Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veikla  Paslaugos  Nuorodos  Tarptautinis bendradarbiavimas
Versija neįgaliesiems
Naujienos
2016.06.26
Ignalina įspūdingai atšventė 150-ąjį gimtadienį
Ignalina įspūdingai  atšventė 150-ąjį gimtadienį

Ežerų ir pušynų apsupty, nuostabiame gamtos kampelyje įsikūręs meilės legendos išaugintas Ignalinos miestas birželio 24-25 dienomis atšventė 150-ąjį gimtadienį. Po linksmų Joninių nakties ignaliniečiai ir svečiai mėgavosi daugybe renginių, skirtų įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms. Į Ignaliną atvyko svečių iš Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Švedijos, taip pat Vilniaus ir kaimyninių miestų.  Pirmąją dieną Laisvės aikštėje  šurmuliavo tautodailininkų ir amatininkų mugės, papuoštos seniūnijų ir kaimyninių miestų floristiniais kilimais. Po šv. Mišių ir Baltijos gitaristų kvarteto koncerto tarybos nariai ir svečiai rinkosi į  iškilmingą savivaldybės tarybos posėdį. Vėliau aikštėje  atidengta nauja skulptūra, pasveikinti Garbės piliečiai ir kraštui nusipelnę asmenys. Antrąją dieną visi kviesti bendrų priešpiečių, klausantis bardo muzikos, taip pat stebėti teatralizuoto plaukimo ežeru ir dalyvauti šventės eisenoje. Vakarais skambėjo rajono, užsienio miestų partnerių, Ignalinos  ir kaimynų meno kolektyvų, taip pat populiarių Lietuvos atlikėjų ir grupių koncertai. Šventę užbaigė diskoteka ir fejerverkai.

2016.06.26
Joninės Ignalinoje
Joninės Ignalinoje

Joninės, dar vadinamos Rasomis, – šventė, kurios metu minima vasaros saulėgrįža, sveikinami Jonai ir Janinos,  pinami vainikai ir renkami žolynai, deginami laužai. Tai pats vasaros gražumas ir saulės spindėjimas. Birželio 23-24 dienomis nuo seno laikytasi įvairių papročių, tradicijų. 2003-aisiais Joninės įtrauktos į valstybinių švenčių sąrašą ir paskelbtos nedarbo diena. Taigi švenčiama ilgai ir linksmai. Šiltą birželio 23-osios vakarą švęsti Joninių ignaliniečiai rinkosi į miesto vasaros estradą.

2016.06.26
Apie Ignaliną televizijų laidose
Apie Ignaliną televizijų laidose

Liepos 3 dieną 8.00 val. Lietuvos televizijos laidoje „Gimtoji žemė" bus rodomas reportažas apie Ignalinos miesto šventę. Laidą galima pasižiūrėti ir LRT mediatekoje internete. 

2016.06.26
Dėkojame akcijos „Mano dovana Ignalinai" dalyviams
Dėkojame akcijos „Mano dovana Ignalinai" dalyviams

Minint Ignalinos 150-ąjį jubiliejų ir siekiant į šventines veiklas įtraukti gyventojus, įstaigas ir organizacijas, metų pradžioje Ignalinos rajono savivaldybė paskelbė akciją „Mano dovana Ignalinai“. Ignaliniečiai buvo kviečiami pasidalinti savo kūrybiniais sumanymais, įdomiomis idėjomis, prasmingomis veiklomis. Galbūt sukurti Ignalinai skirtą eilėraštį, esė, parašyti straipsnį, pasodinti medį, krūmą, papuošti savo kiemą, balkoną, langą...Akcija tęsėsi iki didžiosios miesto šventės. Joje sudalyvavo daugiau nei 20 organizacijų, įstaigų, kolektyvų ir pavienių asmenų. Pagrindinės dovanos buvo Ignalinos jubiliejui skirti renginiai (koncertai, literatūrinės popietės, parodos...)  ir suvenyrinės dovanos (molio lipdiniai, paveikslai, nuotraukos, kompozicijos, lankstiniai iš popieriaus ir kitokie rankdarbiai.

2016.06.26
Ignalinos 150-mečiui skirta paroda "Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išorė ir vidus“
Ignalinos 150-mečiui skirta paroda "Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išorė ir vidus“

Birželio 21 dieną  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta Valentino Juraičio  fotoparoda  ,,Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išorė ir vidus". Žurnalo „Vyzdys" redaktorius ir leidėjas, kelių autorinių fotoalbumų, tarp jų „Plikomis akimis", „Senoji Marijampolė fotografijose", „Karaliaučiaus kraštas" autorius V. Juraitis jau daug metų fotografuoja Ignalinos kraštą, yra išleidęs ne vieną leidinį apie mūsų rajoną. Šiuo metu  autorius pasinėręs į Aukštaitijos etnografinio paveldo tematiką. Jis sako, kad keliaujant po Rytų Aukštaitijos, o ypač po Ignalinos rajono kaimus, jam ypač  smagu susitikti  ir  aplankyti šių senųjų namų šeimininkus, pasikalbėti su jais, pažinti aplinką. 

2016.06.26
Ignalinos rajono mokinių piešinių paroda Ignalina mano akimis
Ignalinos rajono mokinių piešinių paroda Ignalina mano akimis

Paroda veiks birželio 23 - liepos 14 dienomis Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Kviečiame apsilankyti.

2016.06.24
Dūkštiečiai laukia savo miesto jubiliejaus
Dūkštiečiai laukia savo miesto jubiliejaus

Daug gražių peizažų aš mačiau pasauly:/Ežerų daug, upių, jūrų ir kalnų./Bet pati skaisčiausia Dūkšte šviečia saulė,/Ir namo sugrįžus taip jauku, ramu. (D. Urbonienė). Artėjant Dūkšto miestelio 155 metų jubiliejui, norisi, kad aplink tvyrotų pakili nuotaika ne tik žvelgiant į vis gražėjantį miestelį, bet ir lankantis renginiuose, koncertuose, šventėse. Tad birželio 17-osios vakare, nepabūgę prasto oro į Dūkšto kultūros namus gausiai rinkosi ištikimiausi renginių lankytojai, seniūnijos gyventojai, miestelio svečiai. Skambėjo pačios gražiausios dainos, skirtos savo mylimam miestui – Dūkštui. Jas dovanojo Birutė Paukštienė, seniūnas Vytautas Kazėnas, Dūkšto kvartetas ir ansamblis.

2016.06.24
Dovana Ignalinai - "8 su puse Ignalinos"
Dovana Ignalinai - "8 su puse Ignalinos"

Birželio 17 dieną Ignalinos krašto muziejuje pristatyta paroda „8 su puse Ignalinos“. Informaciniuose  stenduose pateikiamos specialios ekspedicijos nuotraukos ir aprašymai, pasakojantys  apie Lietuvoje, Lenkijoje ir  Baltarusijoje surastas vietoves, kurios pavadintos Ignalinos vardu.  Šią ekspediciją sumanė ir informaciją surinko laikraščio „Mūsų Ignalina“ redaktorius Jonas Baltakis ir verslininkas Kęstutis Žemaitis, ekspedicijos metu dirbęs Ignalinos televizijoje. Ekspedicija vyko 2008-2009 metais, jos medžiaga buvo pateikta laikraštyje, reportažai rodyti Ignalinos televizijos laidose. Šiemet, Ignalinai švenčiant 150-metį, sumanyta padaryti miestui dovaną – parengta  informatyvi ekspozicija, išleistas specialus šventinis laikraštis ir surengtas parodos pristatymo renginys.

2016.06.23
Ignalinos plaukikai stengiasi kuo geriau užbaigti šių metų sezoną
Ignalinos plaukikai stengiasi kuo geriau užbaigti šių metų sezoną

Nors Ignalinos baseinas jau senokai uždarytas, geriausi mūsų plaukikai ir toliau intensyviai treniruojasi ir ruošiasi pagrindiniams šio sezono startams. Erikas Kapočius, Džiugas Karklelis ir Evita Mudėnaitė jau trečia savaitė treniruojasi Kaune 50 m ilgio baseine. Kitą savaitę jų laukia startai Latvijos plaukimo čempionate Rygoje, o Liepos 9 – 10 dienomis Erikas dalyvaus Nordic šiaurės šalių čempionate Suomijoje.

2016.06.23
Atėjus vasarai būkite atsargūs prie vandens telkinių
Atėjus vasarai būkite atsargūs prie vandens telkinių

Atšilus orams dauguma gyventojų patraukia prie ežerų, upių ir kitų vandens telkinių mėgautis saulės ir vandens teikiamais malonumais. Vanduo – puiki pramoga ir poilsis, tačiau jame slypi daug pavojų deramai neprižiūrimiems vaikams, žmonėms, stokojantiems plaukimo įgūdžių ar savisaugos, neatsakingai besielgiantiems vandenyje, ypač apsvaigusiems nuo alkoholio. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonės apsvaigę nuo alkoholio, savo asmenines problemas sprendžia šokdami į vandens telkinius.

2016.06.23
Linkmenų kaimo bendruomenės išvyka
Linkmenų kaimo bendruomenės išvyka

Dideli ir maži, nepabūgę nei stipraus vėjo, nei lietaus, birželio 18-ąją išvykome į Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centrą ir dalyvavome įsimintinoje išvykoje po Švenčionių rajoną. Mus, Linkmenų kaimo bendruomenę,  pasitiko šio centro direktorius Kęstutis Lisauskas, kuris pirmiausiai pristatė Švenčionių rajoną.

2016.06.23
Pranešimas apie numatomą statinio projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinio projektinius pasiūlymus
Pranešimas apie numatomą statinio projektavimo pradžią ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinio projektinius pasiūlymus

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu ir statybos techniniu reglamentu STR 1.05.06:2010 „Statinio projektavimas", statytojas Stasys Guja informuoja visuomenę apie numatomą  maitinimo paskirties – kavinės (8.5) ir viešbučių paskirties – motelio (8.1.2) statinių projektavimą žemės sklype kadastriniu nr. 4587/0002:30, esančiame Taboro k. 2, Dūkšto sen., Ignalinos r., kuriam Teritorijų planavimo įstatymo nustatytais atvejais neparengti teritorijų planavimo dokumentai ir statyba žemės sklype leidžiama.

2016.06.22
Birželio 28 d. 10 val. Ignalinos rajono savivaldybės mažojoje salėje vyks Ignalinos rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto posėdis
Birželio 28 d. 10 val. Ignalinos rajono savivaldybės mažojoje salėje vyks Ignalinos rajono savivaldybės tarybos kontrolės komiteto posėdis

Darbotvarkė:

1. Dėl Ignalinos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos 2015 metų veiklos ataskaitos svarstymo.

2016.06.21
Daugėliškio vaikų dovana Ignalinai
Daugėliškio vaikų dovana Ignalinai

Birželio 21 d. savivaldybėje lankėsi Naujojo Daugėliškio vaikų globos namų auklėtiniai ir juos lydėję socialinės darbuotojos  Jolita Vaiciukevičienė ir Dalia Juršėnienė.  Vaikai Ignalinos jubiliejui iš popieriaus rutuliukų sukūrė paveikslą, kuriame pavaizdavo tris herbines lelijas, išdėliojo užrašą „Ignalina 1866-2016“.

2016.06.20
Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje
Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2016.06.20
Grybėnų kaimo bendruomenės dovana
Grybėnų kaimo bendruomenės dovana

Birželio 20 dieną meras Henrikas Šiaudinis savivaldybėje priėmė Grybėnų bendruomenės atstovus ir pirmininkę Laimą Teteriukoviene. Ši bendruomenė nusprendė pasveikinti Ignaliną, pristatydama savo jaunąjį talentą – fotografą Dovydą Cicėną. Jis merui įteikė savo darbą – fotodrobę su nuostabiu gamtos vaizdu.

2016.06.20
Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė
Ignalinos rajono savivaldybės mero  darbotvarkė

2016 METŲ 25-OJI SAVAITĖ (2016-06-20 – 2016-06-26)

2016.06.20
Sutikti dviračio žygio dalyviai
Sutikti dviračio žygio dalyviai

Birželio 17 dieną Ignalinos Laisvės aikštėje sutikti  dviratininkų žygio „Per žydinčią Aukštaitiją“ dalyviai ( 13 vyrų ir 5 moterys).  Šio jau antrus metus Lietuvai pagražinti draugijos rengiamo žygio maršrutas nusidriekė per dešimties savivaldybių teritorijas. Dviratininkai – dauguma iš jų yra LPD Panevėžio skyriaus nariai – startavo birželio 15-ąją Panevėžyje prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios. Iš Panevėžio jie keliavo į Kupiškį, Panemunėlį, Rokiškį, Južintus, Užpalius, Uteną, Tauragnus. Birželio 17 dieną dviratininkai trumpam stabtelėjo Ignalinoje.

2016.06.20
Mielos moterys, kviečiame nemokamai pasitikrinti krūtis!
Mielos moterys, kviečiame nemokamai pasitikrinti krūtis!

Prevencinio projekto prieš krūties vėžį “Nedelsk” “Rožinio kaspino” autobusėlio komanda tikrins moterų krūtis: birželio 30 d. Ignalinoje prie savivaldybės nuo 9 iki 18 val. (pietų pertrauka 13-14 val. )

2016.06.20
Susitaikyk iki teismo – mažiau nervų ir išlaidų!
Susitaikyk iki teismo – mažiau nervų ir išlaidų!

Praeitą penktadienį Teisingumo ministerijoje vykusiame konkurse atrinkus 19 mediatorių žalia šviesa degama neteisminiam taikinamajam tarpininkavimui (mediacijai). Tikimasi, kad šis būdas populiarės ir civilinį ginčą žmonės stengsis išspręsti be teismo, pasinaudoję mediatoriaus pagalba.

2016.06.16
Parengtas įsakymo projektas
Parengtas įsakymo projektas

Parengtas įsakymo „Dėl adresų Ignalinos m., Ignalinos miesto sen., pakeitimo ir panaikinimo“ projektas.

2016.06.14
Parengtas įsakymo projektas
Parengtas įsakymo projektas

Parengtas įsakymo „Dėl adresų Degutėlių k., Dūkšto sen., ir Darželių k., Linkmenų sen., suteikimo“ projektas.

2016.06.13
Ignalinos r. Vidiškių gimnazija skelbia atranką biologijos mokytojo pareigoms užimti
Ignalinos r. Vidiškių gimnazija skelbia atranką biologijos mokytojo pareigoms užimti

Vadovaudamasi Mokytojų priėmimo ir atleidimo iš darbo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. rugsėjo 15 d. įsakymu Nr. V-1680, Ignalinos r. Vidiškių gimnazija skelbia atranką biologijos mokytojo pareigoms užimti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.

2016.06.13
Informacija apie parengtą sprendimo projektą
Informacija apie parengtą sprendimo projektą

Parengtas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjo sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4557/0003:0335), esančio Šilinės vs., Ignalinos sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2016.06.13
Kviečiame į vasaros sveikatingumo mankštas
Kviečiame į vasaros sveikatingumo mankštas

Rytinės mankšos su maudynėmis darbo dienomis – 6.15-7 val. Vakarinės mankštos antradieniais ir ketvirtadieniais – 18.30-19.30 val. (turėti kilimėlius). Mankštos metu mokinsimes kaip teisingai atlikti pratimus, kartu derindami kvėpavimą ir atsipalaidavimą.  Mankštos skirtos įv. amžiaus ir fizinio pasiruošimo žmonėms. Vieta: mokyklos stadionas.

2016.06.01
Birželio mėnesio kultūros renginiai
Birželio mėnesio kultūros renginiai

Ignalinoje ir rajone

2016.06.01
Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Birželio renginiai

2016.06.01
Birželio mėnesio sporto renginių kalendorius
Birželio mėnesio sporto renginių kalendorius

 

 

2016.06.01
Kviečiame dalyvauti akcijoje „Mano dovana Ignalinai“
Kviečiame dalyvauti akcijoje „Mano dovana Ignalinai“

Minint Ignalinos 150-ąjį jubiliejų ir siekiant į šventines veiklas įtraukti gyventojus, Ignalinos rajono savivaldybė skelbia akciją  „Mano dovana Ignalinai“. Kviečiame visus ignaliniečius pasidalinti savo kūrybiškais sumanymais, įdomiomis idėjomis, prasmingomis veiklomis. Dovanos Ignalinai gali būti pačios įvairiausios: tai  piešinys, nuotraukų koliažas, molio lipdinys, medžio drožinys ar koks nors kitas rankdarbis, atspindintis Ignalinos simboliką, miesto grožį, atskleidžiantis  Jūsų jausmus. Galbūt Ignalinos gimtadienio proga sukursite eilėraštį, esė, pasakojimą..., o gal savo kieme pasodinsite Ignalinai skirtą medelį, krūmą, gėlių kompoziciją, išradingai papuošite savo langą, balkoną...

2016.06.01
Ignalinos šilumos tinklų informacija
Ignalinos šilumos tinklų informacija

 

 

2016.05.30
Informacija mokinių tėvams
Informacija mokinių tėvams

Informuojame, kad 2016 m. gegužės 26 d. Ignalinos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą Nr. T-75 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 9 d. sprendimo Nr. T-14 „Dėl kreipimosi  dėl socialinės paramos mokiniams ir  paramos  mokinio reikmenims įsigyti tvarkų aprašų patvirtinimo“ pakeitimo“, kuriuo pakeista kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams data. Kad mokinys gautų socialinę paramą nuo mokslo metų pradžios, pareiškėjas gali kreiptis nuo tų metų liepos 1 dienos iki rugpjūčio 25 dienos.

 
Daugiau naujienų
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Kokie Ignalinos 150-mečio šventės renginiai labiausiai patiko?
Mugė
Meno kolektyvų koncertai
Pop grupių pasirodymai
Teatralizuotas plaukimas ežere
Šventinė eisena
Visi renginiai patiko
Rezultatai
Balsų: 11 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą


 

 


 
 


 
  
 
 


 


  
 
 


 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.