Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.10.07
Rudens gėrybių mugėje džiaugtasi geriausiais ūkininkais, gausia prekyba ir seniūnijų kiemeliais

Ruduo – atgaiva ūkininkų, kaimo žmonių širdims, kai po didžiųjų darbų galima atsipūsti ir visiems kartu susirinkus  pasilinksminti, vieni kitais pasidžiaugti. Spalio 5 dieną Ignalinoje surengtoje Rudens gėrybių mugėje linksmumo ir gražių reginių tikrai netrūko. 


O prekybininkų prigužėjo tiek, kad keliomis juostomis aikštėje sustojo. Prekyba vyko ir Ateities, Laisvės gatvėse. Tradiciškai buvo pagerbti geriausi metų ūkininkai, išdalintos padėkos bei dovanos. Mugės dalyvius ir svečius linksmino šaunus Ceikinių muzikos kolektyvas „Keiziai“ ir folkloro muzikos grupė „Kitava“.  

Mugės dalyvius ir svečius sveikino bei turtinga ir spalvinga švente džiaugėsi  savivaldybės meras Justas Rasikas. Ignaliniečius jis kvietė smagiai praleisti laiką, nusipirkti ūkininkų ir tautodailininkų produkcijos, naudingų ir meniškų gaminių, įvairiausių sodinukų, kurie dar labiau papuoštų mūsų kraštą.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkė Marijona Lukoševičienė džiaugėsi šauniais Ignalinos ūkininkais, dėkojo jiems už meilę savo darbui žemei. Ji pristatė „Metų ūkio“ konkurso nugalėtojus. Ūkininkai visada būna dosnūs ir į muges atsineša savo rankomis pelnytų dovanų. Savivaldybės vadovams ir svečiams dovanota duonos, sūrių, pyragų.

Mero padėkos ir dovanos buvo įteiktos pirmą vietą laimėjusiam Dūkšto ūkininkui Zenonui Rubinui, vienos šeimos vyrams Romaldui, Tomui ir Virgilijui Gaidamavičiams, Ignalinos rajono Ceikinių seniūnijos Tarosaukos kaimo ūkininkams, užėmusiems 2-ąją vietą,  ir trečiąją vietą laimėjusiems Fainai ir Nikolajui Ivanovams, Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio seniūnijos Triklotiškės kaimo ūkininkams.

Gražia švente džiaugėsi ir garbūs svečiai Europos parlamento narys Bronis Ropė, Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis. B. Ropė padėkas įteikė ūkininkams Zitai ir Alvydui Rekečiams, Irmai ir Kęstučiui Basijokams. Seimo nariai sveikino Petrą Sveikauską, Gražiną Ragaišienę, Vidmantą Einikį. 

Šalia prekybininkų tradiciškai ir kiekviena rajono seniūnija pasirodė, reklamavo savo kiemelius ir kvietė užeiti. Smagias edukacijas ir viktorinas rengė Ignalinos viešoji biblioteka.

 

Linkmeniškiai raikė naminę duoną, sūrius, rodė įdomius paukščius, didžiasaliečiai vaišino šaltiena su vietoje keptomis bulvėmis. Jų kiemelin kvietė užeiti smagus paršelis. Kazitiškis džiaugėsi šilauogėmis, vaišino sūriais ir medumi. Vidiškių kiemelyje buvo ir vištų, ir kiaušinių, o linksmosios "močiutės" kvietė paragauti naminių bandelių su kiaušiniais ir sultinio. 

Mielagėnų seniūnija vaišino koše, kurią patiekė išskobtų moliūgų indeliuose. Ceikinių kiemelyje puikavosi rudeninė karvutė, Naujasis Daugėliškis pagerbė bulvę ir pynė gražius krepšelius, Rimšė siūlė antienos ir ančių kiaušinių. 

Dūkštiečiai pristatė Adomo Hrebnickio muziejų, profesorių vaizduojantis personažas važinėjo brikele ir visus vaišino obuoliais... Negalėjai nesidžiaugti išmoningais, kūrybingais mūsų krašto žmonėmis. Tai jie sukūrė šventinę nuotaiką ir įkvėpė mugei šurmulingos dvasios.  

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

Nuotraukos Laimos Sidorenkienės

 

 
  Spausdinti  
Rudens gėrybių mugėje džiaugtasi geriausiais ūkininkais, gausia prekyba ir seniūnijų kiemeliais
spausdinti visus
 
Stasė 2019-10-09 07:54 spausdinti
Tikrai puiki, daug prekiautojų, daug lankytojų.
Ligita 2019-10-08 13:11 spausdinti
Puiki mugė.
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: 2
Naujienų prenumerata