Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.08.11
Septintoji Palūšės regata šiemet peraugo į savaitę trunkantį festivalį

 

Prieš pirmąjį „Palūšės regatos 2017“ plaukimą išsirikiavę jachtų ir burlenčių tramdytojai savo tradicinį šūkį „Vėjo, vėjo, vėjo!“ tarė ne itin garsiai, mat vėjo tądien buvo perteklius. Ežeras šiaušėsi bangomis, kurias vakaris vėjas rito išilgai ežero į krantą. Tądien Lūšiai pateisino savo pavadinimą, buvo lūšūs. Kas nežino, pasakysiu – Lūšių pavadinimas kilęs visai ne iš miško kačių lūšių pavadinimo, o iš seno lietuviško, jau nevartojamo žodžio „lūšus“ – piktas, pasišiaušęs. Į šiųmetę regatą susirinko daugiau nei trys dešimtys burių (32), tad po pirmojo plaukimo (jų buvo penki) starto ežeras vėl pražydo margaspalvėmis burių puokštėmis. Kitais metais organizatoriai į regatą užsimojo surinkti 100 buriuotojų (Lietuvos valstybės 100-mečiui).


 

Ant bangų, vėjo glėbyje

Regatos sąlygos dėl didoko vėjo buvo artimos ekstremalioms, tad ežere budėjo gelbėtojų kateris. Tądien jo ekipažui, atrodo, į regatos scenarijų įsikišti neteko, bet avarinių situacijų Lūšių akvatorijoje buvo. Neria neria bangomis burė ir, žiūrėk, dingsta nuo vandens paviršiaus. Galynėjimasis su vėju buriuotojui staiga virsta maudynėmis ir pastangomis vėl burę pakelti skrydžiui. Dėl gero vėjo burlaivių greitis buvo didelis, nuospaudos delnuose nuo burių tramdymo – gausios ir skausmingos. Bet tai niekai prieš potyrį perlėkti bangomis pasikinkius vėją, sutramdyti jo kerus ir pasiekti finišą. Vandens trasos, pažymėtos plūdurais, ilgis šįkart buvo apie 5 km. Vėl stebino žiūrovų gausa. Iš Palūšės kilęs Panevėžio jachtų klubo vadovas Juozas Bečelis tuo džiaugdamasis pakartojo žodžius, jau tampančius aksioma: „Niekur kitur Lietuvoje į regatas nesusirenka tiek žiūrovų, kaip Palūšėje. Tai jau žino visa Lietuva“.

Regatos rezultatai

Savos gamybos jachtų klasėje: 1. Virginijus Vaičaitis, 2. Vytautas Juškevičius, 3. Romas Adomavičius.

Katamaranų klasėje: 1. Eimantas Deksnys, 2. Alvydas Kasperiūnas, 3. Vaidas Tervydis.

Sportinių šverbotų klasėje: 1. Jonas Lazauskas, 2. Aistis Liutkevičius, 3. Vilius Gustas.

Vienoje burlenčių klasėje: 1. Edgaras Liovinas, 2. Mindaugas Lukšys, 3. Rimas Giedraitis.

Kitoje burlenčių klasėje: 1. Ovidijus Lukšys, 2. Jonas Rozis, 3. Laimonas Čyžas.

Atidarymas

Nors VII regatos plaukimai ir kitos paplūdimio varžybos vyko visą dieną, jos oficialus atidarymas buvo tik pavakaryje. Atvyko Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis, rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direkcijos vadovas Gedas Kukanauskas, Ignalinos seniūnas Jonas Polito ir kiti svečiai. Palūšės bendruomenės pirmininko pavaduotoja Dalia Lapėnienė sakė, kad su regata startuoja pirmasis Palūšės festivalis „Palūšės vėjai“, kurio renginiai vyks kasdien visą savaitę. „Jame tapysime, vaidinsime, dainuosime, dalyvausime šv. Lauryno atlaiduose ir klausysimės sakralinės muzikos. Apie tokį festivalį svajojome visus 9-erius bendruomenės gyvavimo metus“, – sakė ponia Dalia.

Rajono meras H. Šiaudinis, linkėdamas gražios šventės, gerų įspūdžių ir naujų sumanymų, sakė: „Džiugu, kad nenutrūksta graži tradicija rugpjūtį rengti regatą. Juolab ji ypatingai skamba šiemet, kai Palūšė tapo Mažąja kultūros sostine“.

„Regata tapo savotiška Palūšės vasaros vizitine kortele, tarsi jau savaime suprantamu dalyku. Dėkoju organizatoriams ir regatos dalyviams, dėl kurių čia susirinkome“, – sakė Seimo narys G. Kindurys. Geros nuotaikos, gero vėjo, gražaus pobūvio visiems linkėjo ir kiti svečiai. Dysnos bendruomenė kolegoms iš Palūšės grąžino pernykštę skolą (pernai šventės metu nespėjo padaryti) – laivą, išlankstytą iš popieriaus.

Skambant Palūšės himnui, regatos buriuotojai pakėlė šventės vėliavą. Baigiantis oficialiai daliai D. Lapėnienė į sceną pakvietė ir pristatė dailininkų plenero „Ant bangos“ dalyvius, kurie dirbs visą savaitę, o savo tapybos darbus padovanos Palūšei.

Linksmoji regata

Ji šiemet, kaip ir ankstesniais metais, buvo išties linksma ir išradinga. Šiemet pirmąkart jos nugalėtojų laukė iki 200 eurų piniginiai prizai. Dalyvavo šeši linksmieji ekipažai. Žiūrovų simpatijas „nuraškė“ Kleopatra, kuri į Palūšę atvyko pasikinkiusi keturis Nilo krokodilus. Nors į finišą atsiyrė paskutinė, bet plaukimas buvo išties įspūdingas. Greičiausiai finišą pasiekė vyriškas komandos „Vamzdec“ ekipažas. Plaukimo priemonė buvo padaryta iš vamzdžių (todėl toks ir pavadinimas), o irklavo jungtinė Ignalinos ir Varėnos komanda. Jie, surinkę 160 vertinimo komisijos narių balsų, ir laimėjo šiųmetę linksmąją regatą bei 200 eurų prizą, kurį atidavė Palūšės bendruomenės reikmėms.

 

Antrąją vietą laimėjo energinga pasieniečių komanda. Pati plaukimo priemonė nebuvo įspūdinga, tačiau komanda yrėsi labai energingai ir finišavo antra (150 taškų, prizas – 100 Eur). Trečioji vieta atiteko dviejų narių ekipažui „Ilga kelionė į laisvę“. Į ją veržėsi plaukiančio narvelio papūga (133 tšk., prizas – 50 Eur).

„Princesės ant žirnio“ ir „Seniai besmegeniai“ surinko po 111 tšk. ir užėmė 4–5 vietas. Dovanų gavo visos komandos.

Muzikinis vakaras

Pirmosios regatos dienos programą užbaigė didžiulis koncertas, sutraukęs dar neregėtą (manau, tūkstantinę) minią žiūrovų, kurie ant ežero šlaito išsėdėjo iki pat vidurnakčio fejerverkų.

Koncertas prasidėjo svečių iš Vilkaviškio r. – Paežerių jaunimo tautinių šokių kolektyvo „Vyželė“ koncertu (su Paežeriais, kurie šiemet taip pat yra Mažoji kultūros sostinė, bendradarbiauja Palūšė). Į jį savo dainomis įsiterpė vyrų vokalinis ansamblis „Inžinieriai“, kuriame dainuoja vieno aukštosios mokyklos kurso draugai, tarp jų ir Ignalinos seniūnas J. Polito.

Visi laukė dviejų scenos grandų – Ovidijaus Vyšniausko ir Kosto Smorigino – pasirodymo. Jų koncertai truko daugiau nei po valandą, ne kartą buvo prašoma pakartoti atliekamas dainas.

Ovidijus dainavo scenoje, o Kostas – ant ežero bangų besisupančio pontoninio plausto. Čia buvo itin romantiška aplinka. Minia ant kranto, tamsoje plaukiojančios jachtos ir irklinės valtys, kuriose taip pat sėdėjo nemažai klausytojų. Plaustas papuoštas spalvotais rutulio formos žibintais, kurių spalvos nuolat keitėsi. Vidurnaktyje, jau muzikuojant vietiniams bardams, Palūšės dangų nušvietė fejerverkai.

Jonas BALTAKIS

Autoriaus nuotr.

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.