Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt

Ignalinos rajono viešosios bibliotekos pastato rekonstrukcija

Ignalinos rajono viešosios bibliotekos pastato rekonstrukcija

Ignalinos viešosios bibliotekos pastato rekonstrukcija pradėta 2006 m. birželio mėnesį. Darbus atliko UAB “Meleksas”.
Viso projekto vertė apie 3 mln. Lt.
 
Pirmasis rekonstrukcijos etapas baigtas dar 2006  metais - pastatytas ir įrengtas vakarinis pastato korpusas. Šiuo metu baigiama centrinio ir rytinio korpusų išorės apdaila.
Visų darbų pabaiga - 2008 m.

2008 m. spalio 10 d. Ignalinoje po renovacijos iškilmingai atidaryta  rajono viešoji biblioteka. Statybos darbai užtruko dvejus metus, šio projekto vertė - daugiau nei 3 mln. Lt. Renovacija vyko etapais, biblioteka nuolat dirbo, tik pastatas neatpažįstamai keitėsi – dabar jis švyti iš tolo ir puošia miestą. Bibliotekos atidarymas ilgai lauktas ir tikrai svarbus įvykis, tai paliudijo ir daugybė į  ta proga surengtą bendruomenės šventę susirinkusių gyventojų - puikiai nusiteikusių ir  besidžiaugiančių. Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė surengė ekskursiją po naujas ir erdvias patalpas, pasidžiaugė ne tik gražiu interjeru, bet ir modernia įranga, naujomis galimybėmis ir paslaugomis, puikiomis sąlygomis skaitytojams bei darbuotojams. Pastatas pritaikytas neįgaliesiems, čia įrengtas ir specialus keltuvas. „Tai jau dešimtas šiemet rajone atidaromas objektas“,- džiaugėsi meras B.Ropė, papasakojęs apie nelengvą kelią, kurį teko nueiti nuo idėjos gimimo iki jos įgyvendinimo.

Atliekant rekonstrukciją nepavyko išsaugoti senojo medinio pastato. Kadangi jo medinės konstrukcijos buvo visiškai susidėvėję, avarinės būklės, iš pradžių jas planuota keisti metalinėmis, tačiau tyrimai parodė, kad nepakankamo stiprumo yra ir lauko sienos, taigi neliko nieko kito kaip išlaikant buvusį tūrį iš naujo atstatyti centrinį ir rytinį pastato korpusus. Dar viena svarbi priežastis – tai priešgaisrinės saugos reikalavimai. Toks pastatas kaip biblioteka turi būti itin atsparus ugniai.

  

 

Paskutinis atnaujinimas: 2017-04-19 13:38:21
Naujienų prenumerata