Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt

Ignalinos miesto urbanistinės infrastruktūros kompleksiškas plėtojimas

 

        

 

Ignalinos mieste kompleksiškai sutvarkytos Vilniaus, Švenčionių ir Budrių gatvės

Ignalinos rajono savivaldybės administracija sėkmingai įgyvendino Probleminės teritorijos programos projektą „Ignalinos miesto urbanistinės infrastruktūros kompleksiškas plėtojimas“. 2010 m. rugsėjo mėnesį projektas buvo pristatytas visuomenei ir prasidėjo statybos darbai, kurie vyko metus laiko.  Projekto rezultatai . Kompleksiškai atnaujinus urbanistines erdves tankiai apgyvendintose ir intensyvaus eismo Vilniaus, Švenčionių be– pagerinta Ignalinos kaip probleminės teritorijos gyvenamoji aplinka ir gyvenimo kokybė, padidėjo gyventojų ir vietos verslo mobilumas,  investicinis ir gyvenamosios aplinkos patrauklumas bei kurortinio miesto įvaizdisi Budrių gatvėse, jomis pravažiuojančius bei į Ignaliną atvykstančius svečius bei turistus pasitinka maloniai nuteikianti  aplinka.

Įgyvendinant projektą Vilniaus, Švenčionių, Budrių gatvėse buvo atnaujintos šaligatvių atkarpos, įrengti kelio bortai, dviračių takai, pėsčiųjų perėjos, informaciniai stendai. Pertvarkyta Budrių gatvės konfigūracija tarp Vilniaus gatvės ir geležinkelio pervažos. Siekiant didinti pėsčiųjų saugumą Vilniaus ir Budrių gatvėse įrengti greičio mažinimo kalneliai. Švenčionių gatvės dalis, kuri yra įvažiavimas į Ignalinos miestą, ir pagrindinė miesto tranzitinė Vilniaus gatvė yra Ignalinos, kaip kurortinės teritorijos, įvaizdžio formavimo teritorijos dalis. Švenčionių gatvėje įrengtas apšvietimas ir dviračių takas, kuris susijungė su  jau esančiu ir iki Vidiškių vedančiu  taku.

Tikimasi, kad projekto darbai teigiamai atsilieps vietos paslaugų plėtrai ir gyvenimo kokybės augimui, bus sukurtos sąlygos subalansuotai ekonominei plėtrai ateityje. „Džiaugiuosi pragražėjusiomis miesto gatvėmis, puikiai įrengtu dviračių ir pėsčiųjų taku.  Atsiradus kalneliams ir perėjoms, padidėjo eismo ir pėsčiųjų saugumas. Labai svarbu, kad neįgaliesiems buvo įrengtos nuovažos.“, - sako Ignalinos miesto seniūnas, projekto vadovas  Valentinas Rumbutis.

Projektas „Ignalinos miesto urbanistinės infrastruktūros kompleksiškas plėtojimas“ finansuotas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ įgyvendinimo priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“. Skirtas ES struktūrinių fondų finansavimas -1.147.500,00 Lt, Valstybės biudžeto lėšos – 101.250,00 Lt. Projektą vykdė Ignalinos rajono savivaldybės administracija, įgyvendinančioji institucija – viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra. Projekto statybos darbus atliko UAB „Meleksas“.

Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-19 15:26:44
Naujienų prenumerata