Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.09.05
Apie Atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nesilaikymą ir administracinę atsakomybę

Į sąvartynus Lietuvoje kasmet išvežama apie 3 mln. tonų įvairių atliekų, beveik pusė jų – nerūšiuotos komunalinės atliekos, kurių kiekis sąvartynuose grėsmingai didėja. Todėl labai svarbu atliekas rūšiuoti ir tai daryti geriausia ten, kur jos susidaro – namuose, išskirstant į atitinkamus konteinerius. 


 

Apie rūšiavimą didžioji dalis Ignalinos rajono savivaldybės gyventojų žino, tačiau ne visi tai praktikuoja. Nerūšiuodami atliekų, mes ne tik darome didelę žalą gamtai, bet ir patys nukenčiame finansiškai, kadangi buitines atliekas atliekų tvarkytojas (Utenos apskrities nepavojingų atliekų sąvartynas) perrūšiuoja. Kuo daugiau neišrūšiuotų atliekų, tuo labiau kyla mokestis už jų sutvarkymą. Prie atliekų tvarkymo mokesčio dydžio smarkiai prisideda prie buitinių atliekų konteinerių paliktos stambiagabaritės, statybinės, pavojingos, elektros, elektroninės įrangos, biologiškai skaidžios bei žaliosios atliekos. Jas privalome patys išrūšiuoti ir pristatyti į Ignalinos atliekų priėmimo ir saugojimo aikštelę (Ignalina, Švenčionių g. 31) ar Ignalinos biologiškai skaidžių kompostavimo atliekų aikštelę (Ignalina, Agarinio g. 15).
 
Pažymėtina, kad atliekų palikimas prie buitinių atliekų konteinerių ar kitur traktuojamas kaip aplinkos teršimas. Už šį pažeidimą turi teisę bausti Aplinkos apsaugos agentūra, policijos įstaiga ir savivaldybė. Visiems Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje esantiems ir (ar) veikiantiems fiziniams ir juridiniams asmenims, juridinių asmenų filialams bei atstovybėms privalu laikytis Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 2 d. sprendimu Nr. T-160 patvirtintų Ignalinos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių. Už minėtų taisyklių nesilaikymą baudžiama pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnį, kuris užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimt iki šimto keturiasdešimt eurų, be to, teks sutvarkyti užterštą vietą arba apmokėti sąskaitą už atliekų sutvarkymo išlaidas.
 
Gerbiami ignaliniečiai, mylėkime mūsų nuostabią gamtą, tvarkykime atliekas ir būkime pavyzdžiai ne tik savo vaikams, kaimynams, draugams, bet ir atvykstantiems mūsų svečiams.

Ignalinos rajono savivaldybės administracija

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata