Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.11.08
Kelių tarnybos informacija apie valstybinės reikšmės automobilių kelių priežiūrą žiemą

Nuo šių metų lapkričio mėnesio pirmos dienos, sujungus regionines kelių priežiūros įmones,  valstybinių kelių priežiūrą Lietuvoje vykdys naujai sukurta VĮ „Kelių priežiūra", Utenos regiono keliais rūpinsis VĮ „Kelių priežiūra" Utenos padalinys. Kaip ir kiekvienais metais, kelininkai žiemos sezonui ruošėsi atsakingai: sudaryti žiemos tarnybos planai, atsakingų asmenų darbo grafikai, nustatyti barstytuvų ir krautuvų mechanizmų darbo laikai.


 

 VĮ „Kelių priežiūra“ Utenos padalinio Ignalinos kelių tarnyba  paruošė 5 automobilinius ir 1 ratinį traktorių su slidumą mažinančių medžiagų barstymo bei sniego valymo įranga. Sniego valymui nuo kelių dar esame paruošę 9 traktorius su sniego verstuvais, 3 autogreiderius ir rotorių, druskos, smėlio-druskos pakrovimui paruošta 4 krautuvai. Sandėlyje turime virš 800 tonų druskos, o pakrovimo punktuose - 6000 m3 atsijų.  

Lietuvos valstybinės reikšmės keliais  vyksta tarptautinis, tranzitinis, turistinis ir vietinis transporto priemonių eismas. Magistraliniais, krašto ir rajoniniais keliais automobilių eismo intensyvumas yra skirtingas.

Kadangi nuo visų prižiūrimų kelių vienu metu nuvalyti sniegą ir juos pabarstyti nėra galimybių, žiemos priežiūros darbai skirstomi į priežiūros lygius pagal kelių svarbą. Pirmiausia yra valomi ir (arba) barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai. Tokia kelių priežiūros tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą keliuose ir yra ekonomiškai efektyviausia.

Esant sudėtingoms oro sąlygoms priežiūros lygiams nustatyti kokybės reikalavimai netaikomi, kai:

  • ilgiau kaip 6 val. sninga ir (arba) pusto;
  • ilgiau kaip 24 val. su pertraukomis sninga ir (arba) pusto;
  • įšalęs kelias po lietaus apledėja, yra lijundra;
  • per parą kelias apledėja daugiau kaip 2 kartus;
  • oro temperatūra dieną nepakyla aukščiau kaip -8oC;
  • siaučiant pūgai ar pustant ir esant slidžiai kelio dangai, barstyti privaloma tik ypatingais atvejais,  siekiant užtikrinti transporto priemonių judėjimo galimybę.

Eismo dalyviai žiemą, išsiruošdami į kelionę, gali sužinoti išsamią informaciją apie kelių būklę ir oro sąlygas. Dėl informacijos apie padėtį keliuose žiemos metu galima skambinti tel.: 8-386-54355 Ignalinoje. Daugiau informacijos apie kelių padėtį visoje respublikoje galima rasti Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje: www.eismoinfo.lt .

    Žinia, ir geriausiai prižiūrimi žiemos keliai žiemą yra pavojingesni už vasaros. Iškritęs sniegas, spustelėjęs šaltukas, net ir tariamai „švarų“ kelią paverčia slidesniu. O važiuojant per tiltus ir viadukus būti atidesniems reiktų jau dabar, nes nakties metu oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, tiltus padengia šarma, kelio danga tampa slidi.

    Vairuotojai žiemai tai pat turėtų tinkamai pasirengti - pasirūpinti, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas: nepriekaištingai veiktų elektros sistema, įpilti žieminiai skysčiai, o svarbiausia – ratai „apauti“ kokybiškomis žieminėmis padangomis. 

    Važiavimo sąlygos žiemą keliuose gali keistis kas kilometrą, todėl, nepaisant vykdomų kelių priežiūros darbų, kiekvienam vairuotojui būtina pasirinkti saugų greitį, laikytis saugaus atstumo ypač būti budriems ir geranoriškiems kitų eismo dalyvių atžvilgiu. Tik tada sėkmingai pasieksite kelionės tikslą! Tikime, kad mūsų prižiūrimuose keliuose bus vis daugiau sąmoningų ir kultūringų eismo dalyvių, suvokiančių atsakomybę už save ir kitus. Savo ruožtu kelininkai pasiryžę siekti, kad būtų kuo mažiau eismo įvykių, sužeistųjų ir žuvusiųjų keliuose.

    Visiems eismo dalyviams linkime saugios ir malonios kelionės. Saugių Jums žiemiškų kelių!

 

Vaiduolis Taraškevičius

Ignalinos KT viršininkas

Tel. 8 386 52042

Tel. +370 687 37921

El. p. vaiduolis.taraskevicius@keliuprieziura.lt

VĮ "Kelių priežiūra" Utenos padalinys Ignalinos kelių tarnyba

Turitųg. 34, Ignalina LT-30138

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.