Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
archyvas
  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019.05.31  Švęskime vasarą ir sveikinkime savo mažuosius!

Gegužės 31-ąją kviečiame švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir pasitikti vasarą Ignalinoje. Šventės programa pridedama.

2019.05.31  Pirmas birželio sekmadienis - Tėvo diena

Mieli Tėveliai, gegužę ir birželį minime dvi  svarbias datas, skirtas mūsų artimiausiems žmonėms. Pirmąjį gegužės sekmadienį sveikiname Mamas, o birželį švenčiame Tėvo dieną.  Mums visiems taip reikia padrąsinančio tėvo žodžio ir žvilgsnio, vyriško tvirtumo ir darbštumo pavyzdžio. Nuoširdžiai sveikinu visus Tėvelius, linkiu sveikatos, stiprybės, vaikų pagarbos ir santarvės šeimose.  Tegul būna sėkmingas Jūsų gyvenimo kelias.

2019.05.31  Švento Rašto tekstų dailyraščio konkursas

Gegužės 30 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko Šv. Rašto tekstų dailyraščio konkurso vertinimo komisijos posėdis. Konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, gilinti Šventojo Rašto pažinimą.

2019.05.31  Skelbimas apie parengtą sprendimo dėl kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų, projektą

Informuojame, kad 2019 m. gegužės 30 d. parengtas sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4567/0004:0277), esančio Padysnio II vs., Naujojo Daugėliškio sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2019.05.30  Paskirta savivaldybės administracijos direktorė

Šiandien vykusiame Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdyje Jūratė Balinskienė paskirta Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktore. Jos kandidatūrą pateikė savivaldybės meras Justas Rasikas. Slaptame balsavime „už“ balsavo 16, „prieš“ – 4 tarybos nariai. Naujajai direktorei meras įteikė gėlių ir palinkėjo sėkmingo darbo bei naujų vėjų administracijos, seniūnijų, įstaigų ir įmonių veikloje.

2019.05.30  Dovana gimusiam mažyliui

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius pasirūpino, kad kiekvienas Ignalinos rajone gimęs kūdikis gautų dovanėlę. Mažylio šeimai dovanojama pasakų knyga „Mano mažylis“ su palinkėjimu ir Ignalinos rajono savivaldybės mero Justo Rasiko parašu.

2019.05.30  Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime

Gegužės 29 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas dalyvavo XXV-ajame Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavime, kurio metu naujuoju LSA prezidentu išrinktas Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius. Buvęs ūkio ministras M. Sinkevičius perėmė LSA vadovo pareigas iš Druskininkų mero Ričardo Malinausko, vadovavusiam šiai asociacijai 4 kadencijas. 

2019.05.30  Savivaldybių kalbos tvarkytojų susitikimas

Trečiadienį Kultūros ministerijoje vyko savivaldybių kalbos tvarkytojų seminaras. Aptarti rūpimi klausimai, sudaryta darbo grupė, kuri dirbs rengiant kalbos priežiūros ir tvarkybos pertvarkos projektą. Į darbo grupę įtraukti 4 kalbos tvarkytojai.

2019.05.29  Kūrybos vakare – moters širdies muzika

„Tapyba – tai poezija, kuri yra matoma, o poezija – tai tapyba, kuri yra girdima“,– šia didžiojo genijaus Leonardo da Vinčio mintimi kraštietis Algis Jakštas pradėjo ignalinietės Elenos Gaidelienės kūrybos vakarą, kuriame skambėjo moters eilės ir žvilgsnį traukė paveikslai. Algis ir Elena pažįstami nuo vaikystės, kartu augo, kartu mokėsi Mielagėnų mokykloje.  Dabar abu gali pasidžiaugti poetine mūza ir vaizdo pajautimu. Tik vienas – tapyboje, kitas – fotografijoje.

2019.05.29  Pasveikinti globėjai

Gegužės 28 dieną Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas pasveikino sėkmingai Globėjų ir įtėvių mokymus baigusias moteris ir padėkojo joms už kilnų sprendimą  padėti vaikams, atverti jiems savo širdis ir namų duris. 21 val. mokymus baigė šešios moterys, dvi iš jų pasirinko tapti budinčiomis globėjomis ir teikti trumpalaikę globą iš šeimos paimtiems vaikams.

2019.05.29  Pražūtingos rūkančiųjų klaidos: ugniagesiai gelbėtojai pataria, kaip jų išvengti

Rūkymas lovoje negali būti nei atsipalaidavimo įprotis, nei ritualas žiūrint televizorių ar naršant išmaniuosiuose įrenginiuose. Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad tai – tiesiausias kelias į žūtį. Mirtis tokiais atvejais žmones ištinka net neįsiplieskus gaisrui, jie dažniausiai apsinuodija degimo produktais.

2019.05.29  Kviečiame pasigėrėti nuostabiais vaizdais iš paukščio skrydžio!
Gegužės 29 d. 17.15 val. Ignalinos viešojoje bibliotekoje filmų vakaras su Algirdu Panavu „Ar matei tokį Labanoro regioninį parką“
2019.05.29  Dūkšto mokykloje rungėsi jaunieji rajono matematikai

Gegužės 28 d. dieną Dūkšto mokykloje vyko Ignalinos rajono mokyklų 5-8 klasių mokinių komandinės matematikos varžytuvės „Matematika – mokslų karalienė“. Varžytuvių tikslas - skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną, komandinį darbą. Varžytuves organizavo Dūkšto mokyklos matematikos mokytojos.

2019.05.29   Konkurse „Fizika aplink mus“ gausus jaunųjų fizikų būrys

Gegužės 28 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko konkurso ,,Fizika aplink mus‘‘  vertinimo komisijos posėdis. Konkurso tikslas - skatinti mokinių intelektinį mąstymą, ugdyti mokinių meninius sugebėjimus, formuoti kūrybos ir aktyvios veiklos principus, sudominti mokinius fizikos raida Lietuvoje ir pasaulyje.

2019.05.28  Kaniūko kaimo bendruomenės projektas

Kaniūkų kaimo bendruomenė baigė įgyvendinti projektą, pavadinimu „Sveikam kūne – sveika siela". Buvo įrengta vaikų žaidimų aikštelė, pastatyti treniruokliai, suoliukai. Naujai sukurtą viešąją erdvę žmonės noriai lanko ir džiaugiasi puikia poilsio ir sporto vieta. Parama gauta pagal veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams", vadovaujantis Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisyklėmis. 

2019.05.28  Kvietimas siūlyti kandidatus į regiono plėtros tarybą

Kviečiame socialinius ir ekonominius partnerius siūlyti savo atstovus į Utenos regiono plėtros tarybą. Socialiniai ir ekonominiai partneriai  – profesinės sąjungos, darbdavių organizacijos ir jų susivienijimai, tam tikros profesijos atstovus vienijančios organizacijos, švietimo ir mokslo institucijos bei socialinės ekonomikos srityje (socialinės atskirties mažinimo, neinstitucinių socialinių paslaugų, kovos su diskriminacija, socialiai pažeidžiamų grupių integracijos ir pan.) veikiančios nevyriausybinės organizacijos ir šių organizacijų asociacijos.

2019.05.28  Kviečiame į kūrybos vakarą!

Gegužės 28 d. 17 val. Ignalinos viešojoje bibliotekoje kraštietės Elenos Gaidelienės kūrybos vakaras „Kitoks gyvenimas“.

2019.05.28  Dėl pritarimo projektiniams pasiūlymams

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus 2019-05-28 raštu Nr. A3-63 ,,Dėl pritarimo projektiniams pasiūlymams" pritarta projektiniams pasiūlymams (projektas ,,Naujo gamybos paskirties pastato Ignalinos raj., Didžiasalio sen., Dysnos k., Kalno g. 65, statybos projektas“).

2019.05.27  Džiugi žinia iš Lietuvos kurortų asociacijos

Lietuvos kurortų asociacija įsteigė apdovanojimą „Vasaros liūtas“, kuris  kasmet bus  skiriamas juridiniams ir fiziniams asmenims, prisidedantiems prie kurortų ir kurortinių teritorijų patrauklumo didinimo, įvaizdžio kūrimo, sveikatinimo ir SPA paslaugų plėtros, inovatyvių ir pažangių sprendimų diegimo bei turizmo skatinimo per investicijas, kūrybinių industrijų panaudojimo, tautinio ir kultūrinio paveldo puoselėjimo. Ignalinos rajono savivaldybė taip pat pateikė kandidatus devynioms apdovanojimų nominacijoms.  Vienoje nominacijoje – Inovatyvių sprendimų lyderis – laimėjo Paliesiaus dvaro fizinio krūvio terapijos klinika.

2019.05.27  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2019.05.27  Jubiliejaus puokštė 90-metei gėlininkei

Gegužės 24 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis 90-mečio proga pasveikino ignalinietę Stanislavą Samkienę. Po kojos operacijos namuose dukros Giedrės su meile slaugomai moteriai linkėta sveikatos ir gražių akimirkų. Moteris džiaugėsi svečiais, dėkojo už gėles ir dovanas. Ji sakė puikiai pažįsta seniūną, o štai merą matė pirmą kartą, todėl susidomėjusi išklausė jo pasakojimą apie vaikystėje praleistas vasaras tėvų sodyboje netoli Ignalinos, pažintį su būsima žmona Irma.

2019.05.27  Bitės šventėje

Ignalinos rajono Stripeikių kaime esančiame Senovinės bitininkystės muziejuje gegužės 25 dieną vyko Bitės dienos šventė. Visa muziejaus teritorija tiesiog knibždėjo įvairiomis veiklomis, kvepėjo medumi, žolynais, kepiniais.

2019.05.27  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2019 METŲ 22-OJI SAVAITĖ (2019-05-27  –  2019-06-02)

2019.05.27  Plaukikai įvykdė kompleksinę įskaitą

Gegužės 23 dieną įvyko Ignalinos kultūros ir sporto centro plaukikų kompleksinės įskaitos apdovanojimai. Per 2018 – 2019 mokslo metus sportininkai turėjo atsiskaityti visus keturis plaukimo stilius: nugara, laisvuoju stiliumi, krūtine ir peteliške.

2019.05.27  UAB "Ignalinos vanduo" informacija

UAB „Ignalinos vanduo“ informuoja, kad jau nuo birželio mėnesio klientai galės sumokėti mokesčius už įmonės teikiamas paslaugas portale www.vienasaskaita.lt. Registruotis ir įsitraukti savo paslaugų teikėjus į savo Vieną sąskaitą galite jau dabar.

2019.05.24  Izraelio ambasadoriaus vizitas Ignalinai suteikė prasmingo bendradarbiavimo vilčių

Gegužės 24 dieną Ignalinoje lan­kė­si Iz­rae­lio vals­ty­bės nepaprastasis ir įgaliotasis  am­ba­sa­do­rius Lie­tu­vo­je J. E. Amir Mai­mon kartu su vyriausiąja padėjėja Ana Maizel. Vi­zi­to tiks­las – ap­lan­ky­ti žy­dų genocido atminimo vietas, kapus bei su savivaldybe užmegzti ryšius tolimesniam bend­radarbiavimui. Ambasadorius susitiko su savivaldybės vadovais, administracijos atstovais, apžiūrėjo Ignalinos krašto muziejaus ekspozicijas, Česlovo Kudabos progimnazijoje bendravo su mokiniais. Tai pirmas ambasadoriaus oficialus vizitas Ignalinoje, nors čia jis, kaip minėjo,  yra lankęsis ir privačiai.  

2019.05.24  Baltų kultūros pėdsakai Grybėnų krašte

Norint patirti ir sužinoti ką nors naujo, nebūtina keliauti už jūrų marių. Šalia mūsų yra daug įdomių ir lankytinų vietų. Tik mes apie jas nieko nežinome. Štai ir netoli Grybėnų kaimo yra Antakmenės Aukų akmuo, Gedžiūnėlių pilkapynas, Kazlupiškės piliakalnis, bet apie juos mes žinome mažai. Nors tai yra mūsų kultūros paveldo objektai.

2019.05.24  Dėl autobusų maršruto „Ignalina-Utena"

Kviečiame iki šių metų birželio 7 d. pareikšti savo nuomonę dėl maršruto „Ignalina-Utena" poreikio. Jūsų nuomonė labai svarbi keleivių vežimo sąlygų gerinimui. Prašytume atsakyti į anketos klausimus: https://apklausa.lt/f/del-autobusu-marsruto-ignalina-utena-gmy94nx.fullpage 

2019.05.24  Europos čempionatas Ignalinoje

Šią vasarą turėsime išskirtinę galimybę pamatyti, kaip Ignalinos aerodrome dėl Europos čempiono titulo kovoja ultralengvieji orlaiviai.

2019.05.23  Izraelio ambasadoriaus vizitas Ignalinoje

Gegužės 24 dieną Ignalinoje lankysis Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis  ambasadoriaus J. E. Amir Maimon. Vizito programa pridedama. 

2019.05.23  Asmenų aptarnavimo kokybės Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje vertinimo anketa

Ignalinos rajono savivaldybės administracija atlieka gyventojų apklausą, kurios tikslas – gerinti gyventojų aptarnavimo kokybę. Būtume dėkingi, jei iki gegužės 31 d. užpildytumėte anoniminę anketą. Ją galima rasti paspaudus šią nuorodą: https://bit.ly/2IUG1Rx

2019.05.23  Pasidžiaugta dideliu būriu plaukti išmokusių mokinių

Mokyklinio amžiaus vaikų mokymas plaukti yra viena pagrindinių priemonių, siekiant pagerinti gyventojų plaukimo įgūdžius ir sumažinti skendimo riziką. Gegužės 23 dieną Ignalinos baseine šventiškai užbaigtas nuo 2011 metų vykdomas mokymo plaukti projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Pirmąjį ir antrąjį mokslo metų pusmetį baseine vyko 32 pamokos, plaukti išmoko apie 250 pradinių klasių mokinių iš Ignalinos ir Švenčionių rajonų mokyklų. Dalį pamokų finansavo savivaldybės.

2019.05.23  Kviečiame į savanorių stovyklą!

Jei tau 14–18 metų, esi aktyvus, kūrybingas, mėgsti bendrauti ir esi pasiruošęs tapti savanoriu – dalyvauk atrankoje!

2019.05.23  Ignaliniečiai respublikiniame keramikos konkurse „Sveikas maistas“ vieni geriausiųjų

Gegužės 17 d.  Marijampolės meno mokykloje vyko keramikos konkurso „Sveikas maistas“ laureatų apdovanojimo renginys. Šiuo konkursu stengiamasi  lavinti augančios kartos kūrybingumą ir išradingumą, estetinį skonį, atkreipti dėmesį į tobulą organinės formos grožį, jos plastiką ir ugdyti sveikos mitybos teorines žinias.

2019.05.23  Akinių lęšiai bus kompensuojami didesniam pacientų skaičiui

Didėja kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių prieinamumas regos sutrikimų turintiems žmonėms. Nuo šiol Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis akinių lęšiai gali būti kompensuojami didesniam pacientų skaičiui.

2019.05.23  Gegužės 30 d. 10 val. šaukiamas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis

Darbotvarkė

2019.05.23  Informacija apie savivaldybės tarybos komitetų posėdžius

 

2019.05.22  Pasveikinta garbinga jubiliatė

Susitikimas su ilgaamžiais tarsi sustabdo begaliniame bėgime, leidžia išgyventi tai, kas svarbiausia, vertingiausia, kas turi nepraeinančią prasmę...

Gegužės 21 dieną savivaldybės meras Justas Rasikas ir Ignalinos seniūnas Jonas Polito pasveikino 90-ąjį jubiliejų švenčiančią Vandą Pelenienę, gyvenančią gražiame Kamšos kaime. Senolė labai džiaugėsi svečiais, sodino už stalo, vaišino, pasakojo apie savo ilgą gyvenimą. Šviesus ir geras jos veidas spinduliavo ramybę ir teikė kažin kokį jaukumo jausmą, lyg matytum pasakų močiutę.

2019.05.22  Gerumą skatinanti iniciatyva

Kiekvienam gyvenimas bloškia savus išbandymus. Tačiau yra tokių žmonių, kurie, kas benutiktų, džiaugiasi kiekviena išaušusia diena ir nemėgsta skųstis... Ir tada tokius žmones aplanko stebuklas. Daugėliškio krašto bendruomenės iniciatyva būsima mamytė Justina Berlinytė aplankė Vilnių, dalyvavo Lukiškių aikštėje vykusioje šeimų šventėje „Mes už šeimą". Šventės metu jai buvo padovanotas ypatingas kraitelis – „Kūdikio lizdas“, kuriame Justina atras absoliučiai viską, ko prireiks ateinančiam į šį pasaulį naujam žmogučiui pirmuosius 6 mėnesius. 

2019.05.22  Ignalina lelijos žiede

Ignalina gražinasi, tvarkosi ir rengiasi vasaros sezonui. Ignalinos miesto seniūnija sutvarkė paplūdimius prie Gavio ir Ilgio ežerų, perdažė persirengimo kabinas, gėlėmis apsodino miesto gėlynus. Žaliąsias Ignalinos erdves papuošė Jono Grundos sukurtos skulptūros-vazos, simbolizuojančios baltas lelijas. Tai viena iš Ignalinos centro bendruomenės  projekto „Ignalina lelijos žiede“ veiklų.

2019.05.22  Vaikų stovyklos bibliotekose

Jau birželio mėnesį šeši Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialai pakvies vaikus į stovyklas, kurios organizuojamos įgyvendinant projektą „Amatai atgyja pasakose“. Projektą iš dalies finansuoja IRVVG, remia UAB „Legra“.

2019.05.21  Dėl pritarimo projektiniams pasiūlymams

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus 2019-05-21 raštu Nr. A3-60 ,,Dėl pritarimo projektiniams pasiūlymams" pritarta projektiniams pasiūlymams (projektas ,,Dviejų prekybos paskirties pastatų Centro g. 11A, Strigailiškio k., Ignalinos sen., Ignalinos r. sav., statybos projektas“).

2019.05.21  Karšta naujiena

Gegužės 21 dienos popietę atskriejo džiugi žinia – „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo finansuojamų projektų sąraše Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Sociokultūrinės atskirties mažinimas Ignalinos rajone, remiantis Italijos patirtimi“. Jo veikloms įgyvendinti skirta 43 352 Eur.

2019.05.21  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Kviečiame į vaikų dienos stovyklą 7-10 m. vaikams.

2019.05.21  Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2019“

Šiais metais Lietuvoje vyko jau dvidešimt ketvirtasis tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra 2019“. Komisijai suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad net trys mūsų rajono moksleiviai iš Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pateko į geriausiųjų moksleivių Lietuvoje 50-tuką savo amžiaus grupėse, du iš jų septintokas Andrius Gasiukevičius ir aštuntokė Liveta Kavaliauskaitė užėmė garbingas pirmąsias vietas, septintokas Dovydas Vaitkevičius – 21 vietą.

2019.05.21  Kaimynų šventė Ignalinos gimnazijoje

Nors mokslo metai eina į pabaigą, veiklų ir renginių mokyklose netrūksta. Vieni iš jų jau tapę tradiciniais, kiti – kuriantys naujas tradicijas. Būtent taip galima apibūdinti gegužės 16 d. Ignalinos gimnazijos bendruomenės surengtą  smagios kaimynystės  šventę „Vasarą (ne)tingim“, į kurią buvo pakviestos  Česlovo Kudabos progimnazijos ir „Šaltinėlio“ mokyklos bendruomenės. Bendro pasibuvimo tikslas – ne tik skatinti kaimyninių ugdymo įstaigų bendradarbiavimą, bet ir siekti ilgiausio pyrago „Tinginys“ rekordo.

2019.05.21  Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos komanda – nacionalinio mokinių konkurso laureatė

Gegužės 15 d. gimnazijos IIg klasės mokinių komanda: Goda Čepulytė, Ieva Gruzdytė, Miglė Kapliukaitė, Liveta Puzirauskaitė, Markas Sinkevič ir Aurimas Vitėnas kartu su kuratorėmis Nijole Berdikšliene ir Ramune Kapliukiene dalyvavo nacionalinio mokinių konkurso „Praeities stiprybė – dabarčiai“ laureatų apdovanojimo renginyje, vykusiame Valstybės pažinimo centre. Kadangi ten lankėmės pirmą kartą, pirmiausia apžiūrėjome nuolatinę interaktyvią ekspoziciją, LR Prezidentų iš kitų valstybių gautus apdovanojimus, sužinojome, kaip kilo mintis šiame pastate įrengti tokį modernų centrą.

2019.05.21  Šeimos šventė Naujajame Daugėliškyje

„Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios darnumo priklauso visos didelės žmonių visuomenės saugumas. Kai turi ką mylėti – turi šeimą. Kai turi kur nueiti – turi namus. Kai turi abu – esi palaimintas". Gegužės 17 dieną Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre vyko jubiliejinė 10-oji „Šeimos šventė“.

2019.05.21  Nacionaliniame Česlovo Kudabos geografijos konkurse ignalinietis pateko tarp stipriausiųjų

2019 m. balandžio 6 d. Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto  Geomokslų institute  vyko XIX-asis nacionalinis mokinių Č. Kudabos geografijos konkursas. Minint žymaus geografo, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataro profesoriaus Česlovo Kudabos 85-ąsias gimimo metines, šis tradicinis geografijos populiarinimo renginys šiemet pirmąkart surengtas ten, kur jis mokėsi, dėstė, dirbo mokslinį darbą. 

2019.05.20  Muziejų diena Rojuje

Adomo Hrebnickio muziejuje Rojaus kaime paminėta Tarptautinė muziejų diena, kurios tema „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ir ateitis“. Visus svetingai sutikusi muziejaus klėtelėje Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė kvietė pokalbiui apie Lietuvos muziejų ateitį, jų reikšmę, projekto "Muziejų kelias" veiklas. Smagu buvo pasibūti pavasariu alsuojančiame muziejaus parke, pasiklausyti Visagino moterų vokalinio ansamblio dainų.

2019.05.20  Muziejų naktis Ignalinoje

Gegužės 18 d. nuo 18 val. Ignalinos krašto muziejus visus trokštančius sužinoti kažką naujo bei ieškančius naujų patirčių ir įsimintinų įspūdžių kvietė į jau vienuoliktą kartą Lietuvoje vyktantį Europos muziejų nakties renginį. Ignalinoje muziejų naktis organizuojama ketvirtą kartą. Renginio tikslas - atverti muziejaus duris lankytojams neįprastu metu, supažindinti visuomenę su muziejaus parodomis, rinkiniais, edukacine veikla.

2019.05.20  Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Gegužės 19-ąją, tradiciškai pažymint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Ignalinos rajone vyko partizanų pagerbimo renginiai. Aplankytos jų atminimo vietos, paminklai Ignalinoje, Ceikiniuose, Jukiškės, Bijūtiškės kaimuose. Ceikinių bažnyčioje aukotos šv. mišios. Vėliau organizuota išvyka į Švenčionis, kur apžiūrėta „Tigro“ rinktinės istorinės ekspozicija Nalšios muziejuje. 

2019.05.20  Pagerbti partizaninio judėjimo dalyviai

Gegužės 19-ąją, tradiciškai pažymint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Ignalinos rajone vyko renginiai, skirti prisiminti partizaninio judėjimo dalyvius. Į minėjimą atvykti negalintys garbaus amžiaus kovotojai už laisvę renginio išvakarėse buvo aplankyti namuose. Juos pasveikino ir už doro, patriotiško ir be galo drąsaus gyvenimo pavyzdį dėkojo savivaldybės meras Justas Rasikas, Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkas Vytautas Gimžauskas ir partizanų atminties išsaugojimu besirūpinantis Budrių bendruomenės vadovas Artūras Kacevičius.

2019.05.20  Dėl pritarimo projektiniams pasiūlymams

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus 2019-05-20 raštu Nr. A3-56 ,,Dėl pritarimo projektiniams pasiūlymams" pritarta projektiniams pasiūlymams (projektas ,,Negyvenamojo poilsio paskirties pastato – poilsio namo Meiros g. 60, Meironų kaime, Ignalinos seniūnijoje, Ignalinos rajone statybos projektas“).

2019.05.20  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2019.05.20  Ignalinos rajono savivaldybės administracija viešo aukciono būdu parduoda nekilnojamąjį turtą

 Aukcionai bus vykdomi informacinių technologijų priemonėmis interneto svetainėje www.evarzytynes.lt. Aukcionų pradžia 2019-05-27, 9.00 val., pabaiga 2019-05-30, 13.59 val.

2019.05.20  Dūkšto seniūnijos Kaniūkų seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai

Gegužės 21 d. 16 val. Kaniūkų jaunimo centro patalpose.

2019.05.20  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro informacija

Gegužės 22 d. 9 val. kviečiame į mokymus Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro patalpose, Ligoninės g. 13, Ignalina.

2019.05.20   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2019 METŲ 20-OJI SAVAITĖ (2019-05-20  –  2019-05-26)

2019.05.20  Nuomos konkursas

Ignalinos rajono savivaldybės administracija viešojo konkurso būdu išnuomoja plačiajuosčio interneto duomenų perdavimo tinklą (inventorinis Nr. 01998805, įsigijimo vertė – 61 438,48 Eur, likutinė vertė 2019 m. sausio 1 d. – 25 694,34 Eur), įrengtą vakarinėje Ignalinos miesto dalyje, interneto, duomenų perdavimo ir televizijos paslaugoms teikti 10 metų.

2019.05.17  Kultūrinio bendradarbiavimo sutartis padės išsaugoti garsaus kraštiečio atminimą

Gegužės 16-ąją Ignalinos rajone vyko atminimo renginiai, skirti Grybėnų kaime gimusiam  pasaulinio lygio menininkui, teatro novatoriui, aktoriui režisieriui ir dramaturgui Giedriui Mackevičiui. Jie prasidėjo viešojoje bibliotekoje, kur susirinko žymaus kraštiečio atminimu besirūpinantys asmenys. Vėliau buvo padėtos gėlės prie G. Mackevičiaus atminimo lentos Dūkšto mokykloje, aplankytas kapas Grybėnuose, surengti knygos pristatymai.

2019.05.17  Gegužės 18-ąją – Gatvės muzikos diena!

Gegužės 18 d. nuo 16 val. Ignalinos miesto aikštėje gros jaunieji muzikantai Gabrielė Čirikaitė, Rūta Ragaišytė, Nojus Karaliūnas, Oskaras Kliauga, Skaistė Šerėnaitė, Evelina Steponianaitė, Liveta Kavaliauskaitė, Kotryna Koiro,  Birutė Gailiešiūtė, Ieva Igumnova (Visaginas), Aurimas Bareikis (Troškūnai). Laukiame visų norinčių dainuoti ar groti, nes gatvės muzikos diena vienija visus mylinčius muziką. PRISIJUNKITE! Sukurkite šventę sau ir kitiems!

2019.05.17  Muziejų nakties renginys

Ignalinos krašto muziejus visus lankytojus kviečia į MUZIEJŲ NAKTIES renginį, kuris vyks gegužės 18 d. šeštadienį 18-24 val. Čia veiklos ras ir vaikai, ir suaugę! galėsite tapyti ant vandens, pamatyti, kaip gimsta rankdarbiai, išbandyti Skaitimeninio muziejaus pramogą, klausytis specialiai šiam vakarui sukurtos muzikos. Pasikviesk draugus, šeimos narius ir praleisk šį šeštadienio vakarą kitaip!

2019.05.17  Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės diena

Gegužės 19 dieną kviečiame dalyvauti partizanų pagerbimo renginiuose. Programa pridedama. 09.30 val. prie paminklo žuvusiems partizanams Ignalinoje (Laisvės-Turistų g. sankryžoje) bus autobusas, kuris vežios renginio dalyvius.

2019.05.17  Projektas „Kompleksinės paslaugos šeimai“

Ignalinos rajono savivaldybės administracija skelbia projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai“ (toliau – projektas) partnerių asmeninio asistento paslaugoms organizuoti ir teikti atrankos konkursą.

2019.05.17  Vidiškių gimnazijoje vykusios Europos dienos atgarsiai

Minint Europos dieną nuo pat ryto gimnazijos koridoriuose buvo jaučiamas mokinių sujudimas ir neslepiamas smalsumas, nes į gimnaziją turėjo atvykti buvusi biologijos mokytoja Ieva Čičelytė kartu su keturiais imigrantais – Pabradės pabėgėlių priėmimo centro gyventojais. Atvykę svečiai lankėsi anglų kalbos pamokose, kuriose mokiniai turėjo unikalią galimybę praktiškai išbandyti savo anglų kalbos žinias, klausdami ir diskutuodami su svečiais tiek kasdienine, tiek dalykine tematika. Džiugu, kad tos žinios nėra prastos, kadangi net šeštokas Aurimas Grušnius puikiausiai dirbo vertėju.

2019.05.16  Muziejų dieną švęskime Rojuje

Ignalinos krašto muziejus visus kviečia pasidžiaugti žydinčiais Rojaus sodais ir aplankyti Adomo Hrebnickio muziejų. Gegužės 17 dieną 14 val. čia bus minima Tarptautinė muziejų diena. 

2019.05.16  Prekybos žmonėmis prevencijos mokymai

Gegužės 16 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje vyko Prekybos žmonėmis prevencijos mokymai, skirti bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklų vadovams, pavaduotojams, socialiniams pedagogams, mokyklų Vaiko gerovės komisijų nariams, seniūnijose dirbantiems socialiniams darbuotojams ir kitiems asmenims, savo darbe galintiems susidurti su prekybos žmonėmis atvejais.

2019.05.16  2018-2019 m. konkurso ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija‘‘ laureatai

Gegužės 10 dieną Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose vyko konkurso ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija‘‘ laureatų apdovanojimo renginys. Į renginį buvo pakviesti mūsų rajono pirmųjų vietų laimėtojai ir jų mokytojos – Goda Čepulytė, Didžiasalio ,,Ryto‘‘ gimnazija (mokytoja Nijolė Berdikšlienė), Ostinas Ivanovas, Vidiškių gimnazija (mokytoja Audronė Krikščionaitienė), Viktorija Cicėnaitė ir Miglė Kajėnaitė, Ignalinos kultūros ir sporto centro dailės studija (mokytoja Nijolė Trinkūnienė).

2019.05.16  Savivaldybės etapo 5-8 klasių mokinių biologijos olimpiada

Gegužės 15 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 5-8 klasių mokinių biologijos olimpiada. Į olimpiadą atvyko 21 mokinys iš visų rajono mokyklų. Olimpiados tikslas – puoselėti 5–8-ų klasių mokinių domėjimąsi biologija bei ugdyti gamtos mokslų ir bendrąsias kompetencijas, tobulinti gebėjimus kritiškai mąstyti bei kūrybiškai ir savarankiškai veikti, plėsti žinias apie mokslo naujoves, technologijas ir jų sąsajas su gamtoje vykstančiais pokyčiais, galimomis grėsmėmis aplinkai, visuomenės bei žmogaus gyvenimo kokybei.

2019.05.15  Atvirų durų savaitė muzikos mokykloje

Gegužės 13-17 dienomis nuo 13 val. Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla būsimus mokinius ir jų tėvelius kviečia į Atvirų durų savaitę. Informacija pridedama.

2019.05.15  Informacija apie planuojamą rengti teritorijų planavimo dokumentą Palūšės kaime

Informuojame, kad planuojamas rengti Palūšės kaimo kapinių plėtros detalusis planas. Skelbiame sprendimo dėl detaliojo plano rengimo pradžios ir planavimo tikslų projektą ir informuojame apie galimybę teikti pasiūlymus dėl planavimo tikslų.

2019.05.15  Miglė Kajėnaitė dalyvavo respublikinėje dailės olimpiadoje

Gegužės 4 dieną  Mažeikiuose vyko 25-oji Lietuvos mokinių dailės olimpiada, sukvietusi geriausius jaunuosius dailininkus, jų mokytojus ir vertintojus. Šių metų dailės olimpiados I ir II etapo tema - Mano Lietuva: minime Pasaulio lietuvių metus. Darbuose atsispindėjo Lietuvos gyvenimo grožis, mūsų įvairiataučio krašto tradicijų įvairovė europinės ir pasaulinės kultūros kontekste.

2019.05.15  Jaunoji vokalistė garsina Ignaliną
Gegužės 11 d. Jūrmaloje (Latvija) vyko II tarptautinis konkursas „Trys žvaigždės". Šis konkursas pritraukė gausų būrį drąsių ir talentingų jaunųjų atlikėjų, kurie kiekvieną kartą vėl ir vėl dega noru užlipti į  profesionalią sceną. Jaunimas demonstravo talentą šokių ir vokalo srityse. Pasirodymus vertino profesionali tarptautinė 5 narių vertinimo komisija. Konkurse dalyvavo ir puikiai pasirodė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos jaunoji vokalistė Urtė Labuckaitė ( mokytoja Jurgita Antonovienė ). Urtė savo amžiaus kategorijoje ( 6 - 8 metai ) įvertinta 2 vieta.
2019.05.15  Didžiasalyje varžėsi Aukštaitijos regiono tarmių mokovai

Didžiasalio „Ryto“ gimnazija turi senas tarmės puoselėjimo tradicijas. Daugiau kaip dešimtmetį mokiniai dalyvauja „Tramtatulio“ konkurse, esame turėję ir laureatų, ir diplomantų. Šiam konkursui mokinius yra ruošusios mokytojos Danutė Misienė, Nijolė Keraitienė, Nijolė Berdikšlienė. Tačiau tai ne vienintelis konkursas, kuriame galima pasitikrinti tarminio kalbėjimo gebėjimus.

2019.05.15  UAB „Ignalinos vanduo“ skelbia akciją

UAB „Ignalinos vanduo“ skelbia akciją „Prisipažink dabar ir miegok ramiai“, kuria kviečia prisipažinti nelegaliai naudojančius vandens tiekimo arba nuotekų šalinimo paslaugas asmenis ir šias paslaugas įteisinti, o sugadintus skaitiklius pakeisti tinkamais.

2019.05.14  Mokytis niekada nevėlu!

Gegužės 14 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtoje konferencijoje pasidžiaugta dvejus metus vykusio vyresnio amžiaus žmonėms skirto projekto „Mokymasis, technologijos ir kūrybiškumas" veiklomis ir rezultatais. Tuo pačiu  užbaigti ir Ignalinos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metai. Renginyje dalyvavo projekto partneriai iš Čekijos ir Norvegijos, veiklas išbandę ignaliniečiai, savivaldybės atstovai.

2019.05.14  „Labai teatro" spektaklis neįvyks. Organizatoriai atsiprašo.

Gegužės 16 dieną 14 val. Ignalinos kultūros ir sporto centre turėjęs vykti spektaklis "Įsilaužėlis" atšaukiamas. 

2019.05.14  Kurortų asociacijos suvažiavime

Gegužės 13 d. Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas dalyvavo Neringoje vykusiame visuotiniame Lietuvos kurortų asociacijos suvažiavime. Renginio metu naujuoju asociacijos prezidentu dvejų metų kadencijai išrinktas Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, jis pakeitė Neringos merą Darių Jasaitį.

2019.05.14  Ignalinos gimnazijos bendruomenė įvairiomis veiklomis paminėjo jubiliejinę Europos dieną

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Europos Sąjunga šią šventę švenčia gegužės 9 dieną. Įžanga į šventę Ignalinos gimnazijoje prasidėjo dar žiemą. Gimnazijos bendruomenė jau antrus metaus dalyvauja tarptautiniame projekte MEPA (Mokykla Europos Parlamento Ambasadorė). Mokykla 2018 m. pateko į Lietuvos aktyviausių mokyklų būrį, todėl 4 gimnazistai mokinių gruodį buvo pakviesti į Strasbūrą – į Europos Tarybos renginius, o mokytojai - į mokytojų konferenciją Europos Parlamente Briuselyje.

2019.05.14  Kazitiškyje apsilankė Nomeda Marčėnaitė

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną bibliotekininkė Rasa Trubilienė, atradusi rėmėjus, kazitiškiečiams organizavo  susitikimą su menininke ir laidų vedėja Nomeda Marčėnaite. Sunku buvo patikėti, kad tokia žinoma moteris atras laiko mažam Lietuvos kaimeliui! Kaip gaivus pavasario gūsis ji atvyko į Kazitiškio biblioteką ir pakerėjo visus savo  paprastumu, švelnia šypsena.

2019.05.14  Informacija apie patvirtintą žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. gegužės 14 d. įsakymu Nr. V2-115 patvirtintas Geležinkelio g. 6., Ignalinos mieste, žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas.

2019.05.14  UAB Ignalinos butų ūkis informacija

Skelbimas dėl kandidatų  į UAB Ignalinos butų ūkis valdybos narių vietas atrankos.

2019.05.14  UAB "Ignalinos vanduo" informacija

Skelbimas dėl kandidatų  į UAB "Ignalinos vanduo" valdybos narių vietas atrankos. 

2019.05.14  UAB "Didžiasalio komunalinės paslaugos" informacija

Skelbimas dėl kandidatų  į UAB "Didžiasalio komunalinės paslaugos" valdybos narių vietas atrankos.

2019.05.14  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2019.05.14  Ligonių kasos: nemokamas silantavimas – efektyvi apsauga nuo dantų ėduonies

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad tėvai, auginantys vaikus nuo 6 iki 14 metų, kviečiami pasinaudoti nemokama savo atžalų nuolatinių krūminių dantų silantavimo paslauga. Visos išlaidos už dantų silantavimą bus padengtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

2019.05.13  Džiugas Karklelis dalyvaus Europos jaunimo olimpiniame festivalyje

Ignalinos kultūros ir sporto centro plaukikas Džiugas Karklelis Lietuvos suaugusiųjų čempionate gerino savo asmeninius rekordus – 400 m. kompleksiniu plaukimu jis iškovojo ketvirtąją vietą, o perpus trumpesnėje distancijoje liko penktas. Šie aukšto lygio rezultatai lėmė, kad Džiugas patenka į Lietuvos plaukimo rinktinę ir liepos pabaigoje vyks į Azerbaidžano sostinę Baku, kur vyks Europos jaunimo olimpinis festivalis (EJOF).

2019.05.13  Pasaulinė orientavimosi diena Ignalinoje!

Gegužės 15 d. vyks pasaulinė orientavimosi diena. Varžybos vyks nuo 12.00 iki 18.00 val. Renkamės Ignalinoje, šalia „Žuvėdros" restorano ir nuotykių parko. Jums bus paruošta 1,3 km. trasa ir 10 kontrolinių punktų. Galėsite dalyvauti vilkėdami sportine ar laisvalaikio apranga, trasą įveikti bėgte arba pėsčiomis. Pradedantieji turės galimybę pasirinkti atskiras užduotis. Laukiami įvairaus amžiaus dalyviai!

2019.05.13  Pasidžiaukime vaikų kūryba!

Kviečiame aplankyti Ignalinos rajono mokinių vaizduojamosios dailės darbų parodą Ignalinos kultūros ir sporto centre, mokinių  taikomosios dailės darbų parodą – Ignalinos krašto muziejuje.

2019.05.13  Penktadienį įvyko Ignalinos rajono krepšinio pirmenybių finalai 2019 m.

2019 m. gegužės 10 d. Ignalinos sporto centro salėje vyko Ignalinos rajono krepšinio pirmenybių finalų  susitikimai:

2019.05.13  UAB Ignalinos šilumos tinklų informacija

Skelbimas dėl kandidatų  į UAB Ignalinos šilumos tinklų valdybos narių vietas atrankos.

2019.05.13  In memoriam Vytautas Šerėnas

 

Gegužės 10 d., eidamas 60-uosius metus, mirė LRT televizijos laidos „Dviračio žinios“ vedėjas, ekonomikos mokslų daktaras, ignalinietis Vytautas Šerėnas.

Išėjo žmogus, taip talentingai ir taikliai per humoro prizmę sugebėjęs vertinti Lietuvos realijas, pašiepti šiandieninio gyvenimo netobulumus. Jo kuriamos laidos praskaidrindavo kasdienybę, leisdavo nuoširdžiai pasijuokti, o graži Antagavės kaimo tarmė iš bratkų Ūsono ir Barzdono lūpų kiekvienam ignaliniečiui buvo labai sava, pažįstama ir priimama asmeniškai.

2019.05.13  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2019 METŲ 20-OJI SAVAITĖ (2019-05-13  –  2019-05-19)

2019.05.12  Deginsi žolę – būsi nubaustas!

Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai rengia reidus, kurių metu gyventojams nuolat primena, kad jie, degindami žolę, baudžia patys save, nes tokių gaisrų metu apdegama, o kartais net žūstama, be to, teršiamas oras, niokojama gamta. Tačiau gyventojai niekaip negali atsisakyti šio blogo įpročio.

2019.05.10  Spaudos, kalbos ir knygos šventė

Gegužės 9-ąją Ignalinos rajono savivaldybėje paminėta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šventiniame renginyje dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, rajono žurnalistai, konkurso „Padėk suklupusiam žodžiui“ nugalėtojai, bibliotekininkai, knygų leidybos atstovai, kiti svečiai. Buvo pristatytas nuotraukų albumas „Ignalina dangaus takais“, koncertavo Ignalinos Miko Petrausko musikos mokyklos mokiniai ir mokytojai.

2019.05.10  Savivaldybėje su Carito atstovais aptarti svarbūs socialiniai klausimai

Gegužės 9 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi Vilniaus arkivyskupijos Carito vadovė Jolita Matulaitytė ir pavaduotojai veiklai Rita Augutienė ir Vladyslavas Bortkevičius. Juos lydėjo Ignalinos parapijos klebonas Vidas Smagurauskas ir Carito vaikų dienos centro „Eldoradas“ vadovė Vaiva Juršėnienė. Svečiai susitiko su savivaldybės meru Justu Rasiku ir mero pavaduotoju Manfredu Žymantu.

2019.05.09  Gegužės 9-oji – Europos diena

Europos diena Lietuvoje švenčiama nuo 2002 metų. Ji skirta paminėti Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Šumano 1950 metų gegužės 9 dieną iškeltą suvienytos Europos idėją, kuri laikoma oficialia Europos Sąjungos pradžia. Buvimas Europos dalimi mums reiškia saugumo, pažangos ir modernumo garantą. Panaudojant Europos Sąjungos paramą gražėja mūsų miesteliai ir kaimai, stiprėja bendruomenės, įgyvendinami svarbūs projektai.

2019.05.09  Europos dienos renginiai Ignalinoje
Gegužės 9 dieną Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į renginius, skirtus Europos dienai
2019.05.09  Kviečiame į Spaudos dienai skirtą renginį

Maloniai kviečiame dalyvauti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtame renginyje, kuris vyks gegužės 9 d. 15 val. Ignalinos rajono savivaldybės administracijos didžiojoje salėje. Bus pasveikinti  rajono žurnalistai, kalbos konkurso „Padėk suklupusiam žodžiui" nugalėtojai, pristatomas nuotraukų albumas „Ignalina dangaus takais". Renginio viešnia – Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė. Kviečiame dalyvauti!

2019.05.09  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į seminarą

Gegužės 14 d. kviečiame į seminarą „Psichikos sveikatos stiprinimas mažinantis alkoholio vartojimą ir savižudybes”.

2019.05.08  Kviečia „Mažoji žvaigždutė"

Kiekvieną pavasarį Ignaliną nudžiugina jaunieji rajono dainininkai. Festivalis „Mažoji žvaigždutė" – tikra šventė patiems dainorėliams, jų mokytojams ir, žinoma, tėveliams. Festivalio koncertas – gegužės 10 d. 16 val. Ignalinos kultūros ir sporto centre.  Kviečiame dalyvauti!

2019.05.08  Baigėsi pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 2019 m. II etapas

Jau tradicija yra tapęs pradinių klasių mokinių „Šviesoforo“ konkursas, kuris kasmet vyksta įpusėjus pavasariui. Varžybų tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į saugaus eismo svarbą, ugdyti jaunų eismo dalyvių saugaus elgesio kelyje įgūdžius, mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai, skaičių bei išsiaiškinti mokyklų komandas ir mokinius, geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles.

 

2019.05.08  Festivalyje „Skambantys perliukai"dalyvavo ir ignaliniečiai

Gegužės 4 dieną, Kėdainiuose, Didžiojoje Rinkos aikštėje nuskambėjo vaikų ir jaunimo trečiasis muzikos festivalis „Skambantys perliukai“. Tradicija tapęs festivalis šiemet džiugino dalyvių gausa. Nuotaikingoje šventėje sudalyvavo net 45 kolektyvai, 7 duetai ir tercetai bei 28 solistai iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Tauragės, Jonavos, Šiaulių , Vilkaviškio, Prienų, Panevėžio, Kėdainių ir Ignalinos. Iš viso daugiau nei 600 dainininkų. Šiame festivalyje pasirodė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos solistai Mantas Bendorius ir Liveta Kavaliauskaitė bei Ignalinos gimnazijos mišrus vokalinis ansamblis „Pumpurai".

2019.05.08  Jaunieji Ignalinos filologai – tarp šalies geriausiųjų

Gegužės 2-4 d. Palangoje vyko 51-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kuriame dalyvavo net keturi Ignalinos rajono atstovai.  Jaunieji Ignalinos kūrėjai kasmet išbando savo jėgas šiame konkurse, tačiau šie metai išskirtiniai, nes bene pirmą kartą į finalinį konkurso etapą buvo pakviesti visi keturi savo darbus pateikę mūsų rajono mokiniai. Tai Vidiškių gimnazijos trečios klasės mokinė Erika Mudinaitė (ruošė mokytoja Zita Čičelienė) ir trys Ignalinos gimnazijos mokiniai: Brigita Musteikytė, IIIa,( ruošė mokytoja Regina Panavienė), Kotryna Kliaugaitė, IVc, (ruošė mokytoja Jurgita Trapikienė) ir Ignas Mudėnas, IVb, ( ruošė Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja Neringa Mudėnienė).

2019.05.08  Tėvelių dėmesiui!

Iki centralizuotos registracijos į ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupes pabaigos liko tik 4 savaitės.

2019.05.08  Kviečiame dalyvauti referendume
Ateik balsuoti!
 
2019.05.07  Ignalinos dviratininkai dalyvavo atvirų Utenos dviračių sporto pirmenybėse

Gegužės 4-5 dienomis mūsų jaunieji Ignalinos dviratininkai dalyvavo atvirų Utenos dviračių  sporto mergaičių, vaikų ir jaunučių kriteriumo pirmenybėse. Į bendrąją įskaitą buvo sumuojami dviejų dienų rezultatai. Geriausiai sekėsi mergaičių grupėje ant 3 pakylos laiptelio užlipusiai Mantei Steponėnaitei. Giedrius Mudenas po dviejų dienų vaikų grupėje dalijosi 5-15 vieta. Lukui Šišovui jau pirmąją diena nepasisekė, nugriuvo ir finišo nepasiekė. Sveta Pavkina pirmąją dieną jaunučių grupėje dalinosi 5-14 vieta.

2019.05.07  Dėl apklausos nutraukimo

Informuojame, kad paaiškėjus naujoms aplinkybėms ir informacijai, apklausa dėl priėjimo prie Balčio ežero rytinės pakrantės alternatyvų pasirinkimo nutraukiama, kadangi iš naujo nagrinėjama situacija.

Ačiū dalyvavusiems apklausoje.

2019.05.07   X – asis muzikos festivalis „EUROWIND 2019“

Visagino kultūros centre "Banga" gegužės 10 d. 19 val. vyks tradicinis  X -asis muzikos festivalis EUROWIND 2019, skirtas Europos dienai. EUROWIND - tai gyvos, originalios, alternatyvios muzikos įvykis, rei6kinys, kurio metu atrasite įdomiausius Lietuvos atlikėjus, tokius, kaip „Chalat Jazz“, „MIGLOKO“, „Gytis Ambrazevičius ir grupė“, Lukas Norkūnas, Nėrius A. Pečiūrair „Fantomai“, Ieva Igumnova, Strings Of Earth Orchestra ir, žinoma, Ignas Kavaliauskas (Ignas iš Ignalinos). Koncertas nemokamas!

2019.05.07  Gegužės 7-ąją minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Sveikinu Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga žurnalistus, leidėjus, bibliotekininkus, visus kuriančius ir rašančius, mylinčius kalbą ir knygą.  Linkiu gražių ir prasmingų idėjų, kūrybingumo, nuolatinio tobulėjimo.     

Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas

2019.05.07  Šiaulių universitete – 6-8 klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiada

Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto matematikai, bendradarbiaudami su dr. Dainiumi Dzindzalieta (VU) ir Šiaulių matematikos mokytojų metodinio būrelio pirmininke Šiaulių S. Daukanto gimnazijos mokytoja metodininke Laima Morkuviene, tęsia buvusios Matematikos didaktikos katedros iniciatyvą rengti matematikos olimpiadas žemesniųjų klasių moksleiviams.

2019.05.06  Bibliotekoje bežodės knygos pristatymas!

Gegužės 7 d. 12.30 val. Ignalinos viešojoje bibliotekoje akcijos „Lietuva skaito" renginys „Bežodė knyga". Renginio metu Ieva Babilaitė pristatys savo naują knygą „(Ne) vienas". Vyks kūrybinės dirbtuvės „PAUKŠČIAI".

2019.05.06  Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykla kviečia

2019 m. gegužės mėn. 7 d. 16.00 val. į saksofono ir fortepijoninės muzikos koncertą. Atlikėjai: Vroclavo muzikos akademijos prof. asistentas, habil. dr. Ryszard Zolędziewski (saksofonas) ir  Daugpilio universiteto doc. Gleb Belyaev (fortepijonas). Programoje B. Bartok, J. Brahms, G. Gershwin ir kitų kompozitorių kūryba. Įėjimas laisvas. Renginio metu bus fotografuojama, filmuojama.

2019.05.06  Ilgesnis dantims protezuoti skirtas terminas

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) jau pakvietė protezuoti dantų 2019 metų I ketvirtį planuotus kviesti asmenis, laukusius Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Šį ketvirtį kvietimų sulaukė iš viso 2105 Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai (1405 – Panevėžio apskrities, 700 – Utenos apskrities).

2019.05.06  Konkurso „Padėk suklupusiam žodžiui“ užduočių atsakymai

                 

2019 metais konkurse „Padėk suklupusiam žodžiui“ dalyvavo 72 asmenys, iš jų 16 suaugusiųjų ir 56 mokiniai. Suaugusiųjų grupėje nugalėtoja tapo Ramunė Kliaugienė, antrą vietą laimėjo Roma Ksenzovienė, trečią pasidalijo vienodą kiekį balų surinkusios Virginija Kamarauskienė ir Danguolė Meldžiūnaitė. Mokinių grupėje pirmą vietą laimėjo Ignalinos gimnazijos mokinys Augustinas Zablockis, antrą – Ignalinos gimnazijos mokinė Gabija Kolomijec, trečią – Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokinė Simona Kalvelytė.

Skelbiame konkurso užduočių atsakymus.

2019.05.06  Motinos diena Ceikiniuose

Jaukumo stokojantys orai nesutrukdė ceikiniečiams savaitgalį praleisti aktyviai: štai gegužės 3 d. Ceikinių kultūros namų gyvo garso grupė „Keiziai“ koncertinę programą dovanojo Strūnaičio (Švenčionių r.) gyventojams, tądien susirinkusiems švęsti Motinos dieną, gegužės 4 d. Ceikinių žaidimų aikštelėje buvo atidarytas tinklinio sezonas, o gegužės 5 d. Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje buvo paminėta Motinos diena.

2019.05.06  Strigailiškyje koncertas motinos dienai

Pirmasis gegužės sekmadienis – Motinos diena. Visų laukiama, tauriausia šventė. Motinos diena ne šeip sau švenčiama pavasarį. Motina tapatinama su žeme. Kaip Ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Mama- tai pirmas žodis, kurį ištaria žmogus ir jis skamba visomis pasaulio kalbomis, vienodai švelniai.

2019.05.06  Motinos diena Naujajame Daugėliškyje

Daugėliškiečiai ir svečiai Motinos dieną susirinko į mišias Naujojo Daugėliškio šv. Onos ir Joakimo bažnyčioje. Sujaudino klebono Bernardo Augaičio kvietimas dažniau įsiklausyti ir į motinos palaiminimą ir žodžiai, kad motinai vaikas, koks ji bebūtų, yra stebuklas. Mišiose skambėjo nuostabios giesmės, atliekamos Visagino šv. apaštalo Pauliaus bažnyčios choro, vadovaujamo Jolantos Kraucevičienės. Vėliau mamoms koncertavo Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai.

2019.05.06  Užsienio kalbų konkursas – viktorina „Veni, vidi, vici“

Balandžio 30 dieną Vidiškių gimnazijoje vyko užsienio kalbų konkursas – viktorina „Veni, vidi, vici“. Konkurso tikslas - ugdyti mokinių bendradarbiavimo, iniciatyvumo, kūrybiškumo ir mokymosi mokytis kompetencijas, skatinti mokinius domėtis užsienio kalbomis, ugdyti šalių, kurių kalbas mokiniai mokosi, kultūros, istorijos, meno pažinimą. 

2019.05.06  Ignalinos miesto seniūnija informuoja

Ignalinos mieste šiuo metu vykdomi nedideli gatvių remonto darbai, užtaisomos išdaužos, remontuojami ir perdažomi suoliukai, tvarkomi gėlynai. Rengiamasi vasaros sezonui, į paplūdimius prie Gavio ir Ilgio ežerų vežamas smėlis, smėliu papildomos smėliadėžės vaikų žaidimų aikštelėse ir kt.

2019.05.06  Istorijos pamoka su Liudu Mažyliu

Gegužės 2 dieną Ignalinbos viešojoje bibliotekoje lankėsi garbingas svečias – Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. Jis buvo pristatytas kaip chemijos mokslų daktaras, save atradęs istorijoje ir įamžinęs šimtmečio darbą – viename Vokietijos archyve jis surado Lietuvos Nepriklausomybės Aktą ir tapo visos tautos herojumi. Nuo tos dienos prabėgo  dveji metai. Per šį laiką mokslininkas pelnė ne vieną valstybės apdovanojimą, filmavosi dokumentinių apybraižų cikle, skaitė paskaitas skirtinguose pasaulio kampeliuose, dalyvavo galybėje susitikimų  ir išleido dvi knygas. 

2019.05.06  Penktadienį vyko Ignalinos rajono krepšinio pirmenybės 2019 m.

2019 m. gegužės 3 d. Ignalinos sporto centro salėje vyko Ignalinos rajono krepšinio pirmenybių pusfinalių  susitikimai:

2019.05.06  Futbolo žaidynių „Ladygolas“ nugalėtoja – Ignalinos gimnazijos merginų komanda!

Tradiciniame respublikiniame merginų salės futbolo čempionate „Ladygolas” gimnazijos merginų komanda laimėjo pirmąją vietą. Merginos dovanų  gavo po sėdmaišį ir futbolo kamuolį bei  medalį,  o  naudingiausia aikštės žaidėja Karolina Baušytė,  geriausia vartininkė Luna Gabrielle Olson bei geriausia žaidėja Emilija Čeponytė – individualius prizus. Laimėtojų komanda po įspūdingo finalo  limuzinu grįžo namo. 

2019.05.06  Kvietimas Ignalinos miesto ir rajono gyventojams

Gegužės 15 dieną 8 val. kviečiame dalyvauti seminare „Iniciatyvumas ir verslumas“ (Ateities 23, Ignalinos AE regiono viešųjų paslaugų verslui konferencijų salė). Dalyvių amžius 55+, skaičius ribotas iki 27 žmonių. Seminaro lektorė Gita Kondrotaitė. Seminaro metu dalyviai patobulins asmenines ir profesines kompetencijas, daug diskutuos, bus vaišinami pietumis ir kava. Po seminaro gaus kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus. Būtina registracija!

2019.05.06   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2019 METŲ 19-OJI SAVAITĖ (2019-05-06  –  2019-05-12)

2019.05.06  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2019.05.03  Mielos ir mylimos mūsų Motinos,

Kai skleidžiasi žiedai ir bitės groja medonešio muziką, kai ima dainuoti širdys iš didelio grožio, skubame Jus sveikinti ir ypatingai nusilenkti, nes esame dėkingi už gyvenimą, už tai, kad Jūsų meilėje augame, stiprėjame, renkamės teisingus sprendimus ar klystame. Motinų širdys juk visa pakelia dėl savo vaikų, viską atleidžia, jų meilė lydi, saugo ir globoja  kiekviename žingsnyje.  Tegul sušyla visų Mamų širdys, tegul spindi džiaugsmu ir pasididžiavimu savo vaikus stebinčios akys. Stiprybės, kantrybės, geros sveikatos ir kuo daugiau malonių akimirkų Jums, mielosios Mamos.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas

2019.05.03  Gegužės 4-oji – šv. Florijono, gaisrų sergėtojo, diena

Nuoširdžiai sveikinu šv. Florijono dienos proga Ignalinos rajono ugniagesius gelbėtojus ir priešgaisrinės saugos specialistus. Dėkoju už Jūsų profesionalumą, drąsą ir ryžtą, saugant žmonių turtą ir gelbėjant juos ištikus nelaimei. Tegul Jums niekada nepristigs jėgų ir pasiryžimo atsakingai atlikti savo kilnią pareigą.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas

2019.05.03   Daugėliškio krašto bendruomenė kviečia

Gegužės 5 d. (sekmadienį), minint Motinos dieną, kviečiame į šv. mišias Naujojo Daugėliškio šv. Joakimo ir Onos bažnyčioje (10 val.), kurioje giedos Visagino šv. apaštalo Pauliaus bažnyčios choras (vad. Jolanta Kraucevičienė). Šiais metais Naujojo Daugėliškio šv. Joakimo ir Onos bažnyčia mini 130 metų  jubiliejų.

2019.05.03  Motinos dienos minėjimas Ceikiniuose

Gegužės 5-oji – Motinos diena. Kviečiame į Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnytėlę: 10.00 – skambės Ceikinių folkloro ansamblio „Babutės kuperkas“, dainų ansamblio „Iuventus“, Aidos Čičiurkaitės ir Ugniaus Dikmono atliekamos melodijos Motulėms; 10.35 – šv. Mišios.

2019.05.03  Motinos dienai skirtas koncertas

Gegužės 2 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre pasveikintos mylimos mamos ir močiutės. Nuostabų joms skirtą koncertą dovanojo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai. Mamas sveikino Seimo narys Gintautas Kindurys, buvo skaitomos joms skirtos eilės. Mamoms linkėta gražių pavasario dienų, šypsenų, sutarimo šeimose ir visada džiaugtis savo vaikų dėmesiu ir meile. 

2019.05.03  Ignalinos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje – atvirų durų dienos

Informuojame, kad š. m. gegužės 1–5 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos visose šalies priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose organizuoja akciją „Svečiuose pas ugniagesius". Akcijos tikslas – didinti gyventojų pasitikėjimą ugniagesiais gelbėtojais ir populiarinti ugniagesių gelbėtojų profesiją.

2019.05.03  Savivaldybėje lankėsi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis

Šiandien Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas A. Antanaitis. Jis susitiko su savivaldybės meru Justu Rasiku, mero pavaduotoju Manfredu Žymantu. Aptartos Valstybinės kalbos politikos gairės ir jų įgyvendinimo priemonių planas, kalbėta apie kalbos priežiūros sistemos pertvarką.

2019.05.03  Subatvakaris Dūkšte

Pavasaris - vienas iš džiaugsmingiausių metų laikų, kai mus džiugina vis šilčiau spiginanti saulutė, žaliuojantys medžiai bei ilgėjančios dienos. Atgimstanti gamta dažniausiai ir žmonėse atgaivina gyvenimo džiaugsmą, kai norisi kuo daugiau laiko praleisti su draugais, kaimynais, todėl ir atskubėjo dūkštiečiai, miesto svečiai, nepatingėjo - gera nuotaika pasipuošę, pasikvietę draugą ir artimą į ,,SUBATVAKARĮ“. Šį vakarą norėję ilgiau pasibūti – pasibuvo, norėję ilgiau pasivakaroti – pasivakarojo. Linksma buvo visiems...

2019.05.03  Kvietimas teikti paraiškas 2020 Lietuvos Mažosioms kultūros sostinėms

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, kartu su partneriais LR kultūros ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija skelbia konkursą kaimiškosioms bendruomenėms teikti kandidatus 2020 metų Lietuvos Mažųjų kultūros sostinių konkursui.  Lietuvos mažosiomis kultūros sostinėmis gali tapti  konkurso būdu išrinktos Lietuvos miestelių ar kaimų bendruomenės. Konkurso metu kiekvienoje Lietuvos apskrityje kasmet išrenkama ir viešai paskelbiama viena mažoji kultūros sostinė.

2019.05.02  Savivaldybės įmonės „Kompata” informacija

Savivaldybės įmonė „Kompata” informuoja, kad gavus nusiskundimų iš Ignalinos rajono gyventojų dėl komunalinių atliekų konteinerių aptarnavimo dažnumo, organizuojamas papildomas komunalinių atliekų surinkimas 2019 m. gegužės 7 d. iš Dūkšto seniūnijos (Tumelinos k., Dūkšto k., Dūkštelių k., Kaniūkių k., Bikėnų k., Ažukarklinės k., Didžiasalio k., Plavėjų k., Dvarykščių k., Piliakalnio k.); Kazitiškio seniūnijos (Kazitiškio k.); Vidiškių seniūnijos (Vidiškių k., Rimšėnų k., Kaneišių k., Bališkių k., Kukoriškės k., Dūdų k., Lobinių k.). Daugiau informacijos tel. Nr. (8 386) 60285. Atsiprašome už nepatogumus.

2019.05.02  Balandžio mėnesį visuomenę dominę kalbos kultūros klausimai

„Budinti“ ar „žadinti“ iš miego?

„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiami abu veiksmažodžiai: „budinti“ – kelti iš miego, žadinti; „žadinti“ – budinti, kelti.

2019.05.02  Mielos moterys, kviečiame nemokamai pasitikrinti!

Prevencinis projektas prieš krūties vėžį „Nedelsk" kviečia moteris  pasitikrinti  „Rožinio kaspino" autobusėlyje: š. m. gegužės 2 d. nuo 10 iki 13 ir nuo 14 iki 18 val. Ignalinoje, Ateities g. 23 (šalia savivaldybės pastato), o gegužės 3 d.  nuo 8 iki 12 val. Didžiasalyje, Salos g. 23 (automobilių stovėjimo aikštelėje prie ambulatorijos), nuo 13.30 iki 17.30 val.  Dūkšte, Laisvės g. 25. Kontaktinis tel. (8 386) 52182. Primename, kad laiku pastebėtas krūties vėžys yra 90 proc. išgydomas. Pasinaudokite galimybe nemokamai, greitai  ir patogiai pasitikrinti.

2019.05.02  Biblioteka kviečia!

Gegužės 2 d. 12.15 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje susitikimas su Liudu Mažyliu – Lietuvos mokslininku, Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi!

2019.05.02  Motinos dienos koncertas Ignalinoje

Gegužės 2 d. 17.15 val. kviečiame į  šventinį koncertą,  skirtą Motinos dienai! Koncertą dovanoja Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos meniniai kolektyvai ir Ignalinos kultūros ir sporto centro šiuolaikinių šokių grupė „Reflex“.

2019.05.01  Kultūros renginiai gegužės mėnesį

Kviečiame susipažinti su renginiais, vyksiančiais Ignalinos kultūros ir sporto centre, Ignalinos krašto muziejuje

2019.05.01  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Gegužės mėnesio renginiai
2019.05.01  Gegužės mėnesio varžybų kalendorius
 
2019.05.01  Traktorių techninių apžiūrų grafikas

Kaip ir kiekvieną pavasarį, pagal Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintą grafiką bus atliekama traktorių, savaeigių važiuoklių, traktorių priekabų techninė apžiūra. Techniką būtina pristatyti apžiūrai švarią,  be prikabintų agregatų ir atitinkančią visus technikos gamintojo ir saugaus darbo reikalavimus. Traktoriuje turi būti pirmosios pagalbos rinkinys, gesintuvas, avarinio sustojimo ženklas, ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais arba atšvaitas.

2019.05.01  UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“ organizuoja akciją

Atėjus pavasariui ir prasidėjus aplinkos tvarkymo darbams UAB „Utenos regiono atliekų tvarkymo centras“  iki lapkričio 30 d. vykdo akciją dirvožemio gerinimo priemonei įsigyti.

2019.05.01   Informacija tėvams, kurie pageidauja 2019–2020 mokslo metais pradėti ugdyti vaiką pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą

Vadovaujantis Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. balandžio 2 d. sprendimu Nr. T-24, tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymai ugdyti vaikus pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą priimami centralizuotai. Tėvai, pageidaujantys 2019–2020 mokslo metais pradėti ugdyti vaiką pagal vieną iš šių programų, prašymus iki 2019 m. gegužės 31 d. turi pateikti Ignalinos rajono savivaldybės administracijai (toliau – Administracija).

Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar rūšiuojate atliekas?
Taip
Ne
Nematau būtinybės
Retkarčiais
Rezultatai
Balsų: 115 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą