Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.09.10
Savivaldybininkų ir žemėtvarkininkų pasitarimas

Rugsėjo 9 dieną savivaldybėje vykusiame Ignalinos rajono savivaldybės ir Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus atstovų pasitarime buvo svarstyti aktualūs ir neaiškumų keliantys sklypų formavimo, pertvarkymo projektų rengimo, valstybinės žemės nuomos aukcionų organizavimo, apleistų žemių priežiūros ir kontrolės klausimai, taip pat buvo tartasi dėl kapinių plėtros, kalbėta apie Valstybinėje žemėje augančių invazinių  augalų naikinimą.


Pasitarime dalyvavo rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyresnioji specialistė Vaida Artemjeva ir vyresnioji specialistė Inga Ponomarenko, Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina ir vyresnioji specialistė Auksė Luneckienė, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjas Arvydas Bagdonas, vyriausioji specialistė Sandra Rakštelytė ir vyresnysis specialistas Rimantas Medeišis. 

 

Pasitarime pirmiausia analizuoti savivaldybės administracijos specialistų pateikti konkretūs ginčytini atvejai dėl  sklypų pertvarkymo. A. Bagdonas komentavo, kad neracionalus žemės panaudojimas negalimas, jeigu žemės sklypo formavimo pertvarkymo projekto rengimo metu pertvarkomi sklypai arba naujai formuojami sklypai taip, kad paliktos teritorijos galimos traktuoti kaip įsiterpę sklypai. Jeigu po sklypų pertvarkymo esamoje teritorijoje negalima suformuoti racionalaus sklypo, tokie sklypų pertvarkymo projektai negalimi. Tačiau, specialistų nuomone,  kiekviena situacija individuali ir į ją reikia atskirai pasiginti. Konkretūs sprendimai dėl kiekvieno sklypo bus priimti po Nacionalinės žemės tarnybos organizuojamos apskritojo stalo diskusijos 2020 m. rugsėjo 17 d.

Ignalinos rajono savivaldybės administracija šiuo metu formuoja naujus komercinius sklypus Ignalinos mieste. Bus  organizuojami šių sklypų valstybinės žemės nuomos aukcionai. Taip pat yra parengtas ir suformuotas komercinės paskirties žemės sklypas Ignalinos seniūnijos Zuikų kaime. Jis yra pažeistoje teritorijoje, kuri ilgą laiką buvo eksploatuojama kaip karjeras. Šiuo metu savivaldybės administracija rengia šio sklypo karjero rekultyvavimo projektą. Su žemėtvarkos specialistais tartasi dėl galimybės žemės sklypo nuomos aukcione numatyti sąlygas ir įpareigoti laimėtoją sutvarkyti  sklypą pagal rengiamą projektą.

Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus atstovai pastebėjo, kad pasitaiko žmonių nepasitenkinimo atvejų dėl skaičiuojamų žemės mokesčių nesutapimų, kai persidengia trumpalaikės nuomos mokesčiai su jau atkurtos nuosavybės sklypų. Prašyta į tai labiau atkreipti dėmesį. Kalbant apie apleistas žemes ir dėl to nuolat gaunamus skundus, žemėtvarkos specialistai sakė, kad į kiekvieną skundą reaguojama ir pagal galimybes vykstama vietą. Sklypų savininkai įpareigojami susitvarkyti.

Dėl invazinių augalų meras J. Rasikas pastebėjo, kad pateikta paraiška dėl 100 tūkstančių eurų paramos  Sosnovskio barščiams naikinti valstybinės reikšmės žemės plotuose (numatytos teritorijos Dūkšto mieste, Kazokinės k., Ignalinos sen., Rojaus k., Dūkšto sen., Kazitiškio k., Kazitiškio sen., Grybėnų k., Kazitiškio k. ir kt.).  Prie invazinių augalų naikinimo Ignalinos rajono savivaldybės administracija planuoja prisidėti ir savo lėšomis. Žemėtvarkininkai pripažino, kad šiandien dar gana atlaidžiai žiūrima į sklypų savininkų aplaidumą naikinant invazinius augalus. Nutarta, kad savivaldybė ir žemėtvarkos skyrius surinks informaciją ir bus rengiamas ilgalaikis invazinių augalų naikinimo planas.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata