Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.07.11
Kazitiškyje paminėta Valstybės diena

Liepos 6-osios vakarą į Kazitiškio parką, prie senojo ąžuolo, rinkosi kaimo bendruomenė ir svečiai paminėti Lietuvos šimtmečio, Valstybės dienos, giedoti „Tautišką giesmę“.


 

O LIETUVA, MŪSŲ TĖVYNE

Tu amžina ugnie, būk maloni,

O kaip ramiai, gražiai ji dega šičion.

Taip mūsų širdyje tyliai valdys mus

Amžina šventybė iš aukštybių.

Liepos 6-osios vakarą į Kazitiškio parką, prie senojo ąžuolo, rinkosi kaimo bendruomenė ir svečiai paminėti Lietuvos šimtmečio, Valstybės dienos, giedoti „Tautišką giesmę“. Nors trumpai palašnojo lietutis, tačiau neišgąsdino susirinkusiųjų.

Rankoje laikydamas trispalvę visus pasveikino Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas. Skaitovai Valerija Aleknienė, Lukas, Elinga ir Aivaras skaitė eiles, buvo prisiminti 1009 metai – tai pirmasis Lietuvos vardo paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose.

1253 metų liepos 6-ąją dieną karūnuotas suvienytos Lietuvos valdovas Mindaugas. Ištrauką skaitė seniūnas, 1579 metais įkurtas Vilniaus universitetas, kuriame studijavo Simonas Daukantas, istorijos veikalo „Darbai senųjų lietuvių ir žemaičių“ autorius. Skaitovės Julija Lapteva, Lina Deninienė, Aldona Kazlauskienė skaitė ištraukas iš senųjų raštų.

„Turime dieną, kai lietuvių širdys plaka dažniau, dieną, kai pasididžiavimas savo kilme sujungė visą pasaulį“, – kalbėjo girininkas Stanislovas Kasparavičius.

Skambėjo dainos, kurias atliko Kazitiškio seklyčios saviveiklininkai Laima, Pranas, Jonas, Stasė, Aldona, Onutė.

Sugiedojome „Tautišką giesmę“, padainavome dainą „Žemėj Lietuvos“, o visų širdys buvo kupinos džiaugsmo, kuris, kaip ir laužas, dar ilgai ruseno ir apšvietė taką einantiems namo...

Ačiū susirinkusiems, dalyvavusiems, seniūnui, pagalbiniams seniūnijos darbuotojams už gražiai nušienautą aikštelę, sukrautą laužą, kazitiškiečiui Romui Vieliui.

Plazdėk trispalve mūsų ant kalno, virš pilies,

Nežūsim, amžiais būsim vaikai gimtos šalies.

Čia sostas Gedimino, čia mūsų praeitis,

Brangiausia nuo gimimo lietuviška tartis.

 

Danutė Gasiūnienė,

Kazitiškio kaimo seklyčia

Už nuotraukas dėkoju Linai

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.