Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
Klausimai-atsakymai
Laba diena. Kiek žinau, dabar planuojant namuose remonto darbus, būtina apie tai pranešti rajono savivaldybei. Norėčiau pasiteirauti, kur ir kaip galima būtų tai padaryti. Ačiū. Spausdinti
2018-04-23

DĖL TRIUKŠMO,  KYLANČIO ATLIEKANT STATYBOS DARBUS

 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 14 straipsnio 2 dalimi, asmenys, planuojantys statybos, remonto, montavimo darbus gyvenamosiose vietovėse, privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios pateikti savivaldybių institucijoms informaciją apie triukšmo šaltinių naudojimo vietą, planuojamą triukšmo lygį ir jo trukmę per parą bei numatomas triukšmo mažinimo priemones. Nepateikus pranešimo darbai negali būti pradėti, o jau pradėti turi būti nedelsiant nutraukti.

 

Statybas planuojantis asmuo gali užpildyti pranešimo formą tiesiogiai atvykęs į Savivaldybės administraciją adresu Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina, užpildytą pranešimą atsiųsti paštu arba elektroniniu paštu (valdas.talacka@ignalina.lt). Pranešimo formą galite parsisiųsti iš čia.  Atsakymas į pranešimą nėra teikiamas.

 

Primename, kad asmuo privalo turėti statybą leidžiantį dokumentą tuo atveju, jei pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymą toks dokumentas yra privalomas.

 

Pažymime, kad Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje leidžiamas statybos darbų pradžios laikas darbo dienomis nuo 7.00 val. iki 21.00 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis nuo 8.00 val. iki 19.00 val.

 

Vadovaujantis Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės  2016 m. lapkričio 9 d. nutarimu Nr. 1120 „Dėl Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, triukšmo šaltinių valdytojai privalo laikytis savivaldybių vykdomųjų institucijų, kitų joms pavaldžių viešojo administravimo subjektų nustatyto statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko, sveikatos apsaugos ministro nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimų, vykdyti teisėtus statybos darbų triukšmo kontrolierių reikalavimus ir pateikti triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolei vykdyti būtinus dokumentus. Vadovaujantis šiuo nutarimu, gavus aplinkinių gyventojų nusiskundimus, gali būti vykdomi neplaniniai patikrinimai.

 

Primename, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 48 straipsnis nustato atsakomybę už Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymas ar pažeidimas, užtraukia baudą nuo penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų, o nusižengimas padarytas pakartotinai nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų.

 

Dėl papildomų klausimų maloniai prašome kreiptis į Valdą Talačką, Ignalinos rajono Savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyresnįjį specialistą tel.: 8 386 52 651 arba el. paštu valdas.talacka@ignalina.lt

 

 

Reglamentuojantys teisės aktai:

 

 

 
Atgal
Naujienų prenumerata