Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.04.19
Europos Sąjungos komisaro vizitas Ignalinoje

Balandžio 18 dieną Ignalinoje lankėsi Europos Sąjungos komisaras, kandidatas į Lietuvos Respublikos  Prezidentus Vytenis Povilas Andriukaitis, kartu su juo atvyko Seimo nariai Juozas Olekas ir Algirdas Sysas. Svečius pristatęs savivaldybės meras Justas Rasikas kvietė išklausyti jų kalbą, užduoti klausimų, padiskutuoti.


Vytenis Andriukaitis – Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo Akto signataras, vienas iš Konstitucijos autorių, buvęs Seimo narys, Sveikatos apsaugos ministras, šiuo metu Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. Jį pristatęs Seimo narys ir geras bičiulis Juozas Olekas kalbėjo apie didelę patirtį ir užsitarnautą pagarbą dirbant Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijose. 

Svečias pirmiausia pasveikino merą Justą Rasiką, džiaugėsi jo pergale rinkimuose ir tuo, kad Ignalinoje bus suderinta jaunatviška energija ir patirtis. Jis save pristatė kaip ignalinską žmogų, mylintį šį kraštą, nes būtent čia pradėjo savo mediko kelią.

Susitikime V. Andriukaitis aptarė šiandieninę Lietuvos situaciją, kalbėjo apie socialines  problemas, didžiulę nelygybę, būtinybę mažinti skurdą, emigraciją, pertvarkyti mokesčių ir pensijų sistemas. Taip pat kalbėjo apie savo tarptautinio darbo patirtį ir akcentavo, kad jis pastebintis didelį neatitikimą, tarp to, kokias žinias ir nuomones žmonėms pateikia politologai,  žinomi apžvalgininkai, ir kokia yra tikroji situacija.

Svečias pasirašė ir dovanojo  knygą „Lietuviškas imunitetas: Vytenio Povilo Andriukaičio gyvenimo interviu; Bausmė be nusikaltimo“. Joje spausdinamas Ingos Liutkevičienės, žinomos žurnalistės ir daugelio populiarių knygų autorės,  interviu su politiku, jo gyvenimo ir veiklos bendrakeleivių įspūdžiai ir vertinimai („Lietuviškas imunitetas“) bei Vytenio tėvo Alfonso Andriukaičio atsiminimai iš tremties („Bausmė be nusikaltimo“). Meras Justas Rasikas V. Andriukaičiui atminimui padovanojo nuotraukų alnumą apie Ignalinos kraštą.

 

Po susitikimo savivaldybėje svečiai palydėti į Ignalinos rajono ligoninę. Čia V. Andriukaitis sveikinosi su savo buvusiais bendradarbiais, maloniai prisiminė šioje įstaigoje praleistus darbo metus ir smagias bendravimo akimirkas. Jis daug kalbėjo apie ligoninės išlikimo svarbą ir sakė, kad ligoninių valdymas turėtų būti administruojamas valstybiniu lygmeniu, tuomet lengviau organizuoti klasterius, profiliuoti ligonines, sužiūrėti, kur ir kaip galima sukoncentruoti specialistus, aparatūrą ir gydymą. 

Ignalina kaip kurortinė vietovė, V. Andriukaičio tegimu, jokiu būdu negali likti be ligoninės. Kalbėta ir apie Europos Komisijos darbus sveikatos apsaugos srityje: įsteigtas vakcinų bankas, patvirtintos antibiotikų naudojimo taisyklės, vykdomos priemonės prieš vaistų falsifikavimą ir kt.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.