Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.10.18
Garbūs svečiai, atvežę pliūpsnį juoko...

Naujojo Daugėliškio bibliotekoje surengtame susitikime su garsiais Lietuvos karikatūristais, šaržistais Jonu Varnu, Jonu Lenkučiu, Kęstučiu Šiaulyčiu, Ramūnu Vaitkumi ir žurnalistu Domijonu Šniuku buvo tikrai linksma. 


 

Dvi valandos prabėgo nepastebimai. Beveik visi renginio dalyviai dovanų gavo draugiškus šaržus, taip pat ir svečius sveikinusi savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Garbūs menininkai  Ignalinos kraštą aplankė Daugėliškio krašto bendruomenės kvietimu. Jie dar pabuvojo ir Paliesiaus dvare.

Bibliotekoje buvo pristatyta  karikatūrų paroda, skirta Lietuvos narystės ES 15 – oms metinėms. Svečiai pasakojo apie karikatūros žanro ištakas Europoje ir Lietuvoje, dalinosi prisiminimais apie satyrinio žurnalo „Šluota“ laikus, garsius karikatūristus Adomą Varną ir Eriką Varną. Kalbėta apie karikatūrų kūrimą tarybiniais laikais ir pastebėta, kad tai vienas drąsiausių ir pavojingiausių žanrų. „Šluota“ buvęs vienintelis žurnalas tarybų Sąjungoje, kuriame spausdinti komiksai. Didžiules pajamas nešusio žurnalo tiražas siekdavęs 100-120 tūkst. Dabar žurnalo mėgėjai gali surasti jo internetinę versiją (sluota.lt).

Kęstutis Šiaulytis ir Ramūnas Vaitkus kalbėdami dar nuolat piešė draugiškus šaržus ir dalijo renginio dalyviams. Visi smagiai juokėsi, džiaugėsi vertingomis dovanomis. Džiaugtasi ir linksma daina, kurią atliko Jonas Grunda ir Indrė Gruodienė.

Dvi bendravimo valandos prabėgo nepastebimai. Prasidėjo „dovanų lietus“. Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė dėkojo svečiams už puikiai praleistą laiką ir įteikė nuotraukų albumus „Ignalinos kraštas“. Palūšės ir Strigailiškio bibliotekininkė Rita Ramanauskienė prisiminė Domijono Šniuko išleistą knygelę „Ežerų vilnimis“ (1956 m.) ir džiaugėsi, kad jis pirmasis aprašė Aukštaitijos nacionalinio parko ežerus. Bibliotekininkė svečiui įteikė marškinėlius, skirtus šiais metais minėtam valčių žygių 60-ajam jubiliejui. Žurnalistas dalijosi įspūdžiais iš tų gerų laikų, įdomių žygių valtimis. 

Žurnalistas D. Šniukas bibliotekai  padovanojo savo knygas „Juozas Olinardas Penčyla: šaržų karalius“ bei „Žurnalistikos lankose“, Jonas Lenkutis – nuotaikingų karikatūrų parodų katalogus bei jo iniciatyva, leidžiamą „Šluotos“ kalendorių. 

Daugėliškio žmonės irgi pasirodė ne iš kelmo spirti. Jie moka ne tik pasijuokti, bet ir smagias dovanas suruošti. Bibliotekininkė Zoja Boguško svečiams įteikė pačią tikriausią šluotą, bendruomenės pirmininkė Indrė – kaip originaliausias puokštes didžiules morkas su visais lapais ir dar po maišelį kitokių daržovių. Menininkus pasveikino ir mokykla. Keramikos būrelio mokinės dovanojo iš molio pagamintas lelijas.

Kiekvienais metais Lietuvos karikatūristai susitinka bendrose parodose. Pirmoji rengiama balndžio 1-ąją, antroji – metų pabaigoje. Gruodžio 20 dieną svečiai kvietė  atvykti į Vilnių, kur Pilies vartų galerijoje bus eksponuojama karikatūrų paroda „Gera pradžia – pusė darbo“.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar esate patenkinti Ignalinos autobusų parko vietinio susisiekimo maršrutais, ar teikiate pasiūlymus?
Taip
Ne, teikiu pasiūlymus dėl jų keitimo
Ne, neteikiu pasiūlymų
Nesinaudoju šiomis paslaugomis
Rezultatai
Balsų: 109 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą