Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.08.10
Metodinė išvyka po Kazitiškio seniūniją

GRAŽI TA MŪSŲ LIETUVA

JOS SRAUNIOS UPĖS, GILŪS EŽERAI,

DIDINGA JŪRA IR ŠILAI, IR KLONIAI,

PILIAKALNIAI, KALNAI – IR VISKAS JUK ČIA PAT,

PO MŪSŲ KOJOM.

  („Gamta dabar ir po šimto metų“ Lina Kleismantienė)

Saulėtą rugpjūčio 8 dienos kelionę po Kazitiškio seniūnijos gražias apylinkes pradėjo Ignalinos rajono kultūros namų ir kaimo seklyčių kultūros darbuotojai. 


 

Kazitiškio seklyčioje seniūnas D. Jelinskas papasakojo  apie buvusį Kazitiškio dvarą, apie išlikusius pastatus, pasidalijo linksmais  prisiminimais, kuriuos užfiksavo jau  anapilin išėjusi Emilija Čičelytė-Mateikienė. Ėjome Kazitiškio parko takeliais, džiaugėmės labai gražia liepų alėja, įspūdingu šviesaus granito  akmeniu su 20 cm duobute, Kazitiškio ežeru, Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia, kaimo kryžiumi...

Toliau kelionę tęsėme Švedriškės pusėn. Aplankėme Tolimėnų piliakalnį, dainavome dainas, skaitėme legendą apie „Prisiektinį akmenį“, apie Serapiniškę, uždegėme žvakutę prie šv. Lurdo, sugiedojome giesmę ,,Marija, Marija“.  Taip pat aplankėme jau anapilin išėjusio Jono Biržinio nuotraukų parodą, esančią Švedriškės mokykloje. Parodoje eksponuojama apie šimtas nuotraukų. Taip pat uždegėme žvakutes ant Jono Biržinio ir partizanų kapų, lankėmės nuostabioje Švedriškės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, renovuotuose bendruomenės namuose.

Garbšių kaime, Sagardo ežero pietvakariniame krante esančioje atskiroje kalvoje, stūkso gražuolis Garbšių piliakalnis, kuris yra Reginos ir Broniaus sodyboje. Labai smagu buvo pabendrauti su istorija besidominčiu gerb. Broniumi.

Pajudėjome Užsienio kaimo link. Laukstenių kaime sustojome prie poeto Petro Klimo namo. Laukstenių kaimas apdainuotas 1997 m. Petro Klimo išleistoje eilėraščių knygutėje ,,Pasižadėjimas“. Netrukome atvykti į „Rojų“  pas  gerbiamą Rimantą Klimą. Svečių garbei, kaip sakė gerb. Rimantas, buvo iškelta vėliava, giedojome himną, taip pat  aplankėme partizanų kapus. Klojime-muziejuje „Kaimo atmintis“ klausėmės gerb.  Rimanto Klimo pasakojimų, dainų, pabuvome, pailsėjome, pabendravome.

Gedžiūnėlių kaime aplankėme Gedžiūnėlių Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią. Bažnyčia yra tradicinio gyvenamojo namo formos, stačiakampio plano, vienbokštė. Statinys su varpinės bokšteliu, prišlieta zakristija. Priekiniu fasadu orientuota į pietvakarius. Pagrindinis įėjimas įrengtas pastato priekyje, pro įstiklintą verandą. Šventorių juosia nemūrytų akmenų tvora su geležiniais varteliais. Užsukome ir į Grybėnų kaimo seklyčią.

Ačiū visiems, dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šaunios išvykos organizavimo.

Dėkojame gerb. Rimantui Klimui, Genutei Juodkienei, Kazitiškio seniūnui Drąsučiui Jelinskui už transportą, vairuotojui Vladui Valkauskui, Ignalinos  seniūnui Jonui Politai irvairuotojui Vidmantui Bartasiūnui, specialistei Marijonai Lukaševičienei už gražią  metodinę išvyką, kurioje gavome  istorinių žinių ir geriau pažinome savo kraštą.

 

 

 

 

 

Kultūros darbuotojų vardu
Danutė Gasiūnienė,
Kazitiškio kaimo seklyčios laisvalaikio organizatorė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.