Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.04.24
Socialinio verslo plėtra – viena iš Ignalinos krašto galimybių tapti patrauklesne vietove

Ignalinos rajono vietos veiklos grupės ir Lietuvos socialinio verslo asociacijos surengtoje  diskusijoje  valdžios,  verslo, bendruomenių ir viešojo sektoriaus atstovai kalbėjosi apie verslumą, socialininio verslo galimybes ir Ignalinos krašto ateitį. Šio renginio tikslas – didinti bendruomenių ir valdžios bendradarbiavimą. Diskusijoje taip pat dalyvavo savivaldybės meras Justas Rasikas. Dalyviai bendravo prie pusryčių stalo, ant kurio puikavosi ignalinietės Ramunės Kliaugienės kepti keksiukai. Šis produktas, kaip pastebėta, galėtų būti verslo pradžia.


Renginio viešnia,  socialinio verslo pradininkė Lietuvoje, oreivė ir dviejų vaikų mama  Violeta Masteikienė pasakojo apie savo patirtis ir prasmingos bei malonios veiklos ieškojimus.  Visada norėjusi kažką duoti žmonėms moteris save atrado socialiniame versle ir tapo jo idėjų nešėja bei skleidėja. Kaip ji sakė, socialinė ekonomika sudaro 10 proc. visos Europos ekonomikos BVP, tačiau Lietuvoje tai vis dar nauja idėja. Socialinis verslas veikia siekdamas visuomenei naudingų tikslų (socialinių, visuomeninių ar aplinkosauginių) ir nėra susikoncentravęs vien į pelną. Tokie verslai dažnai taiko novatoriškus principus kurdami produktus arba paslaugas ar organizuodami savo darbą bei gamybą. Jie taip pat dažnai įdarbina žmones iš labiausiai socialiai pažeidžiamų grupių, todėl ženkliai prisideda prie socialinės sanglaudos didinimo, naujų darbo vietų kūrimo ir socialinės nelygybės mažinimo.

Renginyje akcentuota, kad bendruomenės puikiai gali prisidėti prie socialinio verslo vystymo, tačiau būtina valstybės parama ir sprendimas socialinio verslo projektus bent jau kurį laiką finansuoti 100 proc. intensyvumu. Kalbėta apie kiekvieno asmenišką prisidėjimą, kad puikų potencialą turintis Ignalinos kraštas taptų įdomesnis ir trauktų žmones.

Kiekvienas renginio dalyvis pristatė savo veiklas, planus  ir vizijas bei  išreiškė nuomonę dėl būtinų priemonių, kurios padėtų Ignalinos kraštui atsigauti. Naujojo Daugėliškio bendruomenės pirmininkė Indrė Gruodienė pristatė jau veikiančią mobilią kirpyklą,  bendruomenės namų idėją, planus kepti naminę duoną, atidaryti nedidelę užkandinę, vystyti turistinę veiklą. Iš Vilniaus atvykęs ir sodybą Ignalinos rajone įsigijęs Rimantas Medeišis norėtų sodyboje įkurti muziejų. Tokią idėją puoselėja ir ūkininkė Lina Čeikauskienė. Vis gražėjančiu ir naujais gyvenantojais turtėjančiu Krikonių kaimu pasidžiaugė bendruomenės pirmininkė Alma Neverienė. Verslininkas ir Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis vylėsi, kad atsigavusiame kaime pagaliau atsiras ir tinkami pėsčiųjų takai. Na o jis kaip baldų gamintojas galėtų  pradėti socialinį verslą, susijusį su panaudotų baldų tvarkymu ir panaudojimu.

Senovinės bitininkystės muziejaus vedėja Danutė Indrašienė sakė, kad šis turistų gausiai lankomas objektas  jau yra atrastas, pripažintas ir vertinamas, tačiau labia trūksta suvokimo, kad tai ne vien Aukštaitijos nacionalinio parko, bet mūsų visų muziejus, reprezentuojantis Ignalinos kraštą, todėl ji tikisi didesnio savivaldybės dėmesio, bendravimo ir bendradarbiavimo.

Visų pasisakymus apibendrinęs savivaldybės meras Justas Rasikas pastebėjo, kad dauguma išsakytų minčių jam jau yra girdėtos, žinomos iš kitų susitikimų. Meras džiaugėsi, kad yra tiek daug žmonių, turinčių gražių idėjų ir pasirengusių daryti, veikti. „Aš asmeniškai dėsiu visas pastangas, kad šiuos žmones ir organizacijas suvienyčiau. Noriu, kad rajono bendruomenės stiprėtų, augtų, kad atsirastų sveika konkurencija. Nors savivaldybės biudžetas yra gana „skylėtas“, tačiau visi kartu mes galime pasiekti gerų rezultatų...“,– kalbėjo meras.

Akcentuota, kad šiuo metu verslumas vis labiau ateina į visuomeninį sektorių, kuriam rūpi pačiam save išlaikyti. Keičiasi bendruomenių požiūris, jos pirmiausia galvoja, kaip kurti produktus, kaip gauti pajamų norimiems tikslams pasiekti.

Ignalinos rajono VVG kaimo plėtros strategijos įgyvendinimo vadovė Ligita Smagurauskienė informavo, kad siekiant didinti užimtumą kaimo vietovėse šią vasarą arba rudenį bus kviečiama teikti socialinio verslo paraiškas pagal priemonę „Paslaugų ir vietos produktų kūrimas bei gerinimas". Paramos intensyvumas sudarys net 95 proc., o vienam projektui bus galima gauti apie 34 tūkst. eurų. Tai išties gera žinia ir motyvacija bendruomenėms siekti naujų tikslų. 

 

parengė Lina Kovaklevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.