Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2013.11.08
Savivaldybėje priimti svečiai iš Vokietijos

Lapkričio 6-9 dienomis Ignalinoje lankėsi Comenius Regio partnerystės projekto "Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą" partneriai iš Vokietijos Biureno miesto savivaldybės  bei Biureno maltiečių atstovų grupė. Lapkričio 8 dieną svečiai priimti savivaldybėje.


Dviejų miestų - Ignalinos ir Biureno - draugystė duoda puikių rezultatų. Tai susitikimai, naujos pažintys, kultūros ir švietimo projektai. Šįkart į Ignaliną atvyko projekto partnerių atstovai iš Biureno savivaldybės, Mauricijaus gimnazijos, pradinės mokyklos, katalikiškos bibliotekos, Piliečių iniciatyvų centro. Svečius sutiko rajono meras, vicemeras, savivaldybės administracijos direktorius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja.

Kaip sakė projekto vadovė Ignalinoje Rita Gasiukevičienė, šis projektas skirtas vaikų skaitymo skatinimui ir taip pat tarpinstituciniam bendravimui. Įvairių kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojai turi galimybę vykti vieni pas kitus ir keistis patirtimi. Projekte dalyvauja Ignalinos rajono savivaldybės administracija, gimnazija, viešoji biblioteka, Kultūros ir sporto bei Pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centrai.

Įgyvendinant projektą vyks daug renginių vaikams: įvairūs konkursai, skatinantys skaityti, knygų aptarimo popietės, susitikimai su populiariais vaikų rašytojais. Į veiklas įtraukti  dailės, keramikos, jaunųjų žurnalistų būreliai. Kartu su partneriais Vokietijoje ketinama kurti interaktyvias istorijas, išleisti projekto kalendorių bei vaikų kūrybos rinkinį. Projekto pabaigoje bus parengta visoms rajono (taip pat ir partnerių Vokietijoje) švietimo įstaigoms skirta metodinė medžiaga apie skaitymo skatinimą.

Puikiu savivaldybių bendradarbiavimu, projekto veiklomis ir įspūdžiais Ignalinoje džiaugėsi vokiečių delegacijos vadovė,  Biureno savivaldybės tarybos narė Irmgard Kurek. Ji buvo sužavėta ignaliniečių darbštumu ir kūrybiškumu, puikiu Ignalinoje aplankytų švietimo ir kultūros įstaigų darbu bei iniciatyvomis. Viešnia perdavė Biureno mero Burkardo Švuchovo linkėjimus bei įteikė suvenyrus.

Svečius pasveikinęs meras Bronis Ropė prisiminė šio rudens kelionę į Biureną ir pasidalijo dar neišblėsusiais šventinių renginių įspūdžiais. Jis aptarė savivaldybių bendradarbiavimą, kuris šiandien duoda gražių vaisių. „Mes turime daug panašumų ir skirtumų, bet tuo ir esame vieni kitiems įdomūs. Tai kad mūsų žmonės gali nuvažiuoti į Vokietiją, daug ką pamatyti, bendrauti, kurti naujas idėjas ir yra didžiausia nauda“, - sakė meras. Dėkodamas visiems projekto dalyviams meras įteikė Lietuvą ir Ignaliną pristatančias saldžias dovanas.

Taip pat buvo pagerbti ir į Ignaliną atvykę Biureno maltiečiai. Jau daugiau nei du dešimtmečius ignaliniečius savo draugais vadinantis Frankas Jansensas prisiminė pirmąją savo viešnagę prieš 22 metus bei džiaugėsi Ignalinos gyvenimo pasikeitimais. Kalbėta ir apie naujausią maltiečių projektą – viešosios skalbyklos Dūkšte įsteigimą.  

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.