Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.07.02
Ignalinos krašto muziejuje – paroda "Lietuvių tradiciniai instrumentai"

Liepos 4 dieną 16 val. Ignalinos krašto muziejuje atidaryta Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda LIETUVIŲ TRADICINIAI MUZIKOS INSTRUMENTAI. Parodoje pristatomi pučiamieji, styginiai, mušamieji, saviskambiai ir dumpliniai liaudies muzikos instrumentai– nuo paprasčiausių, kokius galėjo pasidaryti vaikai ir piemenys, iki sudėtingų, kokius darė įgudę meistrai. 


Lietuvių tradiciniai muzikos instrumentai, jų gamybos, gyvavimo tradicijos, jais atliekama muzika yra įvairiapusė ir vertinga tautos kultūros paveldo dalis.

Ignalinos kraštas Lietuvai dovanojo daug iškilių muzikantų, tradicinių muzikos instrumentų meistrų: Juozą Kirką, Joną Lechovicką, Kazį Šuminą, Giliorą Berdikšlį, Fortūnatą Ivanauską, Vilhelmą Kanišauską, Zofiją Musteikienę, Joną Žemaitį. Čia plevenanti gyvenusių ir Lietuvą kūrusių žmonių aura nenugrims į istorijos gelmes, bet taps krašto pasididžiavimu ir sektinais gyvenimo pavyzdžiais.

Ši paroda skiriama Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai. Tikimasi, kad ji prisidės prie instrumentinio muzikavimo tradicijų gaivinimo ir saugojimo, paskatins meistrus daryti senuosius instrumentus, o folkloro ansamblius, tradicinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėjus– jais groti.

Paroda veiks iki 2019 metų rugpjūčio 20 dienos.

Ignalinos krašto muziejaus informacija

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.