninkai ir Kančioginas. Seniūnijoje yra daugiau nei 50 kaimų. Daugelio gyvi tik pavadinimai, nes nelikę nė vieno gyventojo.

Ceikinių krašto peizažas – tai gražios kalvos ir kalvelės. Šalia Nevaišių kaimo yra ir aukščiausia Aukštaitijoje  viršukalnė (289 m.). Garsus Lietuvos geografas Č. Kudaba yra pasakęs: “Į Ceikinių miestuką panašaus užtikti neteko. Ceikiniai primena kalnų gyvenvietę. Tikras Tibetas.”


Ceikinių apylinkės

Seniūnijoje veikia UAB ”Romnesa” cechas, A. Muščinsko individuali įmonė. Kančiogino kaime įkurta Danutės Butavičienės vadovaujama kaimo bendruomenė, susikūrė  Ceikinių bei Rubelninkų kaimų bendruomenės kurioms vadovauja Ona Martinėnienė ir Rytis Kajėnas. Kasmet seniūnijos ūkininkai dalyvauja įvairiose žemės ūkio parodose, seminaruose ir kituose renginiuose. Vykstama į Kaune organizuojamas parodas “Ką pasėsi”, pavasario ir rudens muges Ignalinoje, dalyvaujama konkurse “Metų ūkis”. 

Viena iš pagrindinių socialinės paramos darbo krypčių – tai piniginės socialinės paramos užtikrinimas nepasiturinčioms šeimoms. Seniūnijos socialinės darbuotojos nuolat lanko žmones su negalia, senyvo amžiaus gyventojus bei nepasiturinčias šeimas. Seniūnijoje veikia policijos atraminis punktas. Socialinės darbuotojos kartu su viešosios policijos prevencinio poskyrio tyrėju lankosi socialinės rizikos šeimose, skatinta keisti netinkamą tėvų gyvenimo būdą, rūpinasi vaikais.


Ceikinių kaimo istorija

Ceikiniai minimi jau XV amžiuje. Tada čia buvo dvaras, kuriame gyveno ir pats dvaro savininkas Andriejus Butrimas Nemierovičius. Po dvarininko mirties Ceikiniai testamentu buvo užrašyti Švenčionių bažnyčiai. Didysis Lietuvos kunigaikštis Žygimantas šį dovanojimą patvirtino.

1542 m. Stanislovas Dovaina nusipirko Ceikinius iš Švenčionių dvasininkų už keturias baudžiauninkų šeimas ir 10 kapų grašių. 1622 – 1700 m. Ceikiniuose veikė evangelikų bažnyčia, o prie jos ir mokykla.

1733 m. pastatyta medinė bažnyčia. 1904 m. kunigo Jono Burbos rūpesčiu Ceikiniai tapo parapija.


Ceikinių bažnyčia

Ceikinių šv. Mergelės Marijos vardo bažnyčia ir varpinė yra XVIII a. liaudies architektūros paminklas. Joje dirbęs klebonas Karolis Garuckas buvo vienas iš 1976 m. Helsinkio susitarimų vykdymui remti Lietuvos visuomeninės grupės narys.


Karolio Garucko kapas

1990 – 2002 m. Ceikiniuose dirbo kunigas ir poetas, tautos dvasios žadintojas Kazimieras Vaičionis.

 

Kunigas nukentėjo nuo sovietinio režimo, ilgus metus kalėjo Vorkutos lageriuose.


Paminklas partizanams

Dabartinio klebono Marijono Savicko dėka bažnyčia yra tvarkoma ir prižiūrima. Šalia bažnyčios įrengta bendruomenės salė.

Švietimas ir kultūra

Ceikiniuose, prie evangelikų reformatų bažnyčios, veikė pradinė mokykla. Vėliau ji atkurta XX a. pradžioje. Mokyklos įkūrimo data yra laikoma 1939 m. rugsėjo 19 diena. Dabar Ceikiniuose veikia Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos  Ceikinių skyrius. Jungtinėse  1–2–4 klasėse mokosi 12 mokinių, ikimokyklinio ir priešmokyklinio  ugdymo grupę lanko  5 mokiniai.

Mokyklos patalpose įsikūrusi kaimo biblioteka, turinti apie 160 skaitytojų. bibliotekininkė Ona Martinėnienė stengiasi, kad į biblioteką noriai eitų ir didelis, ir mažas, kad čia būtų gražu ir jauku. Organizuojamos įvairios popietės, susitikimai su įžymiais žmonėmis. Gyventojų patogumui veikia internetas.

  2012m. buvo renovuotas bendruomenės pastatas
 
 
 
 Akimirkos iš Ceikinių bibliotekos gyvenimo

 

 

Daug metų gyvuojanti liaudiškos muzikos šventės „Kaimynų pasiutvakaris“  tradicija

2002-aisiais tuometinės renginių organizatorės Mildos Dikmonienės suburta Ceikinių kaimo kapela „Keiziai“ jau pirmaisiais savo gyvavimo metais ėmė garsinti gimtąjį kraštą įvairiose šalyje vykstančiose liaudiškos muzikos šventėse ir konkursuose. Štai tuomet, bežvelgiant į Lietuvos didžiosiose scenose griežiančius muzikantus, atvykusius iš įvairiausių Lietuvos kampelių, kultūros puoselėtojai Mildai ir kilo mintis liaudiškos muzikos švente pradžiuginti ceikiniškius. 

Augantis muzikuojančių draugų – kitų šalies miestų ir miestelių meno kolektyvų – ratas šią idėją pavertė realybe. Tad jau 2005 m. Ceikiniuose pirmąjį kartą nuskambėjo liaudiškos muzikos šventė „Kaimynų pasiutvakaris“, pakeitusi iki tol Ceikiniuose kiek kukliau vykusias Žolinės vakarones. 

Per vienuolika metų renginyje yra muzikavę kolektyvai iš Telšių, Utenos, Anykščių, Rokiškio, Kupiškio, Vilniaus, Šakių, Alytaus, Širvintų, Švenčionių, Radviliškio, Molėtų, Ukmergės ir Ignalinos rajonų.

Rugpjūčio 15-osios šventės sėkmė Ceikiniuose lėmė ir dar vieną gražų įvykį – 2007-aisiais kunigo Marijono Savicko prašymu a. a. vyskupas Juozas Tunaitis Žolinę Ceikiniuose paskelbė atlaidais, tuo pačiu linkėdamas visam Ceikinių kraštui Dievo palaimos. Nuo 2013 m. šventę organizuoja Mildos dukra Rūta.

 


 
 
 

 

Tradicinė liaudies muzikantų, dainininkų ir pasakorių šventė „Ant savo tarmės sparnų“

Paskutinį sekmadienį prieš adventą ceikiniečiai renkasi į tradicinę liaudies muzikantų, dainininkų ir pasakorių šventę „Ant savo tarmės“ sparnų“, kur sava tarme smagiausius nutikimus, gražiausias liaudies dainas ir melodijas žiūrovams dovanoja Ceikinių, Ignalinos bei aplinkinių rajonų atlikėjai. Renginys organizuojamas nuo 2011 m.


 
 


 

"Babutės kuperkas" ir kaimo kapela "Keiziai"


 


 Šoka "Iuventus" ansamblio šokėjos

 

Seniūnijos, mokyklos darbuotojai kartu rengia Kalėdų šventes, Užgavėnių karnavalą, švenčia Motinos dieną, organizuoja Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą. 

2010 m. Ceikiniai šventė 500 metų jubiliejų.

Paminklinis akmuo skirtas 500-ųjų metinių pažymėjimui

 


 Šventės metu apdovanoti nusipelnę Ceikinių krašto žmonės
 
 
 

Atsitikus nelaimei, gyventojai pirmiausia skuba pas bendruomenės slaugytoją Astą Dikovičiūtę. Pirminės sveikatos priežiūros kabinetas yra  seniūnijos administraciniame  pastate. Iš toliau atkeliavusiam žmogui labai patogu sutvarkius reikalus, užeiti pasimatuoti kraujospūdį, nusipirkti būtiniausių vaistų.

Nuostabi krašto gamta subrandino ne vieną žymų žmogų. Garsiausias – Kipras Petrauskas – XX a. pradžios tenoras, lietuvių operos pradininkas, vaikystėje  gyvenęs Ceikiniuose. Kančiogino kaime gimęs žinomas aktorius Mykolas Smagurauskas.  Pranas Survila iš Kandrotiškės kaimo – fizikos-matematikos mokslų daktaras, profesorius, Didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordino kavalierius.

Ceikinių seniūnijos bendruomenės

CEIKINIŲ KAIMO BENDRUOMENĖ
Ceikinių k., Ignalinos r.
Pirmininkė - Ona Martinėnienė
Tel. (8 626) 6 72 40
El. paštas martineniene.ona@gmail.com

KANČIOGINO BENDRUOMENĖ 
Kančioginos k., Ignalinos r. 
Pirmininkė - Danutė Butavičienė 
Tel. 8 685 14 209
El. paštas danute.butaviciene@gmail.com

RUBELNINKŲ KAIMO BENDRUOMENĖ 
Rubelninkų k., Ignalinos r.
Pirmininkas - Rytis Kajėnas
Tel. (8 622) 6 68 85
El. paštas rubelninkai@gmail.com

Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-08 08:54:56
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.