Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2009.03.18
Lietuvos šviesuolių pagerbimo šventėje pasveikinti ir du Ignalinos krašto šviesuoliai>>>

2008 m. Čiurlionio fondas išrinko 21 Lietuvos šviesuolį. Minint Lietuvos vardo tūkstantmečio sukaktį, 2009 metų kovo 17 dieną  Vilniaus Rotušėje įvyko iškilminga  pagerbimo ceremonija - "Šviesuolių apdovanojimai 2009". Buvo pasveikinti  mokslo, meno,  švietimo, verslo sričių atstovai, labiausiai nusipelnę savo darbais ir veikla, žavintys asmenybių šviesa.  Tai ir  puikiai visiems žinomi garsūs Lietuvos žmonės – profesorius Vytautas Landsbergis, akademikas Leonardas Sauka, aktorė Nelė Savičenko – bei savo kraštą – Vilnių, Ukmergę, Ignaliną, Zarasus, Prienus, Varėną, Klaipėdą - garsinantys liaudies muzikantai, tautodailininkai, meno vadovai, režisieriai, mokytojai.

Šiuo projektu siekiama įtvirtinti pastovias visuomenės vertybes, atrasti ir apdovanoti žmones, kurie savo kasdieniu nuoširdžiu darbu nusipelnė Lietuvos kūrimui, jos kultūrinio augimo, liaudies meno tradicijų puoselėjimui.  „Jūs esate šviesa iš Lietuvos, tai, ko mums šiandien labiausiai reikia“,- sveikindamas šviesuolius sakė Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis. 

Labai džiugu, kad tarp Lietuvos šviesuolių - dvi ryškios Ignalinos krašto asmenybės. Tai liaudies muzikantas, cimbolų karaliumi vadinamas, Jonas Lechovickas ir Ignalinos rajono gimnazijos mokytoja metodininkė, Ignalinos rajono kultūros centro masinių renginių režisierė Jolanta Narbutaitienė.

Juos sveikino Kultūros ministerijos sekretorė Diana Paknytė, taip pat kartu į renginį atvykę rajono meras Bronis Ropė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė, Mielagėnų seniūnė Milda Bielinienė bei vilniečiai, Švenčionijos klubo nariai. Jolanta Narbutaitienė dėkodama už tokį garbingą apdovanojimą, jos veiklos įvertinimą sakė ir toliau savo kūrybines mintis ir darbus skirs gimtajam kraštui, jo garsinimui ir kurortinio patrauklumo didinimui.

Su savo mylimu instrumentu – cimbolais – Jonas Lechovickas nesiskiria jau keturis dešimtmečius. Garbaus amžiaus liaudies muzikanto (88m.) atliekama Ignalinos krašto muzika saugoma Lietuvos radijo ir televizijos, Lietuvos liaudies kultūros centro, Ignalinos etnokultūros archyvuose, jo muzikavimas įrašytas į Aukso fondą. 2005 metais  J.Lechovickas apdovanotas LR kultūros ministerijos premija.

Jolanta Narbutaitienė – talentinga režisierė, aktyvi visuomenininkė, savo energija, kūrybingumu bei meile menui ugdanti jaunąją kartą. Daugiau nei dvidešimt metų ji vadovauja vaikų ir jaunimo teatrui IKI. Šis teatro jaunieji aktoriai  - regioninių bei rajoninių  teatrų festivalių nugalėtojai, Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventės dalyviai, nuo 1995 metų Ignalinoje rengiamo tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio „Bildučiai“ organizatoriai ir dalyviai.  J. Narbutaitienė už aktyvią kultūrinę veiklą 2004 m. apdovanota Ignalinos rajono savivaldybės įsteigta Miko ir Kipro Petrauskų premija.

Šviesuoliams dovanoti dailės akademijos studentų sukurti keramikos darbai. Juos kartu su gražiausiais palinkėjimais teikė Seimo nariai, ministerijų atstovai, žinomi kultūros veikėjai. Šviesuoliams  gražių darbų ir deramo aplinkinių dėmesio linkėjo M.K. Čiurlionio fondo direktorė Stasė Štarienė. Ji džiaugėsi renginiu, už bendradarbiavimą dėkojo visiems pagalbininkams ir rėmėjams bei vylėsi, kad ši šventė taps tradicine.

         

 

Šviesuoliams ir renginio dalyviams surengta tikrai įspūdinga poezijos, muzikos ir dailės šventė. Vakarą vedė aktorius, režisierius, Valstybinio jaunimo teatro vadovas Algirdas Latėnas. Jis skaitė M.K. Čiurlionio poeziją, laiškų ištraukas, Pauliaus Širvio, Antano Strazdelio eiles - kūrinius, perteikiančius menininko idealizmą, aukščiausių vertybių siekį. Muzikos programą pristatė Klaipėdos orkestras „Camerata Klaipėda“ – kūrybingas jaunas kolektyvas, jau spėjęs išgarsėti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.  Orkestrui pritariant virtuoziškai grojo dirigentas,  garsus smuikininkas Vilhelmas Čepinskis. Skambėjo  publikos šiltai sutiktų solistų Vaidos Genytės, Liudo Mikalausko bei Deivido Norvilo atliekami M.K.Čiurlionio, M.K.Oginskio, V.A.Mocarto, G.Rosinio ir kitų  žymių kompozitorių kūriniai. Buvo pristatyta  ir Rimo Zigmo Bičiūno spalvingų bei ekspresyvių tapybos darbų paroda.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. ( 8 386) 39108, el.p. l.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.