Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.01.07
Informacija gyventojams apie kvitus

Ignalinos rajono savivaldybė, atstovaujama mero pavaduotojo Laimučio Ragaišio, Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Ignalinos poskyrio vedėjai Sigutei Bagdonienei išreiškė susirūpinimą, kad gyventojai ne visuomet žino, kada turi būti išduodami kvitai apsipirkus ar gavus tam tikras paslaugas ir paprašė informacijos, kurią galėtų paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje apie kvitų išdavimą. Panevėžio AVMI pateikė šią informaciją.


Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kada turi būti išduodami kvitai ar kiti pinigų apskaitos dokumentai pirkėjams ar klientams už prekes ar paslaugas. Prekiautojas, naudojantis kasos aparatą, visais atvejais privalo išduoti kasos aparato kvitą pirkėjui.

Kai naudoti kasos aparato nereikalaujama, gyventojas, užsiimantis individualia veikla su verslo liudijimu parduodamas prekes ar teikdamas paslaugas, klientui pareikalavus privalo surašyti ir išduoti prekių ar paslaugų pirkimo – pardavimo kvitą.

Kai gyventojas vykdo individualią veiklą pagal pažymą, atsiskaitydamas su pirkėju turi surašyti ir išduoti sąskaitą faktūrą.

Pažymėtina, kad gyventojams reikalauti kasos kvito turgavietėje ar už paslaugas gali būti ir naudinga – užregistravus kvitus VMI kvitų žaidime galima dalyvauti loterijoje, kurioje kas savaitę 10 laimingųjų išlošia po 200 eurų, o mėnesio prizas – 5 tūkst. eurų.

Kvitų žaidime dalyvauti galima registruojant tik fiskalinius kasos aparato kvitus. Toks kvitas apačioje turi fiskalinį logotipą, kurį sudaro trijų raidžių „LTF“ derinys. Kvitų žaidime dalyvauja ne tik už turgavietėse įsigytas prekes, bet ir už šalyje teiktas paslaugas gauti kasos aparatų kvitai, o juose nurodyta suma turi būti ne mažesnė nei 1 euras.

Daugiau informacijos apie Kvitų žaidimą galima rasti interneto svetainėje https://kvituzaidimas.vmi.lt .

VMI pažymi, kad vienas svarbiausių veiksnių, mažinant šešėlinės ekonomikos apimtis, - visuomenės sąmoningumo augimas bei jos nepakantumas minėtiems reiškiniams, todėl VMI primena, kad gyventojai, turintys informacijos apie galimus mokestinius pažeidimus (taip pat ir apie neišduodamus kvitus), apie tai gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba +370 5 260 5060, taip pat elektroninėmis priemonėmis: per programėlę „Pranešk“ (https://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles) arba užpildę anketą VMI internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/cms/stop-seseliui). Informaciją suteikusių asmenų anonimiškumas garantuojamas.

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.