Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2014.06.05
Paskelbti "Aukso vainiko" laureatai

Siekdamas sustiprinti valstybės institucijų paramą ir sukurti nuolat veikiančią tautodailininkų globos bei skatinimo sistemą, Lietuvos liaudies kultūros centras 2005 metais inicijavo kasmetį respublikinės konkursinės liaudies meno parodos rengimą, geriausių liaudies meistrų išaiškinimą ir jų apdovanojimą nominacijos simboliu „Aukso vainiku“. Ignalinos muziejuje eksponuota devintoji „Aukso vainiko" konkurso paroda, sudaryta iš Utenos apskrities kūrėjų darbų. Kaip visada joje pristatoma  vaizduojamoji, taikomoji liaudies dailė bei kryždirbystė. Birželio 4 d. surengta laureatų apdovanojimo popietė.


Renginio dalyvius muzika pasitiko Kazimieras Blaževičius. Visi galėjo dar kartą pasidėrėti paveikslais, karpiniais, audiniais, mezginiais, sodais, keramikos, pynimo  bei medžio ir kitais dirbiniais. Meistrai į Ignaliną suvežė geriausius  savo darbus, spinduliuojančius rankų bei širdies šilumą, saugančius mūsų tautos senosios kultūros išskirtinumo ženklus, didįjį gyvenimo išminties ir per amžius gyvybingo kūrybiškumo kodą.

Kaip sakė vienas iš parodos kuratorių, Ignalinos kultūros ir sporto centro vadybininkas Eimantas Ramanauskas, į Ignaliną „Aukso vainikas“ sukvietė net 55 liaudies kūrėjus iš Molėtų, Utenos, Zarasų ir Ignalinos rajonų bei Visagino miesto. Ignalinos rajonui atstovavo audėja Albina Bugienė, juostų audėja Jolanta Trūbilaitė, karpinius pristato Dalia Pajėdienė ir tekstilę – Danguolė Bukėnaitė.

Vertinimo komisijos pirmininkė, Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė, Teresė Jurkuvienė džiaugėsi, kad paroda tikrai puiki ir joje dalyvauja išties stiprių kūrėjų. Jai ypač patikusi veltinių drabužių kolekcija bei tradicinių raštų audiniai. Vėliau buvo pasveikinti regioninio turo „Aukso vainiko“ konkurso nugalėtojai. Smagu, kad buvo įvertintos ir Ignalinos krašto kūrėjos. Taikomosios dailės grupėje antrąją vietą užėmė audėja Albina Bugienė, trečiąją – puikių tekstilės darbų autorė Danguolė Bukėnaitė. Į respublikinio turo parodą Vilniuje vyks pirmąsias vietas vaizduojamosios ir taikomosios dailės srityse užėmę Genovaitė Adiklienė (tapyba, Utenos rajonas) ir audėja Adelė Tumėnienė (Zarasų rajonas).

 Atsidėkojant už parodos palaikymą ir dėmesį liaudies menui Utenos savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistei Zita Mackevičienei ir Ignalinos rajono savivaldybės vicemerui Henrikui Šiaudiniui buvo dovanoti simboliniai auksiniai vainikai.

 

Atsidėkojant už parodos palaikymą ir dėmesį liaudies menui Utenos savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistei Zita Mackevičienei ir Ignalinos rajono savivaldybės vicemerui Henrikui Šiaudiniui buvo dovanoti simboliniai auksiniai vainikai. Už pagalbą rengiant parodą Ignalinoje Lietuvos liaudies kultūros centro padėkos ir dovanos įteiktos Ignalinos krašto muziejaus direktorei Vidai Beržinienei, Kultūros ir sporto centro direktoriui Darginui Mikėnui, vadybininkui Eimantui Ramanauskaui, parodos kuratorei – savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresn. specialistei Rasai Juodagalvienei. Susitarta, kad kitąmet „Aukso vainikas“ ir vėl įsikurs Ignalinoje.  

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.