Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.06.03
Mūsų lobynai

Kiekvienais metais neformaliojo švietimo centras vykdo etnokultūrinio projekto ,,Mūsų lobynai’’ respublikines varžytuves ,,Tarmių lobynai’’. Projekto tikslas – skatinti mokinius puoselėti ir išsaugoti tarmes, pagilinti etninės kultūros žinias, sudaryti sąlygas talentingiems jauniems žmonėms kūrybiškai perteikti savo mintis ir požiūrį į krašto praeitį.


Šiais metais varžytuvės vyko nuotoliniu būdu. Varžytuvėms buvo atsiųsti 47 vaizdo įrašai, kuriuose mokiniai, visų 5 etninių regionų atstovai – aukštaičiai, dzūkai, suvalkiečiai, žemaičiai ir Mažosios Lietuvos atstovai – pasakojo ir dainavo tarmiškai. Kompetentinga komisija įvertino skaitovų gimtąja tarme papasakotas juokingas ir pamokančias istorijas, legendas, sakmes, pasakas ir paskelbė rezultatus. 


Džiugu, kad varžytuvėse puikiai pasirodė Ignalinos r. Didžiasalio ,,Ryto’’ gimnazijos ir Vidiškių gimnazijos mokiniai. Pirmąją vietą mažiausiųjų grupėje, 1- 4 kl. grupėje, pelnė Jurgita Pauliukėnaitė iš  Ignalinos r. Didžiasalio ,,Ryto’’ gimnazijos. 

Vyriausiųjų grupėje, 9-12 kl. grupėje, pimąją vietą pelnė Algirdas Pauliukėnas iš Ignalinos r. Didžiasalio ,,Ryto’’ gimnazijos. 

Antrosios vietos laimėtojas – Linas Martinkėnas iš  Vidiškių gimnazijos. Mokiniams padėjo pasiruošti ir dalyvauti konkurse jų lietuvių kalbos mokytojos Skaidrė Pauliukėnienė ir Neringa Mudėnienė. 

Džiugu, kad yra mokinių, saugojančių ir puoselėjančių mūsų tautos turtą – protėvių kalbą!

Skaidrė Pauliukėnienė,  Ignalinos r. Didžiasalio ,,Ryto’’ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Neringa Mudėnienė,  Vidiškių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata