Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.04.16
Kaip tapti sėkmingam? Karjeros diena Ignalinos gimnazijoje

Senas posakis, kad mokykla ruošia gyvenimui, šiais laikais itin aktualus. Vykstant nuolatinei ir sparčiai gyvenimo kaitai mokykla turi ne tik suteikti žinių, bet ir ugdyti gebančias mokytis, iniciatyvias, atviras, kūrybiškas asmenybes, galinčias sėkmingai kurti savo gyvenimą ir siekti karjeros. Tad ugdymas karjerai – svarbi šiuolaikinės mokyklos veiklos sritis.


Didelis dėmesys tam skiriamas ir Ignalinos gimnazijoje, kurioje nuolat ieškoma naujų būdų, ne tik kaip įdomiai ir šiuolaikiškai perteikti žinias, bet ir  kaip padėti mokiniams pažinti save, ugdyti pasitikėjimą savimi, gebėjimą konstruktyviai ir kritiškai mąstyti – visos šios savybės reikalingos siekiant karjeros. Ją planuoti ir ugdytis reikiamas savybes  gimnazistams padeda Ignalinos gimnazijoje vykstantys renginiai. Jau tapo tradicija gimnazijoje kasmet rengti vis kitokias Ugdymo karjerai dienas. Ieškant naujų būdų ir formų, gimnazijoje buvo rengiamos gimnazistų ir tėvų darbų parodos, Karjeros dienoje svečiavosi ir apie savo studijas, profesijas bei sėkmingą karjerą pasakojo buvę gimnazistai ir  dabartinių gimnazijos auklėtinių tėvai. O šiais metais ugdymo karjerai grupė surengė keturių susitikimų su įdomiomis ir charizmatiškomis asmenybėmis ciklą.

Balandžio 11 d. gimnazijoje svečiavosi buvusi gimnazistė, YFU Lietuva direktorė Evelina Vilčinskaitė,  teatro ir kino aktorius, buvęs gimnazistas Eimantas Pakalka, įvaizdžio kūrėja, visažistė, lektorė Anna Bochan ir Vilniuje gimęs ir užaugęs, tačiau nemažą dalį gyvenimo Izraelyje praleidęs Danielius Liupšicas. Susitikimų su šiais įdomiais žmonėmis tikslas – ne supažindinti gimnazistus su konkrečiomis profesijomis, o suteikti galimybę išgirsti sėkmingai savo karjerą kuriančių asmenybių mintis apie tai, su kokiais iššūkiais tenka susidurti šiuolaikiniam  žmogui, kas padeda pasiekti sėkmę.

Evelina Vilčinskaitė, tarptautinių mainų organizacijos YFU Lietuva (angl. Youth for Understanding) vadovė, ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvė, gimnazistus kvietė kartu pasvarstyti apie tai, kaip jie įsivaizduoja gyvenimą po mokyklos baigimo,  į kokius klausimus tenka ieškoti atsakymų jaunam žmogui šiuolaikiniame globaliame pasaulyje, kas atveria naujus horizontus.

Ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose festivaliuose pelnęs Eimantas Pakalka, pripažinimo susilaukęs už vaidmenį režisieriaus O. Koršunovo spektaklyje „Pamišėlis“, susitikime su gimnazistais kalbėjo ne tik apie sėkmę, bet ir apie iššūkius, su kuriais teko ir tenka susidurti. Buvęs gimnazijos prezidentas, teatro „IKI“ narys, renginių vedėjas pasakojo apie tai, kaip įpratusiam gimnazijoje būti lyderiu, išvažiavus studijuoti į Vilnių teko iš naujo išsikovoti pripažinimą, įrodyti, ko yra vertas. O tam, kad pasiektum užsibrėžtą tikslą, reikia ne tik sėkmės, bet ir atkaklumo, ir  darbo. „Svarbiausia – mokėkite savo minusus paversti pliusais“,– sakė Ignalinos gimnazijos auklėtinis šiandieniniams gimnazistams ir ne kartą pabrėžė, kad ir dabar jam ne kartą pravertė ir praverčia tai, ką išmoko dar būdamas gimnazistas, nors tada atrodė visai nereikalinga.

Anna Bochan,   besidominti sveika gyvensena, netradicine medicina, studijuojanti dietetiką, Marijampolėje įkūrusi žaliųjų kokteilių barą „Sveikatos gurkšnis“, susitikime su gimnazistais kalbėjo ne  tik apie sveiką gyvenseną. „Stovintis vanduo genda“, - ne kartą kartojo lektorė, turinti daugybę pomėgių, veiklos sričių  ir nuolat besimokanti ko nors naujo. Įvaizdžio kūrėja, visažistė, teatrinių kostiumų dailininkė, „Bogomolov’ Image School“ stilistė, lektorė, turinti  labai platų išsilavinimą, pradedant rusų filologija, pratęsiant aprangos dizaino ir „Bogomolov’ Image School“ įvaizdžio dizaino studijomis, praktika Londone „Natali Image School“ ir toliau visapusiškai tobulėjanti. Tai, pasak A. Bochan, labai svarbu, nes kiekvienas gali susikurti tokį gyvenimą, kokio trokšta, jei tikslingai to siekia, jei rūpinasi savimi ir stengiasi save  pažinti. 

                      Kad sėkmė lydi tuos, kurie išdrįsta peržengti savo komforto zonos ribas ir siekia užsibrėžtų tikslų, kalbėjo ir Danielius Liupšicas. Gimęs ir užaugęs Lietuvoje, jis išvyko į Izraelį, ten išmoko hebrajų kalbą, tarnavo Izraelio gynybos pajėgose, dirbo pasaulinio garso kompanijose.

 

                      Susitikimai su įdomiais, charizmatiškais ir sėkmingai karjeros siekiančiais žmonėmis gimnazistams paliko nemažą įspūdį. „Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau šiuose susitikimuose, nes supratau, kad viskas yra įmanoma, reikia tik nebijoti rizikuoti ir, svarbiausia – nenuvertinti savęs. Nors žinai, kad visada bus geresnių už tave, tiesiog reikia stengtis atrasti savo pliusus ir juos išnaudoti.“ (Viktorija) „Šie susitikimai praplėtė akiratį, požiūrį į žmones. Padrąsino ne tik mane, bet ir visus dalyvavusius.“ (Tadas) „Šie susitikimai man suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, privertė susimąstyti, jog viską galima pasiekti, tik reikia nebijoti klysti ir bandyti dar kartą.“ (Ruslanas) „Man tai padėjo suprasti, kaip reikia elgtis, sužadino ryžtą judėti į priekį. Parodė, kad tik dirbdamas ir stengdamasis žmogus gali pasiekti tikslą.“ (Gytis) Tokius atsiliepimus,  dalindamiesi įspūdžiais po Ugdymo karjerai dienos, išsakė gimnazistai. 

                      Tačiau tuo Karjeros diena nesibaigė. Gimnazistų laukė susitikimas su Visagino policijos komisariato kinologu Nikolajumi Andrejevu ir tarnybiniu šunimi Rokiu. Tai buvo puiki galimybė daugiau sužinoti apie kinologo profesiją, kuri domina ne vieną gimnazistą, ir jos subtilybes.

                      Akivaizdu – įspūdžių Karjeros diena Ignalinos gimnazijoje paliko daug. Svarbiausia, kad jie kiekvienam taptų postūmiu, motyvacija planuojant karjerą ir siekiant tikslo.

 

Jurgita Trapikienė, Ignalinos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


 



 




 


 


  


 

 
 

 




 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.