Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.09.21
Prisiminta Ignalinos miesto legenda

„Skambančios Ignalinos legendos“, aplankę Ladakalnį ir Palūšę,  trečiam renginiui stabtelėjo ant Paplovinio ežero kranto, prie Ignalinos vardo atsiradimą simbolizuojančios Igno ir Linos skulptūros.


Romantišką vakarą eilėmis ir dainomis čia sukūrė aktoriai Birutė Mar, Gediminas ir Ainis Storpirščiai. Skambėjo Justino Marcinkevičiaus, Marcelijaus Martinaičio, Jono Strielkūno, Roberto Danio, Reginos Katinaitės-Lumbickienės eilės.

Kaip sakė renginio vedėjai Miglė ir Matas, ežeringas ir legendomis apipintas Ignalinos kraštas nuo seno traukia keliautojus. Užburiantys vaizdai ir krašto gamtos grožis nevalingai žadina fantaziją ir skatina domėtis vietovardžių kilme, legendomis, padavimais ir sakmėmis, kurių čia lietuvių etninės kultūros tyrinėtojas Norbertas Vėlius ekspedicijos metu užrašė apie 250 ir pavadino Ignalinos kraštą padavimų ir sakmių šalimi.

Ignalinos legendą pagal išgirstus gyventojų pasakojimus apie nelaimingą, žmonių prakeiktą ir Ilgio ežere paskandintą kunigaikščio Budrio dukters Linos ir kryžiuočio belaisvio Igno meilę pirmasis 1946 m. užrašė garsus keliautojas Liudas Alseika, tuo metu čia gyvenęs ir mokytojavęs.  Vėliau legendą sueiliavo ir pagal ją spektaklį su mokiniais pastatė šviesios atminties lietuvių kalbos mokytoja Marija Čepulėnienė. Dar vienas Ignalinos legendos literatūrinis variantas 2004 m. parašytas žurnalisto Vytauto Žeimanto. Šioje versijoje  Liudo Alseikos legenda perpinta senųjų padavimų apie Ginučių pilį motyvais. Eiliuotą Ignalinos legendą labai jautriai perskaitė aktorė Birutė Mar.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata