Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.04.13
Muziejus renka gražiausią margutį

Ignalinos krašto muziejus kviečia aplankyti parodą „Margučių pavasaris“ ir muziejaus darbuotojams padėti išrinkti gražiausią margutį. Margučių ekspozicija labai įvairi ir tikrai kūrybingai parengta. Čia gali pamatyti ir tradicinių, ir keramikinių, ir net iš akmens padarytų.


Daugiausia margučių, net 180, parodai pristatė Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė. Visi jie gražiai sudėlioti ant Lietuvos žemėlapio formos pagrindo. Margučiai marginti vašku, dažyti aniliniais, keletas jų – natūraliais dažais. Gražūs ir Nijolės mokinių margučiai. Ypač spalvingi aštuntokės Samantos Golubickaitės numargintieji.

Įdomių meniškų margučių sukūrė Keramikos būrelio nariai. Ypač puikiai atrodo dideli pastatomi Jorūnės Rastenytės, Indrės Macijauskaitės, Vaidos Burkauskaitės, Irmos Drublionytės darbeliai.

Žinoma verbų rišėja Zofija Laurinėnienė, pasirodo, dar ir talentinga margučių kūrėja. Jos kiaušinukai dekoruoti siūlais, medžiaga, apklijuoti įvairiomis gamtinėmis medžiagomis, kruopomis. O štai Romas Vitėnas kiaušinius gali iš akmens pagaminti. Su tokiu prie Velykų stalo būsi nenugalimas margučių daužytojas.

Margučių parodai primargino ir muziejaus darbuotojos. Spalvingi Marijos Kirkienės margučiai, puošnūs, išskirtiniai  ir meniški Renatos Veličkienės nerti kiaušiniai. Jais gali bet kurią erdvę dekoruoti. Muziejaus direktorė R. Veličkienė sakė, kad namuose šventėms kiaušinius margina labai paprastai, dažniausiai juos apvynioja žolelėmis ir išverda svogūnų lukštuose.

Na o parodą aplankyti ir balsuoti galima iki balandžio 29 d. Gražiausių margučio savininkui bus įteiktas prizas.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.