Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.10.09
Rudens mugės lietutis nesugadino

Ruduo – atgaiva ūkininkų, kaimo žmonių širdims, kai po didžiųjų darbų galima atsipūsti ir visiems kartu susirinkus  pasilinksminti, vieni kitais pasidžiaugti. Spalio 7 dieną Ignalinoje surengtoje Rudens gėrybių mugėje, nors  pradžioje lietučio nuplautoje, linksmumo tikrai netrūko. Buvo ir malda, ir tradicinė šventinė eisena, ir visų seniūnijų šaunūs prisistatymai, geriausių ūkininkų ir savivaldai nusipelnusių žmonių apdovanojimai. Kiemeliuose pristatyti senieji amatai, džiaugtasi tarmiška šneka, daina, o vėliau – populiarių atlikėjų Birutė Dambrauskaitės ir Radži koncertu. 


 

Šventė pradėta Ignalinos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje mišiomis už Ignalinos kraštą ir jo žmones. Klebonas Vidas Smagurauskas visus kvietė prisiminti, kad bet kokį darbą dirbant labai svarbu neužmiršti pagarbinti dievą ir jam padėkoti, o sunkiai dirbant nereikia užmiršti ir savo dvasios sodų. Bažnyčioje buvo išrikiuotos kiekvienos seniūnijos suvežtos, soduose ir daržuose užaugintos rudens gėrybės, išpuoštose krepšiuose sukrautos. Duona, vaisiai, daržovės, uogos,– viskas, ką darbštūs kaimo žmonės su meile užaugino. Visos gėrybės buvo pašventintos.

Po mišių prie bažnyčios išsirikiavo šventinė eisena, kurios priekyje žygiavo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras. Meras Henrikas Šiaudinis ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus vadovė Marijona Lukoševičienė nešė pašventintą duoną. Už jų rikiavosi seniūnijų atstovai. Gražu buvo žiūrėti į besišypsančius žmones. Rudens gėrybėmis nešini eisenos dalyviai pasitikti Laisvės aikštėje, kur jau vyko mugės prekyba.

Žmonės skubėjo įsigyti vaismedžių ir vaiskrūmių, pirko ūkininkų siūlomus mėsos gaminius, kepinius, vaisius ir daržoves, dairėsi įvairiausių rankdarbių, suvenyrų. Aikštės viduryje, aplink fontaną, buvo eksponuojamos seniūnijų ir kitų mugės dalyvių sukurtos linksmos ir spalvingos skulptūros. Čia buvo smagu ne tik pasižiūrėti, bet ir nusifotografuoti, pavirsti puošnia rudens ponia, pasakos personažu. Tiek daug išmonės, širdies šilumos ir fantazijos šiuose darbuose sudėta.

Ignalinos krašto žmones ir svečius pasveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jis apgailestavo, kad ši vasara buvo tikras išbandymų metas, ypač nuskriausti liko grūdų augintojai, praradę bene pusę derliaus, tačiau kvietė nesusiminti ir džiaugtis tuo, ką pavyko užauginti. Meras ūkininkams dėkojo už jų kantrų ir sąžiningą darbą, Ūkininkų sąjungai – už geras iniciatyvas ir pastangas padėti ūkininkams, o kultūros žmonėms – už šią gražią šventę. Visiems susirinkusiems linkėta naujų idėjų puošiant ir garsinant mūsų kraštą, taip pat prasmingai prisidėti prie Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo renginių.

Gražios akimirkos buvo geriausių rajono ūkininkų, konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojų pagerbimas. Pasveikinti Aida ir Juozas Mikštai iš Didžiasalio seniūnijos Navikų kaimo, užėmę pirmąją vietą; Ariana ir Giedrius Palenčiai iš Benėšių kaimo Naujojo Daugėliškio seniūnijos, užėmę antrąją vietą ir Rimšės kaimo ūkininkė Alina Gasparavičienė, trečiosios vietos laimėtoja.

 

Jiems užrištos konkurso nugalėtojų juostos, įteiktos savivaldybės dovanos. Ūkininkus taip pat pasveikino Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Ignalinos skyrius, Ignalinos kredito unija, seniūnai ir bendruomenių atstovai. Nugalėtojams perduotos ir įmonės „Utenos mėsa“ dovanos. Kaip sakė Marijona Lukoševiečienė, Ignalinos ūkininkai žinomi ir vertinami visoje Lietuvoje. Šie metai ypač sėkmingi gyvulių augintojams. Pasidžiaugta, kad rajone tikrai nemažai jaunų, pažangių ūkininkų, vis daugėja modernizuotų ūkių.

Ūkininkai visada dosnūs ir į muges atsineša savo rankomis pelnytų dovanų. Merui jie dovanojo ir duonos, ir gardaus pyrago, sūrio ir vaisių. Nepamiršti liko ir kiti  svečiai. 

Šventėje dalyvavęs Europos parlamento narys Bronis Ropė dėkojo visiems, kurie padeda ūkininkams ir sakė dėsiąs visas pastangas, kad dėl prastų orų nukentėjusius greičiau  pasiektų europinė parama. Jis kalbėjo apie besikeičiančius ūkininkus, gerėjantį kaimo žmonių gyvenimą. Savo padėkas europarlamentaras įteikė Ignalinos rajono vietos veiklos grupės Kaimo plėtros strategijos įgyvendinimo vadovei Ligitai Smagurauskienei ir šauniai dirbančiam ūkininkui Juozui Mikštui.

Seimo nariais Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis į šventę atvyko taip pat ne tuščiomis. Jie apdovanojo ūkininkus Zenoną Rubiną, Valdą Kamarauską ir Marytę Meškelienę, kuriems  dėkota už bendruomeniškumą, mokėjimą dalintis savo darbo ir širdies šiluma, padėti žmonėms. AB „Swedbank“ vadovė Dalia Greizienė apdovanojo ilgamečius banko klientus ūkininkus Eriką ir Rimantą Gaidelius.

Rudens gėrybių mugėje paminėta ir Vietos savivaldos diena. Nors oficiali šios dienos minėjimo data yra spalio 10-oji, tačiau nuspręsta švęsti kartu su viso rajono bendruomene. Savivaldybės vadovai įteikė dvidešimt padėkų nuoširdžiu, atsakingu darbu, prasminga veikla savivaldai nusipelnusiems tarybos nariams, savivaldybės administracijos, seniūnijų darbuotojams, įmonių, įstaigų atstovams, aktyviems kaimų bendruomenių nariams. Juk savivaldos šventė – tai visų krašto gyventojų šventė, todėl jiems parodytas ypatingas dėmesys. Gražią iniciatyvą šia proga parodė Dysnos kaimo bendruomenė. Jos moterys ir pirmininkė Jolanta Jurėnienė iš popieriaus kiekvienam apdovanotajam nupynė dailias vazas.

Na o po visų sveikinimų scena užleista seniūnijų kolektyvams, šauniems jų pasakoriams, dainininkams, muzikantams. Šių metų mugėje pagerbta tarmiška šneka. Buvo menamos mįslės, minklės, porinami juokai, skambėjo linksmos dainos ir dainuškos, kai kurios specialiai šiai dienai sukurtos. Žiūrovai turėjo pasakyti, ką reiškia koks nors retas tarmiškas žodis, arba atspėti vardą žmogaus, kurio darbai buvo gražiai nupasakoti. Už tai gavo mielų prizų.

Seniūnijų kiemeliuose galėjai pamatyti senųjų amatų dirbtuvėles. Linkmeniškiai pristatė kalvystę, mielagėniškiai – vilnų verpimą, Naujasis Daugėliškis – duonos kelią, ceikiniai – dailiuosius rankdarbius, Ignalinos seniūnija – audimą, siuvimą. Ignalinos miestas džiaugėsi savo žolininkais, pirtininkais, gyduoliais. Kiemeliuose galėjai pamatyti ir verpimo ratelių, ir senovines stakles, garuojantį virdulį, kūrenosi čia ir žaizdras. 

 

Visų seniūnijų kiemeliai buvo skoningai išpuošti gėlėmis, šermukšnių kekėmis, pūpsojo gražuoliai moliūgai, cukinijos. Buvo eksponuojami kūrybingų ir talentingų žmonių rankdarbiai, vaišinama kepiniais ir kitais gardumynais. Na o svarbiausia - visur buvo linksmai bendraujama ir džiaugiamasi švente, rudeniu, nors ir lietingu, bet spalvingu. Ir oras mugei įsibėgėjus pasitaisė. 


Mugėje jau ne pirmą kartą šauniai dalyvauja ir savo sukurtus, sumeistrautus darbelius, pagamintus patiekalus pristato Švenčionių profesinio rengimo centro mokiniai. Na  šio centro mokinė Laura Bagdonavičiūtė šventėn susirinkusius  pradžiugino dainomis. Galiausiai visus prie scenos subūrė ilgai lauktieji populiarūs atlikėjai Birutė Dambrauskaitė ir Radži. Žmonės šį įdomų duetą sutiko labai šiltai ir kartu dainavo uždegančias jų dainas.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

  
 

 
 
 

 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.