Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.01.09
Meras aplankė globojamus rajono vaikus

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis tęsia gražią tradiciją metų pradžioje, pasibaigus kalėdinėms atostogoms, aplankyti ir pasveikinti globojamus rajono vaikus. Sausio 8 d. meras pabuvojo Didžiasalio vaikų globos ir paramos šeimai centre ir jo padalinyje Naujajame Daugėliškyje, taip pat „Šaltinėlio“ mokyklos Dienos socialinės globos centre. Vaikams buvo įteiktos dovanėlės, palinkėta gražių metų.


Pasveikinti ir įstaigų darbuotojai, dėkota už jų nuoširdų ir su meile atliekamą darbą. Tokie susitikimai kartu yra  puiki proga pasidomėti  įstaigų veikla, su vadovais aptarti aktualius klausimus.  Globos namuose  gyvenama šeimynomis, kiekviena šeimyna turi atskiras miego ir poilsio erdves, virtuvėles, buities ir higienos patalpas, patys tvarkosi, mokosi ruošti valgį.

„Stengiamės gyventi draugiškai ir vienas kitam padėdami. Mūsų vaikai daugelį dalykų daro patys – nuo valgio ruošimo iki kultūrinių renginių organizavimo.“,–  dar vis šventiškai išpuoštuose Naujojo Daugėliškio globos namuose merui pasakojo padalinio vadovė Jolita Vaiciukevičienė.

Dabar šiuose dviejų šeimynų namuose gyvena 15 vaikų, du iš jų jau mokosi profesijos Vilniuje ir Utenoje, todėl namo sugrįžta tik savaitgaliais. Vieni vaikai mokosi Daugėliškio daugiafunkciame centre, kiti važinėja į Vidiškių gimnaziją, patys aktyviausieji lanko įvairius būrelius Ignalinoje. Pati mažiausia auklėtinė – dar dvejų neturinti mergytė, visų mylima, guvi ir miela. Taip smagu žiūrėti, kaip ja visi rūpinasi,  tačiau pasidaro labai liūdna, kai sužinai, kad tai jau aštuntas tos pačios šeimos vaikas, netekęs tėvų globos. Skaudžios vaikų istorijos slepiasi jų širdelėse, tačiau gerai nuteikia jų pasirodyme ištarti žodžiai: „Mūsų širdyse tegul niekad neužgęsta viltis“. Meras vaikams įteikė dovanėles ir linkėjo, kad šiuose namuose jiems būtų gera ir šilta, kad jie gražiai bendrautų, stengtųsi mokytis, siekti savo svajonių. Vėliau vaišinosi arbata, kalbėjosi. Merui dovanota iš medinių segtukų sukurta eglutė. 

Didžiasalio vaikų globos ir paramos šeimai centro direktorė Audronė Petrovienė sakė, kad praėjusieji metai buvo turtingi įvairių renginių, išvykų, šventinių akimirkų. Na o šis susitikimas tarsi užbaigia šventinį laikotarpį ir yra visada laukiamas. Vaikai merui pasakojo apie buvusius renginius, prisiminė, kaip pynė šimtmečio trispalves apyrankes, kaip pavasarį kėlė inkilus, darbavosi darže ir gėlynuose, džiaugėsi 20-uoju centro gimtadieniu, svečiais, išvykomis į Kauną ir prie jūros. Kaip sakė, tikrai neteko nuobodžiauti, metai prabėgo labai greitai. Vaikai taip pat šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius.

Dabar  centre gyvena 16 vaikų, dar 14-ka lanko Dienos užimtumo grupę. Kalbėdamiesi su meru vaikai klausinėjo, kas bus su šiuo centru ateityje ir kada jie persikels į bendruomeninius namus. Meras paaiškino, kad jo manymu, čia tikrai geros sąlygos, šilta, jauku, šeimynos turi atskiras erdves ir kiekvienas gražiai sutvarkytus kambarius, tačiau vykdant valstybinę vaikų globos įstaigų pertvarkos politiką, savivaldybė taip pat turės imtis naujų darbų. Planuojama viename iš Didžiasalio daugiabučių nupirkti du didelius butus, juos rekonstruoti ir ten perkelti šeimynas. Dabartiniame centre liks administracija. Žinoma, tuomet išlaidos padvigubės, atsiras daugybė nenaudojamų patalpų, tačiau vaikai, kaip reikalaujama,  bus integruoti į socialinę aplinką.

Meras taip pat aplankė Ignalinos mokyklos "Šaltinėlis" Dienos socialinės globos skyrių. Šiuo metu skyriuje prižiūrimi ir lavinami 6 negalią turintys vaikai. Jiems reikalingas ypatingas rūpestis. Skyriaus darbuotojų pastangų dėka vaikai lavina savo sugebėjimus, turintys galimybę šiek tiek mokosi, sportuoja, muzikuoja. Meras Henrikas Šiaudinis įteikė vaikams dovanėles, palinkėjo sveikatos, gražių dienų, o auklėtojoms – tvirtybės ir dėkojo už jų pasiaukojantį darbą. Direktorė  Alytė Zakarauskienė su meru aptarė šio skyriaus veiklą.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.