Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.05.17
Namas ant ratų aplankė Ignaliną ir Didžiasalį

Gegužės 16 d.  į Ignalinos miesto Laisvės aikštę ir kiek vėliau į Didžiasalį  atvyko įdomus eksponatas –  iš įvairių senų nenaudojamų daiktų sukurtas namas ant ratų, tiksliau ne pats namas, o jo interjeras su baldais, šviestuvais, įvairiomis dekoro detalėmis. Praeiviai kviesti visa tai apžiūrėti, pabendrauti su projekto komanda.


Šio darnaus namo kelionės po Lietuvą organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekdama skleisti atsakingo vartojimo idėjas, įgyvendina projektą „Darnūs namai“, kuriame paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodo, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais. Pvz., pakabinamas ir pastatomas spinteles galima padaryti senų lagaminų, arbatinukai, trintuvės, plastikinė talpa virsta įdomiais šiuolaikiniais šviestuvais, tapeto atraiža – paveikslu. Darnaus namo interjerą sukūrė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai.

 

33 kilogramai – tiek maisto atliekų per metus išmeta vienas gyventojas. O kiek per metus išmetame įvairių pakuočių, sugedusių ar senų daiktų, remonto atliekų? Mobiliame name,  panaudojant įvairias interaktyvias priemones, mokoma  ir skatinama  teisingai rūšiuoti, gyventojai kviečiami pasisemti naujų idėjų, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse.

 

Jauna ir šauni projekto komanda maloniai bendravo su interjerą apžiūrinėjančiais žmonėmis, atsakinėjo į jų klausimus, čia pat įrengtose kūrybinėse dirbtuvėlėse rodo, kaip galima panaudoti senus daiktus pakeičiant jų paskirtį ir dovanojant dar vieną gyvenimą. Viso projekto „Darnūs namai“ laikotarpiu numatyta net 120 socialinių akcijų visoje Lietuvoje. Unikalios ekspozicijos ir socialinių akcijų turas vyks iki liepos pabaigos. 


 
Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir darnaus namo ant ratų kelionės po Lietuvą tvarkaraštis – socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.