Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.11.14
Šiaudinių sodų rišimo edukacija muziejuje

Ar mūsų laikais vis dar aktualūs šiaudų sodai ? Mes atsakome TAIP. Nes tamsų lapkričio 13-osios vakarą muziejuje šurmuliavo tie, kuriems dar vis įdomios sodų rišimo pamokos. 


Muziejus taria didelį „ačiū“ sodų vėrimo meistrei,  Utenos rajono tautodailininkei Irenai Eitminavičienei, kuri užsiėmimo dalyvius ne tik mokė, kaip sukurti šiaudinį sodą, bet ir papasakojo, koks ilgas šiaudo paruošimo laikotarpis. 

  

Senovėje šiaudiniai sodai bei kalėdiniai žaisliukai buvo veriami visoje Lietuvoje ir tai buvo svarbi lietuvių liaudies papročių dalis. Šiaudų sodai – viena iš seniausių tradicinio meno šakų. Tai ne tik Lietuvos tautodailės paveldas, bet ir labai svarbi Baltų kultūros dalis, atspindinti tradicijas, kurios buvo perduodamas iš kartos į kartą ir taip atėjusios iki nūdienos. Senovėje žmogus nieko nedarė šiaip sau. Visi daiktai turėjo praktinę, arba apeiginę sakralinę prasmę. Šiaudiniai sodai – gyvi pavyzdžiai, kaip sekant senolių tradicijas galima pasipuošti dirbiniais, kuriuose glūdi gili prasmė.

Visi edukacijos dalyviai suvėrė po gražų kalėdinį žaisliuką ir dėkojo rišimo meistrei už išmoktas pamokas. Rišti sodą nėra sudėtinga, reikia tik kruopštumo ir laiko. Kuriantis žmogus yra gražus.

 

Ignalinos krašto muziejaus informacija

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata