Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.10.09
Lietuvos ir Latvijos savivaldybių darbuotojai mokėsi efektyvaus valdymo

2017 m. spalio 3–4 dienomis Anykščiuose vyko tarptautinė konferencija „Inovatyvūs ir efektyvūs vietos savivaldos veiklos metodai ir būdai“ – pirmas didelis 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamo projekto „OPEN LEADERSHIP“ renginys.


 

 


 
2017 m. spalio 3–4 dienomis Anykščiuose vyko tarptautinė konferencija „Inovatyvūs ir efektyvūs vietos savivaldos veiklos metodai ir būdai“. Į Anykščių menų inkubatoriuje vykusį renginį susirinko daugiau kaip 150 dalyvių. Konferencijos pranešėjai – sveikinimo žodį taręs ir vėliau pranešimą apie turizmo plėtrą Anykščiuose skaitęs Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vyr. konsultantas Aris Lencevičius, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktorius Mindaugas Sinkevičius – pristatė naujausius savivaldos veiklos tobulinimo metodus ir būdus, vadybos sistemą LEAN, apie kurios diegimą bus kalbama ir jos mokomasi viso projekto metu.


 
Ši konferencija – pirmas didelis 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamo projekto „Praktinių mokymų ir renginių ciklas, skirtas stiprinti institucijų bendradarbiavimą ir jų darbuotojų gebėjimus“ (akronimas „Open Leadership“, Nr. LLI-59) renginys. Projektą, truksiantį 2 metus, nuo 2017 m. gegužės įgyvendina VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“ ir Latgalos planavimo regionas. 

Konferencijos dalyvius sudomino Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Jastremsko ir šios savivaldybės mero pavaduotojo Tautvydo Tamulevičiaus pranešimai apie LEAN diegimą jų savivaldybėje ir vietos gyventojų įtraukimą į savivaldą. Pranešimai suteikė praktinių inovatyvaus ir efektyvaus savivaldos darbo idėjų, pritaikomų kasdieniame darbe.

Svečiai iš Latvijos pasidalijo patirtimi visuomenės informavimo apie savivaldos institucijų darbą, ISO standartų diegimo, savivaldos ir verslo bendradarbiavimo srityse.

Diskusijos metu Anykščių rajono, Alytaus miesto, Zarasų rajono savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos vadovai kartu su dalyviais išsakė savo nuomonę ir diskutavo, kas yra inovatyvi savivalda ir kaip ja tapti.


 
 
 
 
 Po konferencijos, vakare, Anykščių miesto svečiai iš Lietuvos ir Latvijos, geranoriškai padedant Anykščių turizmo informacijos centrui, turėjo galimybę aplankyti Anykščių medžių lajų taką, Angelų muziejų ir pažvelgti  į miestą iš paukščio skrydžio nuo Anykščių bažnyčios bokšto.

Kitą dieną vėl susirinkusi pilna salė žmonių parodė, kad konferencijoje gvildenamos temos juos domina. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento direktorius Gediminas Česonis skaitė pranešimą apie regioninės politikos Baltąją knygą ir planuojamas permainas savivaldoje, dr. Alvydas Punis – apie į rezultatus orientuotą valdymą, verslo procesų ir IT sistemų analitikas Andrius Kučas – apie LEAN diegimą naudojant geografines informacines sistemas. Konferencijos dalyvius ypač sudomino UAB „Fabula ir partneriai“ direktoriaus Mindaugo Ardišausko pranešimas apie socialinius tinklus kaip vietos valdžios įvaizdžio kūrimo įrankį ir VšĮ „Nomoshiti iniciatyva“ direktoriaus Pauliaus Rymeikio pranešimas apie socialinę reklamą. Konferenciją užbaigė Daugpilio Marko Rothko meno centro direktoriaus pavaduotojas Maris Čačka, papasakojęs apie muziejaus įkūrimą ir vietos savivaldos vaidmenį siekiant išsaugoti tautos kultūros paveldą.


 
Konferencija davė gerą startą tolesnėms pasienio bendradarbiavimo veikloms – mokymams, darbo grupėms, patirties mainų vizitams, individualioms savivaldybių darbuotojų konsultacijoms, konferencijoms.

Šį projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga. 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa siekia prisidėti prie darnaus programos teritorijos vystymosi padėdama jai tapti patrauklia ir konkurencinga vieta gyventi, dirbti ir apsilankyti. Programos tinklalapis internete  www.latlit.eu. Oficialus ES tinklalapis  www.europa.eu

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuro“ informacija

http://www.inppregion.lt/openleadership

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

  
 

 
 
 

 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.