Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.09.11
Valstybės energetikos inspekcijos konsultacija Ignalinoje

Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos (VEI) Utenos teritorinio skyriaus atstovai lankėsi Ignalinos rajono savivaldybėje ir surengė viešą konsultaciją. Svečiai susitiko su savivaldybės administracijos direktoriumi Vidu Kreivėnu, šilumos ir komunalinio ūkio įmonių specialistais. Buvo aptarti aktualūs elektros energijos tiekimo, šilumos ir dujų  ūkio klausimai.


 

VEI Utenos skyriaus vedėjas Vasilijus Popovas pristatė pagrindines inspekcijos veiklos sritis. Inspekcija vykdo energetinių įrenginių ir energetinių objektų valstybinę kontrolę,  ginant teisėtus energijos ir energetinių išteklių vartotojų interesus, sprendžia ginčus, nagrinėja skundus ir kt. Atsižvelgdami į įgytą patirtį, gaunamų skundų medžiagą ir teisinius pasikeitimus, inspekcijos specialistai Vidas Danisevičius ir Zigmas Jonas Cibulskis pristatė energetikos įrenginių, daugiabučių namų inžinerinių (elektros, šildymo, dujų) sistemų eksploatavimo problemas, nurodė, kaip tinkamai eksploatuoti ir prižiūrėti energetikos įrenginius.

Kalbėta apie energijos tiekimo sutrikimus dėl nepalankių orų sąlygų  ir gautus skundus, nes kai kuriose vietose avarijos likviduotos tik po 3-4 parų. Ignalinos rajono savivaldybė buvo pagirta už rūpestingą šilumos ūkio tvarkymą, mieste baigiamą daugiabučių renovaciją. Pastebėta, kad tikrinant daugiabučius namus padėtis geresnė administruojančios įmonės, o ne bendrijų  prižiūrimuose namuose. Panaši situacija ir kituose rajonuose. Kalbant apie Ignalinos suskystintų dujų ūkį, kuris priklauso privatininkui, konstatuota, kad situacija yra labai prasta, daug metų nėra investuojama ir atliekami tik einamieji remonto darbai, trasos pasenusios ir visas ūkis visiškai nugyventas. Kaip minėjo V. Popovas, problemas reikėtų pradėti spręsti pirmiausia teisiškai nustačius atsakomybės ribas.  

Inspekcijos specialistai priminė, kad daugiabučių namų laiptinių skelbimų lentose būtina pateikti avarinių tarnybų telefonus bei informaciją apie administratorių. Buvo informuota, kad šiais metais keliems šimtams fizinių ir juridinių asmenų Inspekcija  išsiuntė kvietimus deklaruoti energetikos įrenginių eksploatavimo veiklos atitiktį nustatytiems teisės aktų reikalavimams, pateikiant energetikos įrenginio eksploatavimo atitikties deklaracijas elektroniniu būdu. Jei toks kvietimas gautas ir deklaracija nebus išsiųsta, kitais metais deklaracijų nepateikę vartotojai sulauks inspekcijos patikrinimo. Jei tokio kvietimo negavote, deklaracijos pildyti nereikia.

Daugiau informacijos http://vei.lrv.lt/

 

Parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.