Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.03.18
Atnaujinta informacija verslininkams

Dėl koronaviruso įvedus karantiną mūsų ir kitose šalyse verslas susiduria su įvairiais iššūkiais. Siekiant padėti verslui „Versli Lietuva" kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ėmėsi skubių priemonių.


 

  • Pradedame kassavaitines, o prireikus ir dažnesnes, tiesiogines transliacijas internetu, kad kartu su ekspertais atsakytume į šiuo metu verslui aktualiausius klausimus. Informacija apie numatomas tiesiogines transliacijas verslui aktualiais klausimais skelbiama „Verslios Lietuvos" renginių kalendoriuje. Numatomas transliacijų periodiškumas – kartą per savaitę, o prireikus ir dažniau, planuojamas laikotarpis – du mėnesiai. Teikti pasiūlymus temoms, siūlyti pašnekovus kviečiame šiuo el. p.: media@verslilietuva.lt.
  • Sukūrėme nuolat atnaujinamą rubriką „COVID-19 aktualijos verslui", kur vienoje vietoje talpiname visą verslui aktualiausią, naujausią informaciją ir poveikio verslui analitiką. Rubriką rasite čia.

Kviečiame jus prisijungti prie komunikacijos ir padėti Lietuvos verslui gauti atsakymus į aktualiausius klausimus pasidalinant šia aktualia informacija! 

  • Dalinkimės žinute socialiniuose tinkluose:

Aktualiausia informacija verslui – vienoje vietoje! Kyla įvairių klausimų dėl koronaviruso? Visas naujienas, svarbiausią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus ir poveikio verslui analitiką rasite @Versli Lietuva internetinėje svetainėje, nuolat atnaujinamoje rubrikoje „CIVID-19 aktualijos verslui": http://bit.do/covid-19-aktualijos

Informacija apie tai, kaip dirba „Versli Lietuva" nuotoliniu būdu: https://www.verslilietuva.lt/naujienos/versli-lietuva-su-verslu-ir-nuotoliniu-budu/

 

 Jei turite klausimų ar pasiūlymų, rašykite  media@verslilietuva.lt

 

Verslui bus suteikiamos subsidijos darbo užmokesčiui

 

Seimo ypatingos skubos tvarka priimti Užimtumo įstatymo pakeitimai (projektas Nr. XIIIP-4628(2) ekstremalios situacijos ar karantino metu užtikrins pagalbą darbdaviams paskelbus prastovą darbuotojams. Už naujas nuostatas vieningai balsavo 101 Seimo narys.

Siekiant užtikrinti, kad nebūtų panaikintos darbo vietos ir atleisti darbuotojai, kuriems paskelbta prastova, paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną įstatyme nutarta įtvirtinti, kad darbdaviams, prastovos metu išlaikantiems darbo vietas užimtiems asmenims, bus mokama subsidija darbo užmokesčiui nuo jiems priskaičiuoto darbo užmokesčio.

Subsidijos darbo užmokesčiui dydis bus apskaičiuojamas procentais nuo užimto asmens priskaičiuoto darbo užmokesčio. Dydį sudarys 60 proc. apskaičiuotų lėšų arba 90 proc. apskaičiuotų lėšų Vyriausybei nutarimu nustačius apribojimus ūkinės veiklos sektoriuose, bet ne daugiau kaip Vyriausybės patvirtinta minimalioji mėnesinė alga.

Jeigu užimtam asmeniui prastova bus paskelbta ne visą mėnesio darbo laiką, subsidijos darbo užmokesčiui dydis apskaičiuojamas proporcingai darbdavio paskelbtam užimto asmens prastovos laikui.

Ekstremaliosios situacijos ar karantino metu subsidija darbo užmokesčiui bus mokama iki 3 mėnesių. Darbdaviai, kuriems bus mokama subsidija darbo užmokesčiui, darbo vietas užimtiesiems turės išlaikyti ne trumpiau kaip 3 mėnesius nuo subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo pabaigos.

Siekiant, kad profesiniame mokyme dalyvaujantys bedarbiai neprarastų mokymosi stipendijos dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino sustabdžius bedarbio profesinio mokymo teikėjo veiklą, Užimtumo įstatymo pataisomis nutarta tęsti jos mokėjimą Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ar karantino metu. Bedarbiui bus mokama 0,39 MMA dydžio mokymo stipendija.

Seimas taip pat nusprendė esant dabartinei neeilinei situacijai šalies ūkyje sudaryti galimybę gauti išmokas ir savarankiškai dirbantiems asmenims iš Garantinio fondo, jei šie asmenys iki kreipimosi dėl išmokos į Užimtumo tarnybą dienos faktiškai bus vykdę veiklą ir sumokėję visas privalomas mokėti socialinio draudimo įmokas už ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per 12 mėnesių iki Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ar karantino paskelbimo dienos ir nedirbs pagal darbo sutartį arba darbo santykiams prilygintų teisnių santykių pagrindu.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt

 

 
  Spausdinti  
Atnaujinta informacija verslininkams
spausdinti visus
 
Julius Misiūnas 2020-03-22 12:10 spausdinti
Gerbiamas Mere , laikas jau butu Jums patarpininkauti aprupinant rjono gyventojus apsaugos priemonemis ! Kaip matote Ignalina ne išimtis !
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: 1
Naujienų prenumerata