Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.11.20
Kur daina su juosta pinasi...

Nors ir sunkokas šis mūsų laikmetis, bet ir jame užtenka laiko dainai, smagiam bei prasmingam laisvalaikio užsiėmimui, mokymuisi kažko naujo. Kad ir ne visai įprastu būdu. Šįkart ir Folkloro klubo „Čiulbutė“ vykdomam projektui „Etninės kultūros savitumo puoselėjimas ir gyventojų aktyvumo skatinimas Vidiškių bendruomenėje“ teko nemenkas iššūkis. 


Numatytos projekto veiklos, folkloro ir amatų mokymai turėjo prasidėti spalio mėnesį ir pasibaigti gražia vakarone gruodžio pradžioje. Deja, laikmetis planus pakoregavo. Dar suspėjome surengti keletą gyvų susitikimų grupėmis, laikantis visų saugumo reikalavimų. Pradžiamokslį pramokome: susipažinome su Advento – Kalėdų laikotarpio Ignalinos krašto folkloro ypatumais, susivėrėme karoliukus pirmosioms riešinėms ir siūlus pirmosioms vytinėms juostelėms. O tolimesnis bendravimas persikėlė į virtualią erdvę. Ūžė kompiuteriai mokymų vadovių namuose, Vilma virtualiai kosultavo riešinių mezgėjas, Jūratė ir Sigutė - juostų audėjas, net ir dainos skambėjo virtualiai.

 

Projekto veiklos įvykdytos, bet rezultatai džiugins dar ne vienus metus. Projekto metu įsigyti muzikos instrumentai, kai tik galėsime koncertuot, praturtins ir taip nemenką folkloro ansamblio „Čiulbutė“ repertuarą. Jau turimus tautinius drabužius papuoš naujos riešinės ir juostos. Be to dar pasižadėjome surengti ir keletą papildomų mokymų Vidiškių bendruomenės nariams, kai tik galėsime susitikti. Taigi – iki susitikimų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir projekto partneriams – Ignalinos rajono kultūros centro Vidiškių filialui.

Projekto „Etninės kultūros savitumo puoselėjimas ir gyventojų aktyvumo skatinimas Vidiškių bendruomenėje“ veiklos finansuotos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Ignalinos rajono savivaldybėje lėšomis.

 

Folkloro klubas Čiulbutė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata