Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.05.15
Informacija jaunuoliams

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas sukelia rimtus sveikatos sutrikimus, turi  neigiamų psichologinių bei socialinių pasekmių, kurios skaudžios ne tik žmogui, jo šeimai, bet ir visai visuomenei. Siekiant užkirsti kelią priklausomybės ligos atsiradimui, labai aktualu teikti ankstyvosios intervencijos paslaugas, kurios būtų lengvai prieinamos jauniems žmonėms, linkusiems vartoti alkoholį ir (ar) narkotikus.


 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018 m. sausio 18 d. įsakymu  Nr. V-60/V-39 patvirtintas Ankstyvosios intervencijos programos vykdymo tvarkos aprašas. Šio teisės akto pagrindu Ignalinos rajone, bendradarbiaujant Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro ir Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro specialistams, balandžio–gegužės mėnesiais vyko pirmieji Ankstyvosios intervencijos programos grupės užsiėmimai (8 val. trukmės). Juose tiek savanoriškai, tiek nukreipti Vaiko gerovės komisijos sprendimu dalyvavo 8 jaunuoliai.

Ankstyvosios intervencijos programa skatina keisti požiūrį į jaunus žmones, turinčius psichoaktyviųjų medžiagų nereguliaraus vartojimo ar eksperimentavimo jomis patirties. Programos esmė –  sudaryti palankias sąlygas atvirai kalbėtis, diskutuoti, rasti atsakymus ir motyvuoti pokyčiams.

Siekdamas pakviesti 14–21 metų jaunuolius kartu su bendraamžiais dalyvauti užsiėmimuose, Narkotikų, alkoholio ir tabako kontrolės departamentas sukūrė vaizdo klipą, kurį galima peržiūrėti paspaudus nuorodą:

https://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/misija-su-jaunimu-apie-psichoaktyviasias-medziagas-kalbetis-kitaip

Jei savo aplinkoje turite jaunų žmonių, eksperimentuojančių psichoaktyviomis medžiagomis, ar patys esate jas išbandę, nebijokite ieškoti pagalbos ir keistis. 

https://ntakd.lrv.lt/lt/naujienos/padrasinimas-spresti-su-psichoaktyviuju-medziagu-vartojimu-susijusias-problemas-socialiniuose-tinkluose

Dėl informacijos apie programos vykdymą rajone galite kreiptis į Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biurą tel. (8 386) 52 338 arba Ignalinos rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorių tel. (8 386) 52 045

Informacija parengta pagal Narkotikų, alkoholio ir tabako kontrolės departamento informaciją interneto svetainėje  https://ntakd.lrv.lt/lt/

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.