Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.09.19
Europos judrumo savaitė mokyklose, akcija gatvėse

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Rugsėjo 18 d. iš Kauno buvo atvykęs treneris Laimonas Rakauskas, kuris atsivežė sparčiai Lietuvoje populiarėjančią transporto priemonę Trikke triračius.Trikke tai grakščiai ir sparčiai riedanti priemonė, kurią valdo žmogus savo judesiu ir jėga. Triratis sukonstruotas taip ,kad važiuojant pasitelkiamas visas kūnas. Kojos aktyviai balansuoja ir amortizuoja, savo svorio centras it riedant slalomo trasa perkeliamas iš kairės į dešinę, o rankos intensyviai varo Trikke į priekį, valdo ir išlaiko stabilumą. Važiuodamas Trikke suderinate naudą su maloniu jauduliu, panašiu į tą, kurį teikia slidės ar banglentės. Triratis sukonstruotas taip, kad lengva išmokti didinti greitį, kurį sukuria kiekvienas posūkis.


Pasak Laimonto Rakausko, didelis privalumas, jog Trikke gali būti naudojamas beveik ištisus metus, kol nėra sniego, visur – parkuose, aikštėse, gatvėse, ant šaligatvių, dviračių takais ir takeliais. Žiemos sezonu su Trikke puikiai galima sportuoti uždarose salėse.


Laimontas Rakauskas aplankė Ignalinos Č. Kudabos progimnazija, Vidiškių gimnaziją, Naujojo Daugėliškio daugiafunkcį centrą-mokyklą ir Didžiasalio „Ryto“ gimnaziją. Mokinius ir mokytojus išbandžiusius Trikke labai sužavėjo! Visi smagiai pajudėjo ir pasikrovė energijos visai dienai. Užsiėmimus organizavo Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Akivaizdu, kad tikėtis didelių pokyčių be asmeninių pastangų nereikėtų, todėl Tarptautinė diena be automobilio puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau ir visuomenei švaresnio oro gurkšnį. Šiai dienai paminėti Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės inicijavo akciją „Mankštink kojas, kvėpuok švaresniu oru!“, kurios tikslas raginti visus prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, skatinti atvykimą į darbo ar ugdymo įstaiga pasirinkta aplinkos neteršiančia transporto priemone (pvz.: dviratuku, paspirtuku, riedučiais ar tiesiog pėsčiomis).Neringa Patiejūnaitė
Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Ligoninės g. 13, Ignalina
Tel. 867259072
 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata