Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.04.12
Iš jubiliejinio filologų konkurso sugrįžus

Tris atostogų dienas Vilniuje vyko jubiliejinis – 50-asis –  jaunųjų filologų konkursas. Į jį sukviesta per šimtą mokinių – geriausių darbų autorių iš visos Lietuvos. konkursas prasidėjo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Vertinimui buvo pateikti poezijos, prozos, dramaturgijos darbai, literatūriniai, publicistiniai rašiniai, teksto interpretacijos darbai, tiriamieji kalbos, literatūros, tautosakos, kultūros darbai, literatūros kūrinių vertimai.


Intensyviausias darbas vyko Simono Daukanto gimnazijoje, kur kiekvienos sekcijos mokiniai susitiko su autoritetingais jų darbų vertintojais. Vertinimo komisija išties įspūdinga:  Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Vilniaus universiteto mokslininkai doc. dr. Regimantas Tamošaitis, dr. Brigita Speičytė, dr. Viktorija Šeina-Vasiliauskienė, dr. Bronė Stundžienė, dr. Vita Ivanauskaitė-Šeibutienė, dr. Daiva Vaišnienė, dr. Laimutė Bučienė, eseistė Gintarė Adomaitytė, „Naujosios romuvos“ redaktorius Andrius Konickis,  poezijos ir prozos autoriai Laura Sintija Černiauskaitė, Kristina Gudonytė, Andrius Jakučiūnas, Donatas Petrošius, Ričardas Šileika, vertėjai Irena Aleksaitė, Nijolė Chijenienė, Aušra Karsokienė, Jonė Ramunytė ir Austėja Merkevičiūtė.

Taigi po gražaus atidarymo renginio visi ir kibo į darbą. Iš mūsų rajono šįmet laimė būti konkurse nusišypsojo Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos IIIg klasės mokinei Justinai Janutėnaitei (mokytoja Nijolė Keraitienė), kuri pakviesta į respublikinį etapą su  tautosakos darbu „Apie dvarininkaitę, kuriančią romansus“. Kiekvienas turėjo pristatyti savo darbą, atsakyti į smalsių kolegų bei komisijos klausimus, išklausyti kritiką. Tai iš tiesų nelengvas išbandymas, nes visi darbų autoriai atrodo labai protingi, darbai rimti ir jų tematika kuo įvairiausia. Bet savąjį pristačius, jau lengviau kitų paklausyti, idėjų pasisemti. Juolab kad darbų geografija – nuo Didžiasalio iki Klaipėdos, Vilniaus, Kelmės, Vilkaviškio, žodžiu, kone visi regionai aprėpti.

Vakarais irgi neteko nuobodžiauti: žiūrėjome įdomų filmą „Ledo drakonas“ Martyno Mažvydo bibliotekoje, kitą vakarą Rašytojų sąjungos salėje vyko mokinių kūrybos skaitymai, palikę nepaprastą įspūdį ne tik mokytojams, bet ir tikriems rašytojams. Uždarymo dieną surengta turininga ekskursija į Valdovų rūmus. Nenusakomas jausmas būti tokiame gražiame jaunų, kūrybingų žmonių būryje. Beje, jauniausias konkurso dalyvis šįmet buvo penktokas, buvo ir šeštokių, septintokių. Džiugu matyti gausų vaikinų būrį. Pradedi tikėti, kad gal ir neišsibėgios ta mūsų Lietuva, kol yra tokių jaunuolių.

Konkurso uždarymas taip pat vyko Martyno Mažvydo bibliotekoje. Visi kalbėtojai pabrėžė, kad pakviestieji jau yra nugalėtojai, tačiau konkursas yra konkursas ir vietos jame skirstomos. Šį kartą ypač smagu, kad Justinos parengtas tautosakos darbas „Apie dvarininkaitę, kuriančią romansus“ laimėjo III vietą ir medalį. Nors, tiesą sakant, didžioji tautosakos darbų prasmė yra užfiksuoti unikalius žmonių pasakojimus ateinančioms kartoms – juk vietos ir medaliai laikui bėgant užsimiršta, o tai, kas užrašyta, išlieka. Taigi mūsų darbas, kuriame kalbinome šauniąją Veroniką Eitminavičienę, buvusią mokytoją, o dabar „Lelijos“ ir „Rudenėlio“ klubų narę, dainininkę ir poetę  iš Dietkauščiznos kaimo, bus saugomas ne tik mūsų gimnazijos muziejuje, bet ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto saugyklose. Tai ir yra didžiausias įvertinimas.

Nijolė Keraitienė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytoja

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.