Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.01.11
Jaunimo dėmesiui!

Neseniai socialiniuose tinkluose dalijomės džiugia ignalinietės Saros Aškinytės žinia apie laimėtą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Alumni Draugijos 1000 Eur vertės stipendiją. Pateikiame interviu su Sara. 


Pati Sara sako: „Švietimas buvo ir yra itin svarbi tema mano gyvenime. Nors tenka pripažinti, ne itin džiaugdavausi rytais, kai tekdavo eiti į mokyklą. Galbūt tai ir sužadino norą ne tik kalbėti apie tai, kas negerai, bet ir siekti pokyčio. Ne tik kalbėti apie problemas, bet bandyti jas spręsti. Šiandien tos mintys atvedė mane prie nacionalinio lygmens švietimo problemų sprendimo, nuomonės atstovavimo.“

Sara – ignalinietė. Kurį laiką jos vardą ir pavardę girdėdavome sporto kontekste – ji sėkmingai atstovavo Ignaliną plaukimo varžybose. Vėliau ji tapo aktyvia Ignalinos rajono mokinių asociacijos (didžiausios ir aktyviausios iki šiol Ignalinos rajono jaunimo organizacijos, veikiančios ir kaip Lietuvos moksleivių sąjungos padalinys) nare ir buvo išrinkta jos pirmininke. Šioje organizacijoje mergina žengė pirmuosius lyderystės žingsnius ir mokėsi nuomonės atstovavimo. Sara mielai sutiko atsakyti į kelis klausimus.

 

                      Trumpai papasakok apie savo veiklas dabar.

Šiuo metu esu vienos didžiausių jaunimo organizacijų Lietuvoje, Lietuvos moksleivių sąjungos Prezidentė. Taip pat esu Lietuvos švietimo tarybos narė, VU TSPMI studentė. Aktyviai dirbu švietimo srityje tiek regioniniu, tiek nacionaliniu lygmenimis, prisidedu prie sprendimų priėmimo, diskusijų.

VU TSPMI Alumni draugijos stipendija. Kas tai? Koks Tavo kelias iki jos? Kaip ją panuoji panaudoti?

VU TSPMI ALUMNI stipendija kiekvienais metais skiriama daug pasiekusiems, savo veikla pasižymintiems studentams, kurių akademiniai pasiekimai yra itin aukšti. Džiaugiuosi, kad šiais metais įvertinta buvau būtent aš. Taip pat džiaugiuosi, kad pavyksta suderinti visuomeninę veiklą kartu su akademine veikla. Gautą stipendija investuosiu pasiruošimui tolimesniam akademiniam keliui - švietimo magistrui. 

Kodėl arba kaip švietimas tapo aktualia tema Tavo gyvenime ir tiksluose?

Švietimas išties yra itin svarbus mano gyvenime. Viskas prasidėjo dar mokykloje, kai supratau, kad neužtenka skųstis, jog kažkas negerai, bet reikia imtis spręsti problemas. Manau, kad būtent švietimas yra lemtingas veiksnys kuriant tobulesnę visuomenę, būtent dėl to noriu būti šio pokyčio dalimi.

Švietimas regionuose ir didžiuosiuose miestuose: ar yra kokybiškų skirtumų? Kas tai lemia? Kokie galėtų būti sprendimai?

Švietimo kokybės skirtumas regionuose ir didmiesčiuose, deja, vis dar yra matomas. Tačiau galima džiaugtis pavyzdžiais mokyklų, kurios yra mažesniuose miesteliuose, bet suburia artimą bendruomenę ir pasiekia puikių rezultatų. Tad viskas labai priklauso nuo kiekvieno bendruomenės nario įsitraukimo. Pati baigiau mažo miestelio mažą mokyklą, bet tai nesutrukdė siekti savo tikslų, studijuoti Vilniaus universitete ir imtis lyderystės jaunimo organizacijose. 

Aktyvus dalyvavimas jaunimo politikoje: ar jaučiama jaunų žmonių įtaka sprendimams, susijusiems su jaunimui aktualiais klausimais?

Džiugu, kad apie jaunimo politiką kalbama vis garsiau. Jaunimas pradeda nebijoti spręsti problemas ir siekti pokyčio, ar tai bebūtų studijų kokybė ar jaunų šeimų poreikiai būstui. Džiugu ir tai, kad į jaunimo balsą vis labiau atsižvelgiama, jis vis labiau girdimas. Kadangi augau Ignalinoje, buvo gan paprasta bendrauti su savivaldybe jaunimo reikalais, tad mažas miestelis turi pliusų. 

Ką galėtum patarti, ko palinkėti Ignalinos krašto jaunimui?

Ignalinos krašto jaunimui palinkėčiau nebijoti lipti iš įprastų standartų, siekti pokyčio ir suvokti, kad kiekvienas turi balsą, kuris gali ir turi būti išgirstas. 

 

Ačiū už pasidalinimą mintimis ir sėkmės!

 

parengė Asta Savičiūnaitė,

Ignalinos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė

asta.saviciunaite@ignalina.lt

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata