Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.11.11
Doro ir garbingo gyvenimo pavyzdys

Pagerbta dar viena garbinga jubiliatė – 90 metų sulaukusi Ignalinos seniūnijos Didžiasalio kaimo gyventoja Vanda Maldžiuvienė. 


Gražiame, jaukiai sutvarkytame namelyje ją aplankė ir pasveikino savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, seniūnas Jonas Polito ir kaimo bendruomenės vadovas Pranas Balčiūnas. Moteriai linkėta sveikatos, šviesių ir ramių dienų artimųjų apsuptyje, dėkota už doro gyvenimo pavyzdį.

Savo mylimų dukrų Alytės, Onutės ir Ritos globojama senolė pirmiausia prisimena visai neseniai anapilin iškeliavusį savo vyrą Vincą. „Dviejų mėnesių trūko iki mūsų bendro gyvenimo 60-mečio...“,– su ašaromis akyse sako moterys. O dukros dar prideda, kad tėvai labai vienas kitą mylėję, jos nėra girdėjusios jų barantis. Visur buvę kartu ir kartu... Toks gražus bendravimo pavyzdys vaikams išlikęs. Ir motina džiaugiasi savo geromis dukromis, žentais, penkiais anūkais ir dviem proanūkiais. O ypač ji pagaili dukters Alytės, kuri susirgus tėvui iš Vilniaus gimtojon sodybon parsikraustė. Daugiau nei dvejus metus  sunkiai sergantį tėvelį slaugė, dabar rūpinasi mama.

Alytė pasakojo, kad motina ir paskaito, ir televizorių pasižiūri, telefonu pakalba, seka visas žinias, ypač domisi politika. Anksčiau Vanda buvusi žinoma siuvėja ir Ignalinoje, ir Švenčionyse. Siuvo viską, net kailinius. Savo dukras išpuošdavo ir ne vieną siuvėją šio amato išmokė. Moteris prisiminė žinomiausią savo klientą. Česlovui Juršėnui moteris siuvo kostiumėlį, kai jis į pirmą klasę ėjo. Vanda turėjo gerą balsą, be jos nei laidotuvėse, nei vestuvėse neapseidavo. Žinoma, ir kolūkyje dirbdavo, savo ūkelyje karves laikė, paršelius augino. Sunkiai ir daug abu su vyru dirbo. Prisimena ir baisų, pusę kaimo nušlavusį gaisrą 1941 metais. Tuomet ypač daug iškentėta, namus ir jiems reikėjo iš naujo atstatyti...  

 

Moteris visą gyvenimą viename kaime nugyveno. Tame pačiame kaime ir vyrą susirado, jis kaimynystėje, už dviejų namų gyveno. Jaunuolių meilei teko laiko išbandymą įveikti. Jau dabar nė nepamena kodėl, bet tėvai jų vestuvėms nepritarė, taigi ir draugavo 10 metų, kol šie galų gale nusileido. Jaunoji ištekėjo būdama 30-ies, tiems laikams, kaip žmonės sakydavo, jau  gerokai pabuvusi. „Visą tą laiką „čėsnai“ išdraugavome. Juk abu Dievą tikėjome, kas sekmadienį į bažnyčią eidavome...“,– pasakoja moteris. Tokios doros pamokos mus dar pasiekia ne iš knygų, o iš šalia esančių senolių lūpų. Prasmingas kartu praleistas laikas ir toks reikalingas dėmesys garbingiems gyvenimams.

 

parengė Lina Kovalevskienė,
tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata