Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.02.07
Pirmasis šių metų savivaldybės tarybos posėdis

Vasario 7 dieną vyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje priimtas 21 sprendimas išklausytos dvi informacijos apie kontrolės komiteto veiklą ir regiono vystymo programos įgyvendinimą.


Patvirtintas 2019 metų savivaldybės biudžetas, strateginis trejų metų veiklos planas, taip pat šių metų užimtumo didinimo, visuomenės sveikatos rėmimo, aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos, socialinių paslaugų kainos. Patikslinti savivaldybės socialinio būsto fondo sąrašai. Priimti sprendimai dėl turto ir patalpų nuomos, pritarta butų pirkimui savivaldybės reikmėms. Gyventojų patogumui Ignalinos mieste pakeistos Švenčionių ir Laisvės gatvių geografinės charakteristikos.

 

Strateginis planas

Patvirtintas Ignalinos rajono savivaldybės 2019–2021 metų strateginis veiklos planas, pagal kurį formuojamas biudžetas, savivaldybės administracija ir savivaldybės įstaigos rengia savo metinius veiklos planus. Strateginiame plane numatyti svarbiausi darbai, 6 veiklos programos ir lėšos joms įgyvendinti. Savivaldybės 2019–2021 metų strateginio veiklos plano veiklos prioritetai: gerinti infrastruktūrą, tvarkyti viešąsias erdves, renovuoti daugiabučius gyvenamuosius namus; užtikrinti kokybiškas viešąsias paslaugas ir jų nuolatinį teikimą; skatinti ir remti verslo bei žemės ūkio veiklą, prioritetą teikiant produkcijos perdirbimui; užtikrinti ir plėsti socialinių ir sveikatos paslaugų teikimą; užtikrinti teikiamo ugdymo kokybę ir gerą mokymosi aplinką švietimo įstaigose, atnaujinti informacines technologijas, didinti neformaliojo vaikų švietimo prieinamumą.

Biudžetas

Patvirtintas 2019 metų Ignalinos rajono savivaldybės biudžetas: 15,8 mln. eurų prognozuojamų pajamų (taip pat  501,1 tūkst. eurų paskolų, 1086,9 tūkst. eurų  metų pradžios likutis, planuojama gauti 10138,0 tūkst. eurų mokesčių pajamų, iš jų 9747,0 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, tai 155,0 tūkst. eurų, arba 1,6 proc., daugiau negu 2018 metais).

Savivaldybės biudžeto išlaidų planas – 17,5 mln. eurų, iš jų 16962,5 tūkst. eurų − asignavimai. 11173,9 tūkst. eurų (64,0 proc.) – lėšos savivaldybės savarankiškoms funkcijoms atlikti, 1750,2 tūkst. eurų (10,0 proc.) – dotacijos valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti, 2891,7 tūkst. eurų (16,6 proc.) – dotacija ugdymo reikmėms finansuoti.

Darbo užmokestis 2019 m. sudaro 9718,0 tūkst. eurų, tai 638,0 tūkst. eurų, arba 7,0 procentais, daugiau negu 2018 metais. Šis padidėjimas susidarė dėl padidėjusios minimalios algos, bazinio pareiginės algos dydžio, dėl išaugusio lėšų poreikio atlikus metinį darbuotojų vertinimą ir pagal Valstybės tarnybos įstatymą perskaičiavus valstybės tarnautojų, taip pat švietimo, socialinių, kultūros ir kitų darbuotojų darbo užmokestį. Kultūros darbuotojams atlyginimas didėja apie 70 eurų, be mokesčių – apie 40 eurų.

Miko ir Kipro Petrauskų premija

Taryba priėmė sprendimą skirti  Miko  ir  Kipro  Petrauskų  premiją  Paliesiaus dvarui už aktyvią kultūrinę ir istorinę veiklą, profesionalaus meno sklaidą, Ignalinos krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų.

Atgimęs antram gyvenimui Paliesiaus dvaras  neabejotinai tapo tikru šio krašto kultūros centru. Po penkerių metų veiklos (dvaras baigtas restauruoti 2014 m.) ši vieta žinoma ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje gyvenantiems žmonėms. Labiausiai jį išgarsino  kultūrinė veikla - čia vykstantys klasikinės muzikos koncertai, rengiamos parodos, plenerai, paveldo išsaugojimui skirti renginiai, valstybinių švenčių minėjimai ir kt. Paliesiaus dvare daug  renginių yra nemokami, ypač didelis dėmesys kreipiamas  šiame regione gyvenantiems žmonėms – jiems skiriami kvietimai į koncertus. Ypatingai glaudus ryšys užsimezgė ne tik tarp dvaro ir Mielagėnų miestelio, bet ir kitų rajono įstaigų. Paliesiaus dvare vyksta pedagogų susitikimai, Rugsėjo 1-osios šventės minėjimai, seniūnijos renginiai, dvaras dovanoja koncertus  globos namų gyventojams, dvaro erdvėmis nemokamai naudojasi daugelis rajono įstaigų, bendruomenių. Miko ir Kipro Petrauskų premija iškilmingai bus įteikta Vasario 16-ajai skirtos šventės metu.

Vertinimo komisijai buvo pateikta medžiaga, pristatanti du kandidatus premijai gauti. Ignalinos kultūros ir sporto centras pateikė choreografės Nijolės Žygienės kandidatūrą.

Bendruomeniniai vaikų globos namai

Savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Ignalinos rajone". Jo tikslas - nuosekliai pereiti nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų teikimo Ignalinos r., sudarant galimybes kiekvienam vaikui ar jo šeimai gauti individualias paslaugas pagal poreikius ir reikiamą pagalbą bendruomenėje. Planuojama įsteigti bendruomeninius vaikų globos namus Naujajame Daugėliškyje ir Didžiasalyje. Projekto lėšomis bus įrengti 2 butai po 8 vietas. Kaip sakė meras Henrikas Šiaudinis, tokia pertvarka vyksta visose Lietuvos savivaldybėse: „Tai, žinoma, pareikalaus papildomų išlaidų ir nežinia, ar pasiteisins, bet šiandien privalu vadovautis esamais teisės aktais. Priešingu atveju, jei savivaldybė nesutiktų, dabar veikiančios globos įstaigos gali negauti licencijos tolimesnei veiklai“.

 

Savivaldybės administracijos informacija 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.