Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.02.11
Ekstremalių situacijų posėdyje

Vasario 10 dieną posėdžiavo Ignalinos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, vadovaujama savivaldybės administracijos direkorės Jūratės Balinskienės. Posėdyje dalyvavo savivaldybės vadovai, pasienio, policijos, priešgaisrinės ir aplinkos apsaugos pareigūnai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Visuomenės sveikatos centro, medicinos įstaigų atstovai. 


Komisijos nariams pristatytos rajono vietovės, kuriose rastas nemažas kiekis panaudotų automobilių padangų. Jų sankaupos aptiktos Ceikiniuose, prie Zablatiškės, Naujajame Daugėliškyje dirbtuvių, buvusių fermų teritorijose. Linkmenų seniūnijoje rasta 3 talpos panaudotų tepalų ir automobilių detalių. Šios atliekos tvarkomos, dėl padangų išvežimo ir pridavimo bus sudarytas darbų planas. 

Aplinkos apsaugos departamento viršininkas Viktoras Ksenzovas teigė, kad padangos nėra laikomos pavojingomis atliekomis, o štai tepalai, asbestas – pavojingos atliekos. Tačiau, kaip parodė gaisras Alytuje, degančios padangos išskiria nuodingas medžiagas ir užteršia aplinką. Gyventojai dėl visų pastebėtų aplinkos apsaugos pažeidimų raginami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centro Utenos departamento Ignalinos skyriaus vadovė Dovilė Kapačiūnienė pristatė užsikrėtimo naujuoju koronavirusu  galimybes, nepalankios epidemiologinės situacijos pasaulyje aktualumą bei šios ligos valdymo aspektus ir rekomendacijas. Priminė, kad nors Lietuvoje dar nėra nei vieno patvirtinto susirgimo, tačiau įtariamų atvejų jau pasitaikė. Taip pat pabrėžė, kad didžiausias dėmesys šiuo metu yra atvykusiems iš Kinijos bei sveikatos priežiūros darbuotojams, jų mokymams. Minėta, kad kontroliuoti viruso plitimą yra sudėtinga, nes inkubacinis periodas yra nuo 2 iki 14 parų. Tai apsunkina gydytojų darbą.

Komisijos nariai išsakė bendrą nuomonę, kad būtina aiškiai reglamentuoti, kas ir kaip turėtų elgtis nustačius virusą. Teisės aktai šiuo klausimu dar tik rengiami. Priminta, kad pagrindinis medikų klausimas karščiuojančiam žmogui – ar jis nebuvo Kinijoje ir ar nebendravo su toje šalyje buvusiu žmogumi.

Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso galima skambinti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Utenos departamentui tel. (8389) 61941, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Vilniaus Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus budėtojui mob. tel. +370677 37729, el. p.: ukrbudėtojas@nvsc.lt, visą parą : +370 618 79984, +370 616 94562, 8652 30105.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
  Spausdinti  
Ekstremalių situacijų posėdyje
spausdinti visus
 
Ignalinietis 2020-02-12 20:55 spausdinti
tokio pavadinimo kaip Pasienio policija senai nėra. Vadinasi Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: 1
Naujienų prenumerata